Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne, jer upravo vi osporavate ono sto je Isus rekao o znakovima u 24 poglavlju Mateja, i otkrivenju, jer kazete "OVIH ZNAKOVA JE UVEK BILO, I NECE ISUS DOCI JOS DUGO DUGO"

Ne osporavamo mi znakove, vec svi znakovi moraju da se ostvare!

A ti se inatis!

Hristos je rekao "moje reci nece proci"!

Ti kazes da ce "njegove reci proci", i da taj redosled desavanja koji je on u svom eshatoloskom govoru naveo vise ne vazi. Da sve ono sto je on naveo a sto se tice "coveka bezakonja" vise ne vazi, konkretno da ce se pojaviti covek koji ce za sebe tvrditi da je "mesija"..

Za tebe to ne vazi!

Ti porices bibliju, i uvodis neki svoj redosled dogadjaja!

Tu se jasno vidi da ono sto pricas uopste nije od Boga!

Sto se tice ostalog, nije lepo prikrivati moja objasnjenja, i ponovo namerno postavljati nekakve komentare i pitanja na koja je vec odgovoreno.

Koja tvoja objasnjenja, zar mislis da cemo tebe slusati kad porices redosled dogadjaja iz biblije, i Hristove reci koje "nece proci"?

Zar trebamo tebe slusati a ne Hrista???

Zar njegove reci "mogu proci"???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Šta sam ja naveo, a što je suprotno bibliji. i onome o čemu govoriš.

Nije lepo iznositi neistine o nekome..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije nista suprotno, vec ti namerno sakrivas moja objasnjenja koja sam dao u prethodnim komentarima Jovanu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nije nista suprotno, vec ti namerno sakrivas moja objasnjenja koja sam dao u prethodnim komentarima Jovanu.

Nisi ti dao nista!

Odgovori na post:

"Jedini dogadjaj koji bi potvrdio kraj bilo bi kompletno ispunjenje svih modaliteta i znakova iz otkrivenja i Hristovog eshatoloskog govora i to po redosledu. A to jos nije bilo, niti ce po Laodikeji biti, jer njegova racunica izlazi iz okvira biblije i tvrdi da ce "Bog u poslednje vreme (tj. sada) delovati na nepredvidjen nacin, van utvrdjenog redosleda".

Znaci po Laodikeji biblija uopste vise po tom pitanju "nije ni merodavna". A tako mu ni pravilo "sola scriptura" vise ne vazi, on izlazi iz okvira Biblije.

Medjutim to ne moze biti, jer Hristos kaze: "Moje reci nece proci".

Misleci time i na svoja izgovorena prorocanstva!

Dakle, "sve se mora odvijati po redosledu dogadjaja o kojima je govorio Hristos" a Laodikeja tvrdi "da ce Bog delovati van redosleda".

I onda on kaze da je nerazumno sto ga ne zelimo slusati.

Stvarno svasta!"
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Van svakih ljudskih planiranja, ali ne na potpuno drugačiji način od zapisanog, stose tice samih dogadjaja.

Mozda u nekim segmentima, ali sam vec objasnio u kojim, i zasto.

Kada se nešto tvrdi, treba dati i dokaze.

Ja sam već objasnio zašto ce Bog u tim segmentima Bog delovati drugačije, a to je iz razloga - jer je crkva potpuno podbacila, i stvari se nisu odigrale onako kako su zapisane u reči Božjoj i Duhu proroštva, kako je bila Božja volja, i iz razloga - što je Hristov dolazak i sve što je zapisano, već trebalo da se dogodi.

To znači - kako Ellen White i svedoči "DA ĆE BOG DELOVATI VAN SVAKIH LJUDSKIH OČEKIVANJA I PLANIRANJA"

U tom smislu - SVE što je zapisano u Božjoj reči i Duhu proroštva o poslednjem vremenu i načinu Božjeg delovanja, predstavljaju uslovna proročanstva, koja bi se obistinila da su stvari tekle svojim tokom.

Ovako - pošto je vreme za ostvarenje tih Božjih namera prošlo, i on onemogućen da ih ostvari iz navedenih razloga - on u ovom vremenu deluje sasvim drugačije, ne konsultujući ni crkvu, i ne osvrčući se na ono što je ranije otkrio, već delujući na sasvim nepredviđen način, na koji će i završiti delo - van svakog ljudskog očekivanja.

Zato u ovom vremenu - Božji planovi i ciljevi u odnosu za završetak dela, sasvim su suprotni planovima i ciljevima crkve ASD.

Crkva ASD ide sasvim nezavisnim putem u tom pogledu, i zato i nema sile da završi delo, već sve više tone.

Ali verujem da će većina biti uskoro probuđena ličnom Božjom intervencijom, i to u jednom danu..

Amin!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Van svakih ljudskih planiranja, ali ne na potpuno drugačiji način od zapisanog, stose tice samih dogadjaja.

Mozda u nekim segmentima, ali sam vec objasnio u kojim, i zasto.

Kada se nešto tvrdi, treba dati i dokaze.

Ja sam već objasnio zašto ce Bog u tim segmentima Bog delovati drugačije, a to je iz razloga - jer je crkva potpuno podbacila, i stvari se nisu odigrale onako kako su zapisane u reči Božjoj i Duhu proroštva, kako je bila Božja volja, i iz razloga - što je Hristov dolazak i sve što je zapisano, već trebalo da se dogodi.

To znači - kako Ellen White i svedoči "DA ĆE BOG DELOVATI VAN SVAKIH LJUDSKIH OČEKIVANJA I PLANIRANJA"

U tom smislu - SVE što je zapisano u Božjoj reči i Duhu proroštva o poslednjem vremenu i načinu Božjeg delovanja, predstavljaju uslovna proročanstva, koja bi se obistinila da su stvari tekle svojim tokom.

Ovako - pošto je vreme za ostvarenje tih Božjih namera prošlo, i on onemogućen da ih ostvari iz navedenih razloga - on u ovom vremenu deluje sasvim drugačije, ne konsultujući ni crkvu, i ne osvrčući se na ono što je ranije otkrio, već delujući na sasvim nepredviđen način, na koji će i završiti delo - van svakog ljudskog očekivanja.

Zato u ovom vremenu - Božji planovi i ciljevi u odnosu za završetak dela, sasvim su suprotni planovima i ciljevima crkve ASD.

Crkva ASD ide sasvim nezavisnim putem u tom pogledu, i zato i nema sile da završi delo, već sve više tone.

Ali verujem da će većina biti uskoro probuđena ličnom Božjom intervencijom, i to u jednom danu..

Amin!
Gde ti je Antihrist o kom Hristos i Apostoli govore?

Gde ti je odrzan sled dogadjaja?

Jesi li ti svestan da je Bozja rec neprolazna? Kako moze Bog izmeniti sled dogadjaja u njoj zapisan?

Kako moze reci "puj pike vise ne vazi, idemo ispocetka"?

Kako moze reci na primer "predomislio sam se, nece biti hiljadugodisnjeg carstva, vec odma nastupa raj"!?

Po tebi on to cini, sve menja, i nista napisano ne vazi!

Ti izgleda ne znas ni sta su uslovna prorocanstva, ona postoje , ali su ona jasno oznacena kao takva.

Ti si sva prorocanstva uslovio.
Celu Bibliju si uslovio.

Sem toga, napravio si Boga nesposobnim, kao da on nije u stanju da odrzi svoj plan, pa mora da ga menja.

To Biblija ne govori, uslovna prorocanstva pocinju recima "ako bude to desice se to i to, ako ne bude desice se to". I to je jasno odredjeno
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top