Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Onda je Bog lagao kada je objavio "da će u poslednjem vremenu podići proroke"
Onda su i apostoli lagali kada su govorili o duhovnom daru proroštva u Božjoj crkvi.

Ako je biblija jedino sredstvo putem koga Bog govori - onda i Bog i apostoli nisu znali šta pričaju, ili su patetični lažovi.

Dakle, ponavljam.

Boga nikako ne možeš zaključati u bibliju, i ograničiti njegovu volju da otkrije i nešto drugo, a on to otkriva upravo kroz proroštvo.

Ako tako razmišljaš, onda možeš baciti celokupno delo Ellen White na đubrište, jer nema ni njenog imena u bibliji, 1844, ni 1888 pa time ni opravdanja verom na koje se pozivaš, i iseci iz biblije one delove koji govore o daru proroštva unutar novozavetne crkve.

Adventistička crkva je crkva proroštva, i taj dar se ispoljavao kroz pojedince u toku perioda 1844 do danas.

To sve prihvatam jer je zasnovano na Pismu. Ono što nije ne mogu. I ne zaboravi da apostoli a ni Elen Vajt nisu koristil numerologiju već su se pozivali na Pismo i ne bi im palo na pamet da kažu da se Bog ne može zaključati Biblijom već su se pozivali na nju dok kod tebe to nije slučaj brate. Ti si "van" Pisma a oni su bili zasnovani na Pismu. Kome ću verovati? Mislim da nema potrebe bilo šta dalje objašnjavati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam već objasnio zašto Bog deluje drugačije, a to je iz razloga - jer je crkva potpuno podbacila, i stvari se nisu odigrale onako kako su zapisane u reči Božjoj i Duhu proroštva, kako je bila Božja volja, i iz razloga - što je Hristov dolazak i sve što je zapisano, već trebalo da se dogodi.

To znači - kako Ellen White i svedoči "DA ĆE BOG DELOVATI VAN SVAKIH LJUDSKIH OČEKIVANJA I PLANIRANJA"

U tom smislu - SVE što je zapisano u Božjoj reči i Duhu proroštva o poslednjem vremenu i načinu Božjeg delovanja, predstavljaju uslovna proročanstva, koja bi se obistinila da su stvari tekle svojim tokom.

Ovako - pošto je vreme za ostvarenje tih Božjih namera prošlo, i on onemogućen da ih ostvari iz navedenih razloga - on u ovom vremenu deluje sasvim drugačije, ne konsultujući ni crkvu, i ne osvrčući se na ono što je ranije otkrio, već delujući na sasvim nepredviđen način, na koji će i završiti delo - van svakog ljudskog očekivanja.

Zato u ovom vremenu - Božji planovi i ciljevi u odnosu za završetak dela, sasvim su suprotni planovima i ciljevima crkve ASD.

Crkva ASD ide sasvim nezavisnim putem u tom pogledu, i zato i nema sile da završi delo, već sve više tone.

Ali verujem da će većina biti uskoro probuđena ličnom Božjom intervencijom, i to u jednom danu..

Amin!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ja sam već objasnio zašto Bog deluje drugačije, a to je iz razloga - jer je crkva potpuno podbacila, i stvari se nisu odigrale onako kako su zapisane u reči Božjoj i Duhu proroštva, kako je bila Božja volja, i iz razloga - što je Hristov dolazak i sve što je zapisano, već trebalo da se dogodi.

I u vreme Elen Vajt Hristos je trebao doći ali je bilo odloženo pa se ništa nije menjalo u pogledu ostarivanja proročanstva. No, to je druga tema. Mislim da odlazimo od teme jer jedno je sigurno. Brate nemaš potvrdu Svetog Pisma ni u jednoj tvrdnji pre svega u načinu delovanja ali i u pogledu toga da se proročantva o poslednjim događajima neće ostvariti onako kako piše i da će Bog delovati drugačije niti naznake pak kako će Bog delovati a i kada bi to tako bilo i najavljeno, ne bi ostalo neosvedočeno jer se radi o tako važnoj stvari. Ne radi se tu o nekom nebitnom događaju pa da bude prepušteno tek tako nekom pukom slučaju. Mislim da zato ima dosta anomalija u tvome objašnjenju. Naravno, poštujem tvoj stav ali ne mogu nigde pronaći potvrdu bilo kog tvog stava potkrepljenog Pismom.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
MATEJ"Bdijte dakle jer ne znate u koji dan Gospodin vaš dolazi.
A ovo znajte: kad bi domaćin znao o kojoj straži kradljivac dolazi, bdio bi i ne bi dopustio potkopati kuće.
Zato i vi budite pripravni jer u čas kad i ne mislite Sin Čovječji dolazi.

MARKO "A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu, ni Sin, nego samo Otac.
"Pazite! Bdijte jer ne znate kada je čas.

Biblija je po tom pitanju potpuno jasna
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
MATEJ"Bdijte dakle jer ne znate u koji dan Gospodin vaš dolazi.
A ovo znajte: kad bi domaćin znao o kojoj straži kradljivac dolazi, bdio bi i ne bi dopustio potkopati kuće.
Zato i vi budite pripravni jer u čas kad i ne mislite Sin Čovječji dolazi.

MARKO "A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu, ni Sin, nego samo Otac.
"Pazite! Bdijte jer ne znate kada je čas.

Biblija je po tom pitanju potpuno jasna

Slažem se, ali je dao i znakove po kojima se može znati da li je taj čas Isusovog dolaska blizu.

U tom svojstvu je i napisano 24 poglavlje Mateja, i knjiga otkrivenja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Po kojima to znakovima zaključuješ

Svi ti znakovi su i prije bili
Upravo tako Antonija, znakovi su primenjivi na svaku epohu pocevsi od 1. veka naovamo, cak su i cezara smatrali antihristom u ono vreme.

Poenta jeste da mi ne znamo "ni dan ni cas", vec se mozemo samo cuvati da nas ne uhvati nespremne.

Jedini dogadjaj koji bi potvrdio kraj bilo bi kompletno ispunjenje svih modaliteta i znakova iz otkrivenja i Hristovog eshatoloskog govora i to po redosledu. A to jos nije bilo, niti ce po Laodikeji biti, jer njegova racunica izlazi iz okvira biblije i tvrdi da ce "Bog u poslednje vreme (tj. sada) delovati na nepredvidjen nacin, van utvrdjenog redosleda".

Znaci po Laodikeji biblija uopste vise po tom pitanju "nije ni merodavna". A tako mu ni pravilo "sola scriptura" vise ne vazi, on izlazi iz okvira Biblije.

Medjutim to ne moze biti, jer Hristos kaze: "Moje reci nece proci".

Misleci time i na svoja izgovorena prorocanstva!

Dakle, "sve se mora odvijati po redosledu dogadjaja o kojima je govorio Hristos" a Laodikeja tvrdi "da ce Bog delovati van redosleda".

I onda on kaze da je nerazumno sto ga ne zelimo slusati.

Stvarno svasta!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, jer upravo vi osporavate ono sto je Isus rekao o znakovima u 24 poglavlju Mateja, i otkrivenju, jer kazete "OVIH ZNAKOVA JE UVEK BILO, I NECE ISUS DOCI JOS DUGO DUGO"

Bog je u bibliji rekao svoju rec, i on to danas cini kroz dar prorostva, pa verovali vi u to ili ne.

Sto se tice ostalog, nije lepo prikrivati moja objasnjenja, i ponovo namerno postavljati nekakve komentare i pitanja na koja je vec odgovoreno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hajde da malo zanemarimo mene, i da se pozabavimo porukom koju Ilija treba da iznese, a cija je sustina opravdanje verom, ako vas uopste to i zanima, jer je to sustina spasenja, a ne rasprava o bilo kom pojedincu.
 
Natrag
Top