Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Lažeš bolesno lažeš!

То је очигледно одавно. Или безобразно лаже или се прави блесав. Мислим да је оба. И кад му покажеш где је слагао, он наставља даље, без икаквих трзавица. Има кожу као носорог, образ као ђон.

Ено ти скорашњи пример на другој теми где је написао да смо неморални и безбожници, и онда се прави блесав. Ја измишљам! И када сам му показао текст, мислиш да ће рећи извини или опрости? Не, рећи ће да сам извадио из контекста иако сам цитирао цео пасус. Могу ја цитирати и цео пост, он ће рећи да сам извадио из контекста и да нисам добро разумео. Тако он ради од како знам на овом форуму. Тако сви секташки пулени раде. Нормалан човек се постиди, покаје, призна. Ови "американци" - никада.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
То је очигледно одавно. Или безобразно лаже или се прави блесав. Мислим да је оба. И кад му покажеш где је слагао, он наставља даље, без икаквих трзавица. Има кожу као носорог, образ као ђон.

Ено ти скорашњи пример на другој теми где је написао да смо неморални и безбожници, и онда се прави блесав. Ја измишљам! И када сам му показао текст, мислиш да ће рећи извини или опрости? Не, рећи ће да сам извадио из контекста иако сам цитирао цео пасус. Могу ја цитирати и цео пост, он ће рећи да сам извадио из контекста и да нисам добро разумео. Тако он ради од како знам на овом форуму. Тако сви секташки пулени раде. Нормалан човек се постиди, покаје, призна. Ови "американци" - никада.

Brate moj,evo otvoreno i javno mogu reći da svi mi možemo nekad u nečemu pogrešiti ili se ne primereno izraziti ali ovo ja ne razumem ovo nešto nije normalno....
Raznih sagovornika sam imao na desetine foruma i raznih neslaganja ali ništa nalik ovome ovo je neko teško šizofreno stanje.
Pre par godina sam prvi put primetio da ta spodoba menja smisao reči iz svojih postova što na drugim forumima nije moguće i briše ako ga ulove u laži tako da nemaš dokaz.

Mogu i to razumeti da spodoba ima ogroman nagon za laganjem ali da ga bar kasnije ne grize savest to nikako ne mogu shvatiti.
Pokušavao sam sve ove godine da mu pomognem da uvidi u kom je čabru i mislio sam do pre godinu dana da je samo ekstremni fanatik ali kasnije uviđam da tu ima šizofrenije iz nekih jasnih znakova o kojima sad nebih.

Moj dijalog sa spodobom se završava neka mu pomaže neko drugi ja više ne mogu bar ne pri ovoj svesti.Svi su oni fanatici toga sam svestan ali ovaj je teško bolestan i poklopljen opasnim duhom vračarstva da li je to nasledio ili se nekad bavio time to Bog zna a meni je dosta tog bezumlja i gubljenja vremena.

Ostaj mi u zdravlju i neka Mir Božji bude sa tobom.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Апсолутно се слажем. Због тога и ја морам да се удаљим са форума. Много верника је отишло због тог сувопарног наклапања и понављања. Многи који су се заинтеросавали или тражили одговоре које не могу наћи, су буквално побегли са форума (не само овог). Све због насилништва ових секти.

Ја нисам био такав према њима у почетку. Са свима сам разумно покушавао да водим дијалог, све у циљу заједничког напретка у вери. То је просто немогуће. Ако се не слажеш са њима одмах си под утицајем сотоне, глупи православац паганин (католик, протестант), ти не знаш ништа, а они су ту да нас просветле и донесу истину. Јер ми нисмо довољно "преобраћени". Да јесмо, ми би били део њихове секте (било које). Ми би њиховог пророка прихватили као истинитог Божијег "гласника", а не наше "попове". Наши су корени пагански, па ће они да нас одвоје од паганизма потпуно. Ти људи то верују, а многи који су увидели лицемерство и програмирање унутар тих организација сведоче верно и искрено. Саблазан јесте велика, потврдило се пророштво нашег апостола.

И сваку тему преусмере када се не поклапа са њиховим програмом. Умислили су да интернет њима служи да истоваре свој материјал, а ми само сметамо.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja se ogradzujem o svaku optuzbu za laz, manipulacije, i navodno brisanje komentara - koja mi se ovde pripisuju.

Za razliku od toga - svedocim ''da se ovde od doticnog Taramane, u svakom komentaru iznosi gomila lazi i neistina o Adventistima, Ellen White, i meni licno''

Moja savest je potpuna mirna, i moja zajednica sa Bogom potpuna, a oni koji klevecu druge, i koji iznose ovakve gnusne neistine o drugima - izacice sa tom prljavstinom pred onoga koji sve vidi i zna, i tajne misli srca.

Logicno je da se tako ponasaju, i primenjuju princip manjeg otpora, jer ne zele da se suoce sa biblijskom istinom koja im se iznosi, a koju nemaju, i sa sopstvenim nedostatkom licne zajednice sa Isusom, i nasavsi se u nebranom grozdzu - jedini izlaz im je - da prebacuju svoje slabosti i grehe na druge, i da klevecu, vredzaju, i omalovazavaju.

Slava Bogu..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
SVEDOCANSTVO O IDENTITETU ILIJE KOJI CE DOCI U POSLEDNJEM VREMENU

"Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;
И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу" ( knjiga proroka Malahije 4. 5 - 6 )

Draga braco i sestre.

Dao bih jednu analizu, koja pokazuje - da je Bog svojim Bozanskim providjenjem, unapred predodredio dogadjaje vezane za pojavu najavljenog proroka u poslednjem vremenu, koji je u bibliji poznat kao "ILIJA KOJI CE DOCI" a koji ce objaviti vreme kraja i Hristov drugi dolazak u slavi.

Numericka vrednost imena ILIJA na Srpskom i Jevrejskom jeziku - daju zbir 45 i 92

I - 10, L - 13, I - 10, J - 11, A - 1

E - 7, L - 13, I - 10, J - 11, A - 1, H - 26, U - 24

ILIJA - 45
ELIJAHU - 92

OD KOGA CE ILIJA BITI RODJEN, I KADA CE DOCI U HRAM BOZJI.

92

Od rodjenja mog dede 1901 godine, do mog prvog dolaska u Adventisticku crkvu 1993 godine - proslo je 92 godine.

45

- Od rodjenja moje majke 1948 godine, do mog prvog dolaska u Adventisticku crkvu 1993 godine - proslo je 45 godina.

- Od pocetka ociscenja Svetinje i istraznog suda na nebu 1844 godine, do rodjenja mog Oca 1936 godine - proslo je 92 godine.

KADA CE UCINITI ZAVET SA BOGOM BIBLIJSKIM KRSTENJEM

- Od Tunguske katastrofe 1908 godine, i zemljotresa i cunamija na Siciliji i Kalabriji iste godine, u kojima je stradalo oko 1000 ljudi, do mog krstenja 2000 godine - proslo je 92 godine.

NA KOM PODRUCJU CE SE POJAVITI ILIJA

- Od mineapoliske konferencije na kojoj je iznesena nauka o opravdanju verom 1888 godine, do smrti predsednika SFRJ - Jugoslavije Josipa Broza Tita 1980 godine - proslo je 92 godine.

Josip Broy Tito je rodjen 1892 godine, i u ovoj godini njegovog rodjenja se nalazi broj imena ELIJAHU - 92.

- Numericka - brojcana vrednost imena JOSIP BROZ iznosi 128.
Numericka - brojcana vrednost mog imena MICIC DRAGAN, takodje iznosi 128.

ILIJA CE DELOVATI U VREME POCETKA IZLIVANJA BOZJIH SUDOVA NA PLANETU ZEMLJU, I NA PODRUCJU NA KOME JE PONIKAO

- Od rodjenja moje bake 1922 godine, do poplava koje su zadesile podrucje republike Srbije 2014 godine, za koje mi je Bog licno otkrio putem dva nocna vidjenja da predstavljaju jedne od direktnih znakova Hristovog skorog dolaska u slavi - proslo je 92 godine.

KO CE BITI PREDSTAVNIK LAZNOG PROROKA OPISANOG U OTKRIVENJU - U VREMENU DELOVANJA ILIJE

45

- Donald Tramp je 2017 godine postao 45 predsednik Amerike, koja u bibliji predstavlja laznog proroka, koji ce silom nametnuti svetu vladavinu zveri ili antihrista.

IDENTITET ILIJE

- Numericka - brojcana vrednost mog imena DRAGAN je 47.

- Numericka - brojcana vrednost imena ILIJA je 45.

Zbir ovih dva imena - daju broj 92, sto je numericka - brojcana vrednost imena ELIJAHU.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
SVEDOCANSTVO O IDENTITETU ILIJE KOJI CE DOCI U POSLEDNJEM VREMENU

"Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;
И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу" ( knjiga proroka Malahije 4. 5 - 6 )

Draga braco i sestre.

Dao bih jednu analizu, koja pokazuje - da je Bog svojim Bozanskim providjenjem, unapred predodredio dogadjaje vezane za pojavu najavljenog proroka u poslednjem vremenu, koji je u bibliji poznat kao "ILIJA KOJI CE DOCI" a koji ce objaviti vreme kraja i Hristov drugi dolazak u slavi.

Numericka vrednost imena ILIJA na Srpskom i Jevrejskom jeziku - daju zbir 45 i 92

I - 10, L - 13, I - 10, J - 11, A - 1

E - 7, L - 13, I - 10, J - 11, A - 1, H - 26, U - 24

ILIJA - 45
ELIJAHU - 92

OD KOGA CE ILIJA BITI RODJEN, I KADA CE DOCI U HRAM BOZJI.

92

Od rodjenja mog dede 1901 godine, do mog prvog dolaska u Adventisticku crkvu 1993 godine - proslo je 92 godine.

45

- Od rodjenja moje majke 1948 godine, do mog prvog dolaska u Adventisticku crkvu 1993 godine - proslo je 45 godina.

- Od pocetka ociscenja Svetinje i istraznog suda na nebu 1844 godine, do rodjenja mog Oca 1936 godine - proslo je 92 godine.

KADA CE UCINITI ZAVET SA BOGOM BIBLIJSKIM KRSTENJEM

- Od Tunguske katastrofe 1908 godine, i zemljotresa i cunamija na Siciliji i Kalabriji iste godine, u kojima je stradalo oko 1000 ljudi, do mog krstenja 2000 godine - proslo je 92 godine.

NA KOM PODRUCJU CE SE POJAVITI ILIJA

- Od mineapoliske konferencije na kojoj je iznesena nauka o opravdanju verom 1888 godine, do smrti predsednika SFRJ - Jugoslavije Josipa Broza Tita 1980 godine - proslo je 92 godine.

Josip Broy Tito je rodjen 1892 godine, i u ovoj godini njegovog rodjenja se nalazi broj imena ELIJAHU - 92.

- Numericka - brojcana vrednost imena JOSIP BROZ iznosi 128.
Numericka - brojcana vrednost mog imena MICIC DRAGAN, takodje iznosi 128.

ILIJA CE DELOVATI U VREME POCETKA IZLIVANJA BOZJIH SUDOVA NA PLANETU ZEMLJU, I NA PODRUCJU NA KOME JE PONIKAO

- Od rodjenja moje bake 1922 godine, do poplava koje su zadesile podrucje republike Srbije 2014 godine, za koje mi je Bog licno otkrio putem dva nocna vidjenja da predstavljaju jedne od direktnih znakova Hristovog skorog dolaska u slavi - proslo je 92 godine.

KO CE BITI PREDSTAVNIK LAZNOG PROROKA OPISANOG U OTKRIVENJU - U VREMENU DELOVANJA ILIJE

45

- Donald Tramp je 2017 godine postao 45 predsednik Amerike, koja u bibliji predstavlja laznog proroka, koji ce silom nametnuti svetu vladavinu zveri ili antihrista.

IDENTITET ILIJE

- Numericka - brojcana vrednost mog imena DRAGAN je 47.

- Numericka - brojcana vrednost imena ILIJA je 45.

Zbir ovih dva imena - daju broj 92, sto je numericka - brojcana vrednost imena ELIJAHU.

Ilija koji ce doci jeste Jovan Krstitelj.
Dokazi su sledeci
Luka 1:17 govori o Jovanu Krstitelju
17 I on će napred doći pred Njim u duhu i sili Ilijinoj da obrati srca otaca k deci i nevernike k mudrosti pravednika, i da pripravi Gospodu narod gotov.
Matej 11:14 govorio im je o Jovanu Krstitelju.
14 I ako hoćete verovati, on je Ilija što će doći.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblija govori o pojavi Ilije u poslednje vreme.

"I zapitaše Ga učenici Njegovi govoreći: Zašto dakle književnici kažu da Ilija najpre treba da dodje?
A Isus odgovarajući reče im: Ilija će doći najpre i urediti sve.
Ali vam kažem da je Ilija već došao, i ne poznaše ga; nego učiniše s njime šta hteše: tako i Sin čovečiji treba da postrada od njih.
Tada razumeše učenici da im govori za Jovana krstitelja"
( Matej 17. 10 - 13 )

Ovde Isus jasno kaže da će Ilija "DOĆI" što znači da on u vremenu u kome je on izgovorio ove reči još nije došao, jer on govori o budućnosti nakon njega.

Potom napominje - da on već jeste došao, ali da ga nisu prepoznali.

Dakle, postoje dve pojave Ilije.
One u Hristovo vreme koji je trebao da najavi Hristov prvi dolazak u telu, i onaj u poslednje vreme, koji treba da najavi vreme kraja i Hristov drugi dolazak u slavi.

"Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;
И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу"
( knjiga proroka Malahije 4. 5 - 6 )

Ovaj citat jasno govori o pojavi Ilije, i to kao isključivo Božje sredstvo milosti, jer kada on ne bi došao - Bog bi morao da zatre zemlju zbog bezakonja.
Ovako, Bog šalje Iliju da objavi ljudima vreme kraja, i pozove čovečanstvo da se obrati Bogu, i počne da se priprema za ulazak u njegovo carstvo slave.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Biblija govori o pojavi Ilije u poslednje vreme.

"I zapitaše Ga učenici Njegovi govoreći: Zašto dakle književnici kažu da Ilija najpre treba da dodje?
A Isus odgovarajući reče im: Ilija će doći najpre i urediti sve.

Ali vam kažem da je Ilija već došao, i ne poznaše ga; nego učiniše s njime šta hteše: tako i Sin čovečiji treba da postrada od njih.
Tada razumeše učenici da im govori za Jovana krstitelja"
( Matej 17. 10 - 13 )

Ovde Isus jasno kaže da će Ilija "DOĆI" što znači da on u vremenu u kome je on izgovorio ove reči još nije došao, jer on govori o budućnosti nakon njega.

Potom napominje - da on već jeste došao, ali da ga nisu prepoznali.

Dakle, postoje dve pojave Ilije.
One u Hristovo vreme koji je trebao da najavi Hristov prvi dolazak u telu, i onaj u poslednje vreme, koji treba da najavi vreme kraja i Hristov drugi dolazak u slavi.

"Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;
И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу"
( knjiga proroka Malahije 4. 5 - 6 )

Ovaj citat jasno govori o pojavi Ilije, i to kao isključivo Božje sredstvo milosti, jer kada on ne bi došao - Bog bi morao da zatre zemlju zbog bezakonja.
Ovako, Bog šalje Iliju da objavi ljudima vreme kraja, i pozove čovečanstvo da se obrati Bogu, i počne da se priprema za ulazak u njegovo carstvo slave.

Zao mi je Laodikejac,
ali prorok je veoma jasan
Da nije dosao Jovan Krstitelj,Jehova Bog bi unistio vec tada celu zemlju.
Jova Krstitelj je bio taj koji je kao i Ilija pokrenuo narodne mase da ih pripremi za dolazak isusa Hrista. i on je svoju ulogu obavio jednom za svagda.i to je poenta.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako nešto biblija ne poznaje, jer kontekst govori o dve osobe koje će se pojaviti u Duhu i sili Ilijinoj.
Jedna u početku Hrišćanske ere da najavi Hristov prvi dolazak u poniznosti, i druga na kraju - da najavi njegov drugi dolazak u slavi.

"Pamtite zakon Mojsija sluge mog, kome zapovedih na Horivu za svega Izrailja uredbe i zakone.
Evo, ja ću vam poslati Iliju proroka pre nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji;
6 I on će obratiti srce otaca k sinovima, i srce sinova k ocima njihovim, da ne dođem i zatrem zemlju"
( Malahija 4. 4 - 6 )

Amin!

Bog nije trebao već tada da uništi zemlju, jer je plan spasenja stvoren još pre pada u greh.
Ovde govori o globalnom otpadu u poslednje vreme.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Tako nešto biblija ne poznaje, jer kontekst govori o dve osobe koje će se pojaviti u Duhu i sili Ilijinoj.
Jedna u početku Hrišćanske ere da najavi Hristov prvi dolazak u poniznosti, i druga na kraju - da najavi njegov drugi dolazak u slavi.

"Pamtite zakon Mojsija sluge mog, kome zapovedih na Horivu za svega Izrailja uredbe i zakone.
Evo, ja ću vam poslati Iliju proroka pre nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji;
6 I on će obratiti srce otaca k sinovima, i srce sinova k ocima njihovim, da ne dođem i zatrem zemlju"
( Malahija 4. 4 - 6 )

Amin!

Bog nije trebao već tada da uništi zemlju, jer je plan spasenja stvoren još pre pada u greh.
Ovde govori o globalnom otpadu u poslednje vreme.

Veli i strasan dan je dosao na Jevreje 70 godine nase ere kad je razoren Jerusalim i svi Jevreji raseljeni.Sta ces gore vreme za Jevreje,jer se Mojsije obracao njima.
Zar odbacujes Isusove reci da su zakon i proroci samo do Jovana Krstitelja.Sve novo zapoveda sam isus .
Zato batali tu smesnu pricu o drugom dolasku Ilije koja uopste ne stoji.Ilija nije dosao u Jovanu Krstitelju,nije on njegova "reinkarnacija",tako da mnogo talasas.
 
Natrag
Top