Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, nije lepo izmišljati i pripisivati drugima nešto što ne postoji, i još ih nazivati lažama, i da si navodno nekoga dotukao.

Ti nisi nikoga i ništa dotukao, već si iznosio lažne tvrdnje, i pripisivao mi sve i svašta, što nema veze sa Bogom niti bilo kakvom istinom, i na sve ti je odgovoreno, i dat je demant na svaku tvoju tvrdnju, i tebi i Tripu.

Svako može da se vrati i vidi te odgovore.

Nisi ti nista dao!

Biblija nas nigde ne poziva da "postanemo numerolozi gatari i vracari" i da nekim okultnim metodama ispitujemo Bozje puteve. Vec nas poziva da sotonu proverimo njegovim sopstvenim metodama koje koristi. Zato kaze da izracunamo broj zveri, da bi smo proverili ko je okultista, a ne da se mi sami time bavimo!!!

Bog je ubijao one koji su se time bavili a nisu se obracali njemu da pitaju, vec okultistima i njihovim metodama!!!

Ti isto radis koristeci numeroloske tablice, obracas se gatarima!
I onda kazes da nisi koristio tablice, izmisljas! I jos tvrdis da je tvoja nauka od Boga.

Naravno da neces odgovoriti gde to HAC uci da je Ilija "jedan covek ili ostatak", jer ta nauka ne postoji u HAC. Vec ste uzeli izjave EGW i tumacite ih po svom nahodjenju, da opravdate svoj fanatizam!!!

Nije ni cudo sto vas HAC ne shvata ozbiljno! Pa ti si im tamo slao neka pisma, koja su smesna! Govoris o nekom iliji (sto HAC i ne veruje) i nekim podudarnostima i brojevima, veze s vezom nema sto si ti gledao utakmicu i pogledao na sat u 22:22h ili si pogodio broj na lotou.

Uzas jedan koje gluposti! Daj dodji k sebi!

Govoris kako ja izmisljam protiv tebe, a u stvari moras to reci da bi odrzao svoje verovanje. Ja nista nisam izmislio, vec istinu rekoh. Ti se bavis okultnim, skrenuo si u fanatizam, a protivan si i bibliji. Cak tvrdis da 'trebamo izaci iz okvira biblije', to su tvrdnje samog satane a ne Boga, pogotovo ne jednog protestanta koji vrednuje princip 'sola scriptura'!

Kada sam te ukorio za piramidologiju, kada si shvatio da se C.T. Russell time bavio jer ga je vodio 'pogadjacki duh' , onda si spustio loptu poceo si da se izvlacis nazivajuci to "svojim misljenjem". A jesi tvrdio da je to racunica od Boga, citiram tvoje reci: "to nije moja racunica".

Ako nije tvoja onda je Bozja!

Ti svo vreme govoris u Bozje ime! Pa kako te nije strah da svoja misljenja i fanaticne predpostavke pripisujes Bogu? I sada opet to radis pripisujuci Bogu kako "namesta utakmice"!

Toliko si zastranio pokusavajuci da odrzis svoje verovanje, da je to postalo smesno, a nije vise smesno, vec zalosno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Laodikeja, ti nikog ne slusas, kao da ti mi ne zelimo dobro. Da te ja smatram losom osobom ne bih ti ovo govorio.

Kazem za tvoje dobro.

Ti si se bavio okultnim ranije, i pre obracenja, a sada si umesto da napustis to verovanje, vratio se unazad i pomesao sotonsko i Bozje.

Pa ljudi biblije su spaljivali okultne knjige i lazne bogove, a ti si zadrzao neka ucenja kao dobra, cak konsultujes i 'numeroloske tablice' i tvrdis da je Bog numerolog.

Laodikeja, to tako ne ide!

Bog se uopste ne bavi numerologijom, vec numerologiju koriste oni koji nemaju veze sa Bogom, pa na taj nacin pokusavaju da razumeju sta se desava u pozadini i sta je uzrok podudarnosti koje uocavamo na fizickom planu.

Nama Hriscanima Bog kaze da je on sam uzrok desavanja! I zato mi ne smemo ici naokolo, nekim zaobilaznim putevima te koristiti tablice, racunati i lutati, kao da nemamo vezu sa njim i kao da ga ne mozemo direktno pitati!?

Ti dakle moras pitati Boga, a ne racunati!

Rekao sam kako je Saul kada mu Bog nije odgovarao, isao zaobilaznim putem kao i ti, on se obracao vracari za odgovore. Zato ga je Bog i kaznio!

Mi smo duzni da pitamo Boga Laodikeja!
Bog ne dozvoljava da koristimo nikakve metode protivnika!

Jako se bojim za tebe, jer okultizam u svojoj srzi je sotonsko ucenje. To je pokusaj ispitivanja podudarnosti i matematickih jednacina, koje su uocljive na fizickom planu, a samo su posledica Bozjeg direktnog uplitanja u desavanja na ovoj zemlji...

Kada Bog dakle deluje na nasu stvarnost mi to opazamo u matematickim jednacinama, u simbolizmu i kontinuiranom ponavljanju.

Ali ono sto ti vidis, iako mozda istinito, je samo posledica, i ti ne mozes na to primenjivati neka okultna tumacenja!

Bog nas nije pozvao da lutamo,vec da znamo istinu! Zato odgovore dobijamo direktno od njega a ne posredno.

Ti si se toliko bavio okultnim, a to ne znas! Jos gore je sto si citao bibliju a to ne znas!

Ispada po tebi da Josif nije imao sta prigovoriti sanovnicima egipatskih vracara!?

To je tako samo na prvi pogled!

Iako su vracari mnogo toga znali o simbolizmu i snovima, jer ih je uputio satana, opet nisu znali pravu istinu, jer njihova nauka nije od Boga.

Zato Josif pita Boga, i on se ne oslanja ni na kakve sanovnike, na vracarsko znanje kao sto ti radis sa numeroloskim tablicama i sl...

Bog trazi da pitamo NJEGA!!!

Ovo sto ti iznosis nije od Boga!

TO SU TVOJE LICNE PRETPOSTAVKE NA OSNOVU SOTONSKIH RACUNICA I NJEGOVIH VRACANJA!

PRAVI BOZJI SLUGA NEMA POTREBE DA SE OSLANJA NA NEKE SANOVNIKE ILI NA TABLICE!!!

ON GOVORI ONO STO MU BOG KAZE - JER TUMACENJE PRIPADA BOGU!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, nije lepo lagati.

Ja sam se već ogradio o bilo kakav pokušaj da mi se pripiše bilo kakav oblik okultizma, ili da se ja navodno njime bavim, da računam pomoću nekakvih tablica, itd.

Ja se nikada nisam bavio numerologijom, astrologijom, tablicama, brojevima, itd.., niti sam sa time upoznat, niti sam ikada takve stvari proučavao, i to si moj Mire izmislio.
Sve što od tebe čujem u ovoj temi, to su izmišljanja, i pripisivanja nečega što ne postoji.

Sve o čemu sam pisao je biblijski princip, jer i u bibliji postoje vremenska proročanstva, što znači da Bog predodređuje pojedine događaje, i to je bilo u prošlosti, i to je i danas.

Takođe, Bog sam savetuje "da se izračuna brojčana vrednost zveri" što znači "da je taj metod poznat u bibliji" i Bog ga sam koristi, i savetuje da se koristi, a Bog nije okultista, niti navodi čoveka na okultizam, a po tebi to je tako, jer po tebi to znači "ako Bog savetuje da se izračuna broj zveri - to znači da u tom jednom slučaju Bog dopušta jedan greh"
To bi po tvojoj teoriji bilo - da Bog može dopustiti činjenje bilo kojeg greha jedanput u životu.

Ne znam da li razumeš bezumlje tvog stava.

Sama biblija je pisana po preciznoj matematičkoj strukturi, sama struktura teksta ( stihova, poglavlja, knjiga..) je stvorena po ovom principu.

Naravno, ne treba sve računati, ali ono što Bog otkrije čoveku da bi spoznao njegovo Božansko proviđenje i na ovaj način - to je od Boga.

Dakle, Mire moj - uzalud je da ponavljaš i pripisuješ iz komentara u komentar meni nešto što ne postoji, i što sam ja već više puta demantovao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, nije lepo lagati.

Ja sam se već ogradio o bilo kakav pokušaj da mi se pripiše bilo kakav oblik okultizma, ili da se ja navodno njime bavim, da računam pomoću nekakvih tablica, itd.

A ja dokazao da si koristio tablice!

Ko je onda ovde neposten?
Meni nabacujes da lazem a to sam radis!

Ja se nikada nisam bavio numerologijom, astrologijom, tablicama, brojevima, itd.., niti sam sa time upoznat, niti sam ikada takve stvari proučavao, i to si moj Mire izmislio.

Ma nemoj!

Kako se nisi bavio okultnim a pisao da si komunicirao sa duhovima i djavolima?

A odakle ti to da HANDZAK ime sela iznosi 85? Da nisi mozda sam to izmislio???

NARAVNO DA SI TO IZVUKAO IZ NUMEROLOSKE TABLICE!

Takođe, Bog sam savetuje "da se izračuna brojčana vrednost zveri" što znači "da je taj metod poznat u bibliji" i Bog ga sam koristi, i savetuje da se koristi, a Bog nije okultista, niti navodi čoveka na okultizam,

Vec sam objasnio da je da je to receno zato da bi smo prepoznali one koji se time bave, a ne da mi sami 'gatamo po brojevima'!!!

Ajde ako si toliko pametan objasni sta je pogresna kabala koja radi isto to, stvara racunice pretvarajuci slova u brojeve!

Po tebi mi onda trebamo postati i kabalisti!

Pravis se ti lud!

a po tebi to je tako, jer po tebi to znači "ako Bog savetuje da se izračuna broj zveri - to znači da u tom jednom slučaju Bog dopušta jedan greh"
To bi po tvojoj teoriji bilo - da Bog može dopustiti činjenje bilo kojeg greha jedanput u životu.

Bog zapoveda cak i da "LAZEMO!" , a to se suproti dekalogu! Imas primer u bibliji gde Bog zapoveda svom andjelu da slaze kralju i da ga navede da ide u rat i pogine, rekao mu je "idi i pobedices"!

Nemoj se praviti blesav, nijedna zapovest nije data zato da je se drzimo kao pijan plota, vec da razumemo smisao! To je vas problem sto je vama "slovo zakona bitno" jer ste vi formalisti! Kao kada Bog kaze "ne gradi slike" a sam je gradio kipove u svrhu obozavanja!

Zato vi i ne razumete smisao!!!
Vama je sve slovo!

Ne znam da li razumeš bezumlje tvog stava.

Ne znam ja da li ti razumes svoje bezumlje!

Tvrdis da je Bog ucio Hriscane da postanu numerolozi!

Pa zasto je onda kabalizam neispravan kad isto to uci?

I magi su racunali kada ce se roditi mesija, pa ih je Bog blagoslovio, onda po tebi ispada da je to tacan metod, jer ih je Bog blagoslovio!

I Josif je tumacio snove, pa zasto bi onda nama bilo zabranjeno da i mi tumacimo uz pomoc sanovnika? Pa u bibliji pise da "Bog govori i preko snova"? Ajde da uzmemo sanovnike jer tumacenje snova je "metod odobren od Boga"!

Poenta je u tome sto mi "ne smemo samoinicijativno da tumacimo nista" vec tumacenje moramo prepustiti Bogu!

Zato se to zabranjuje!

Ti pojma nemas, ne razumes smisao uopste! Ili neces da ra,umes, a pre ce biti ovo drugo!

Sama biblija je pisana po preciznoj matematičkoj strukturi, sama struktura teksta ( stihova, poglavlja, knjiga..) je stvorena po ovom principu.

To tvrde i kabalisti!

Oni uzimaju slova za brojeve i to im je "matematicka struktura", a ti si okultista kao i oni, jer tvrdis isto to!

Jos malo pa ces tvrditi da je i kabala ispravna!

Taj podatak o "matematickoj strukturi" sadrzanoj u bibliji dolazi upravo od kabalista!!!

Biblija nije pisana da nam posluzi kao udzbenik matematike, vec da jasno i glasno recima coveka izrazi Bozje misli!

Inace, tvrditi da u bibliji postoji "matematicka struktura" je najobicnija glupost, jer biblija "nije diktirana knjiga" u kojoj bi to bilo moguce, vec su pisci "sami svojim recima" opisivali sta su videli!!!

''Matematicku strukturu" mozes pronaci i u najobicnijem romanu, pa to ovde nije nikakav dokaz!

Naravno, ne treba sve računati, ali ono što Bog otkrije čoveku da bi spoznao njegovo Božansko proviđenje i na ovaj način - to je od Boga.

Bog se ne otkriva nikakvim racunicama, vec jasno i glasno iznosi istinu recima coveka da on moze razumeti!

Izuzev kada je potrebno sakriti znacenje prorocanstva do odredjenog vremena, zbog opasnosti da sotona ne shvati, ali cak i onda daje princip na osnovu cega se ono razume, i to NIKADA NEMA VEZE SA OKULTNIM!

Onaj ko mora racunati i gatati da bi dosao do zakljucka sta Bog radi kao Saul, tom nije Bog rekao istinu, i on luta!

Bog govori direktno svojim slugama!!!

Dakle, Mire moj - uzalud je da ponavljaš i pripisuješ iz komentara u komentar meni nešto što ne postoji, i što sam ja već više puta demantovao.

Nisi ti nista demantovao!

Cak si i "potvrdio"!

Ti dokazujes da se bavis numerologijom tvrdeci "da Bog to odobrava" i da je to ''od Boga odobrena metoda"!

Nije ni cudo sto si u gornjim komentarima "koristio numeroloske tablice"!

KORISTIO SI TABLICE!
A GOVORIS DA NISI!
TO JE SRAMOTA!

Ti inace posecujes sajtove okultnog tipa, cak si nas preusmeravao na neke od njih ovde na forumu! Nista me ovo ne cudi, obuzeo te je sotona...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U Bibliji broj ima duboki smisao i to nije numerologija, Laodik. daje besmisleno poklapanje brojeva sa nekim događajima, kakve veze ima go Srnića u 22. minuti i rađanje žena u 22. godini.

I Mažićevo ime sa brojevima, još naša slova nemaju numeričku vrijednost.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, tvoje laži me ne interesuju, jer je očigledno da ih iznosiš.

Ja sam odgovor već dao, i NIKADA ne iznopsim neistine, što si me ti upravo optužio u svom komentaru.

Dakle, ne poznaješ Božje delovanje u ovom vremenu, i prema tome - tvoj stav i tvoje laži me ne interesuju.

Odgovor je dat, i on je istinit i konačan.

Mire, nije lepo lagati.

Ja sam se već ogradio o bilo kakav pokušaj da mi se pripiše bilo kakav oblik okultizma, ili da se ja navodno njime bavim, da računam pomoću nekakvih tablica, itd.

Ja se nikada nisam bavio numerologijom, astrologijom, tablicama, brojevima, itd.., niti sam sa time upoznat, niti sam ikada takve stvari proučavao, i to si moj Mire izmislio.
Sve što od tebe čujem u ovoj temi, to su izmišljanja, i pripisivanja nečega što ne postoji.

Sve o čemu sam pisao je biblijski princip, jer i u bibliji postoje vremenska proročanstva, što znači da Bog predodređuje pojedine događaje, i to je bilo u prošlosti, i to je i danas.

Takođe, Bog sam savetuje "da se izračuna brojčana vrednost zveri" što znači "da je taj metod poznat u bibliji" i Bog ga sam koristi, i savetuje da se koristi, a Bog nije okultista, niti navodi čoveka na okultizam, a po tebi to je tako, jer po tebi to znači "ako Bog savetuje da se izračuna broj zveri - to znači da u tom jednom slučaju Bog dopušta jedan greh"
To bi po tvojoj teoriji bilo - da Bog može dopustiti činjenje bilo kojeg greha jedanput u životu.

Ne znam da li razumeš bezumlje tvog stava.

Sama biblija je pisana po preciznoj matematičkoj strukturi, sama struktura teksta ( stihova, poglavlja, knjiga..) je stvorena po ovom principu.

Naravno, ne treba sve računati, ali ono što Bog otkrije čoveku da bi spoznao njegovo Božansko proviđenje i na ovaj način - to je od Boga.

Dakle, Mire moj - uzalud je da ponavljaš i pripisuješ iz komentara u komentar meni nešto što ne postoji, i što sam ja već više puta demantovao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, tvoje laži me ne interesuju, jer je očigledno da ih iznosiš.

Ja sam odgovor već dao, i NIKADA ne iznopsim neistine, što si me ti upravo optužio u svom komentaru.

Dakle, ne poznaješ Božje delovanje u ovom vremenu, i prema tome - tvoj stav i tvoje laži me ne interesuju.

Odgovor je dat, i on je istinit i konačan.

Samo sto nisi dokazao da ja lazem i nisi pobio moje komentare!

Niti si odgovorio trebamo li postati kabalisti i gatati po snovima jer su sve to 'metode koje Bog koristi' (kako si se izrazio)!

Takodje nisi odgovorio ni odakle ti broj 85 za selo 'Mandzak' niti dokazao da nisi koristio "numeroloske tablice"! Znaci da jesi koristio tablice, a optuzujes me da lazem!
 
Natrag
Top