Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Laodikeja, mislim da Beograd i Srbija nema mesta u Biblijskom proročanstvu. Nema ni za Iliju u smislu izvlačenja brojčane vrednosti iz imena....Tako da meni je žao ali nema Biblijske potvrde za tako nešto. Jedini primer u Bibliji koji oslikava brojčanu vrednost zveri je 666. Ne postoji ni jedan primer za Beograd i za Srbiju a ni za Iliju da iz tog imena treba izvući brojčanu vrednost. No, pošto je to tvoje lično osvedočenje ostavljam ti da sam doneseš zaključke koliko je Biblijski opravdano ono o čemu govoriš. Ne bih te želeo ubeđivati ni protiv ni za ali moj lični stav za sada je da si "požurio" sa zaključcima.

Pozdravljam te.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Laodikeja, mislim da Beograd i Srbija nema mesta u Biblijkom proročanstvu. Nema ni za Iliju u smislu izvlačenja brojčane vrednosti iz imena....Tako da meni je žao ali nema Biblijske potvrde za tako nešto. Jedini primer u Bibliji koji oslikava brojčanu vrednost zveri je 666. Ne postoji ni jedan primer za Beograd i za Srbiju a ni za Iliju da iz tog imena treba izvući brojčanu vrednost. No, pošto je to tvoje lično osvedočenje ostavljam ti da sam doneseš zaključke koliko je Biblijski opravdano ono o čemu govoriš. Ne bih te želeo ubeđivati ni protiv ni za ali moj lični stav za sada je da si "požurio" sa zaključcima.

Pozdravljam te.

Eh,Jovančo...Jovančo,zar ti ne voliš matemtiku i igre slagalice?
Ti još neznaš da je Lakić Ilija kako to da ti promakne?
Ako neveruješ pitaj ga i čućeš da on sad vrši dve funkcije,jedna je nastavakvešticinog posla i pokušaj igranja slagalice gde će on biti Ilija a neki njegov fan Mojsije.
On ima direktnu crvenu liniju sa Orionom i oni mu javili dasu čaše zala počele pre više od 5 godinaiti to neznaš...strašno.
Zapamti Ilija stiže sa neba na forum u sred Beograd a potom će na magaretu do Jerusalima.
Jedino me strah da ne umisli još da je i Bog jer postoje indicije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jovane, poznajem ljude poput tebe koji pokušavaju da Boga zaključaju u bibliju, i da mu zapuše usta biblijom.

U bibliji jeste zapisana istina o spasenju, ali je ona samo jedno od sredstava kako Bog govori ljudima.

Ako SVE mora biti zapisano u bibliji, onda ni jedan čovek neće biti spasen, jer nema ni jednog pojedinačnog imena i jednog čoveka - zapisanog u bibliji.

Nema ni imena pojedinih planeta, i to znači da planete koje danas otkrivaju naučnici, odnosno one koje su otkrivene u istoriji - ne postoje.

Ne pominje se ni mikrokosmos - i to znači da on ne postoji.

Ne postoji ni spomenik na trgu republike u Beogradu - to znači da on ne postoji.

I može se navesti stotine, i hiljade stvari koje ne postoje u bibliji.

Ako nešto ne postoji u bibliji - to ne znači da to ne postoji u ljudskoj realnosti, ili da nije odraz Božjeg proviđenja.

Ja tvrdim da postoji biblijska numerologija, a jedan očigledan primer je tver i brojčana vrednost njenog imena, i u tom primeru sam Bog kaže "IZRAČUNAJTE BROJ ZVERI"

To ne znači da trebamo sve određivati na taj način, već samo ono što je Bog u proročkom smislu smatrao bitnim da to otkrije ljudima, i što se tiče istorije spasenja i određenih događanja koja imaju identične vremenske odseke, i što se takođe tiče vremena podizanja onih koji treba da najave poslednje vreme i Hristov drugi dolazak u slavi, što je sadržano i u njihovim imenima, vremenima i datumima njihovog rođenja, mestima gde će se roditi, životnim prilikama, itd..

Osim toga, Bog u ovom poslednjem vremenu deluje na jedan poseban način, i otkriva svoju volju putem proroštva i ovih opisanih pojedinosti.
I sestra Ellen White pišući u vezi poslednjeg dela probuđenja i reforme koja treba da se obavi u okrilju crkve kaže "da će Bog u poslednjem vremenu delovati van svakih ljudskih očekivanja"

Još jedna bitna stvar koju bih pomenuo je ta, da u bibliji postoji hronologija vremena, nakon koje treba da se dogodi vreme kraja i Hristov drugi dolazak.
Po ovoj hronologiji - Hristov drugi dolazak je trebao već da se dogodi, ali postoji odlaganje, jer crkva nije spremna da obavi misiju na koju je pozvana, a to je objava jevanđelja.
Čak šta više, crkva odbacuje one koje je Bog podigao za probuđenje i reformu crkve, kao i vest koja joj je upućena.

Iz tog razloga - Bog deluje na jedan način van svakih ljudskih očekivanja, i za to ne traži odobrenje niti crkve, niti čoveka, pa ni tvoje ni moje.

Naše neverovanje i sumnje ne može zaustaviti Boga u svojoj nameri, već će on na ovaj način, i vešću koju danas šalje za probuđenje i reformu - podići u crkvi one koji žele da mu služe celim srcem, a to će biti ostatak koji će primiti silu Svetoga Duha, i zajedno sa Bogom i nebeskim anđelima u saradnji - objaviti vest jevanđelja celom svetu, čime će se delo spasenja konačno završiti, i Hristos doći na spasenje onima koji obave pripremu za njegov slavni dolazak.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ok, samo sam te zamolio da porazmisliš o ovom načinu otkrivenja za koje smatraš da je od Boga. Ja sam samo dao osnovne smernice kako Bog deluje a koje su opisane u Svetom Pismu. Takođe postoje i smernice kako Bog ne deluje. Takođe kada već govoriš o Iliji koji će doći osnovne smernice o tome imamo u Pismu. Za Iliju ne postoji u Bibliji numerološko obeležje. Zanimljivo jer za antihrista ima. Kada bi za Iliju isto tako postojalo zašto i to ne bi bilo u Bibliji objavljeno? Verujem da Bog ne bi to ostavio neotkriveno. Bog je dosledan svojim otkrivenjima. Ako On uspostavi jedan princip onda taj princip ostaje do kraja. O Iliji je princip da ne postoji numerološka odrednica već samo proročka. Taj princip postoji za sva vremena a da je Bog hteo da odredi drugi princip On bi to od početka uradio posebno u svetlosti principa za anihrista. Dakle još jednom kažem da ne postoji Biblijska potvrda numerologije za Iliju. A pošto je to tako onda ću pre prihvatiti nečije tumačenje koje je u skladu sa Biblijskim principima. Sve moramo Pismom proveravati...svaki duh.

Jovane, poznajem ljude poput tebe koji pokušavaju da Boga zaključaju u bibliju, i da mu zapuše usta biblijom.

U bibliji jeste zapisana istina o spasenju, ali je ona samo jedno od sredstava kako Bog govori ljudima.

Ako SVE mora biti zapisano u bibliji, onda ni jedan čovek neće biti spasen, jer nema ni jednog pojedinačnog imena i jednog čoveka - zapisanog u bibliji.

Nema ni imena pojedinih planeta, i to znači da planete koje danas otkrivaju naučnici, odnosno one koje su otkrivene u istoriji - ne postoje.

Ne pominje se ni mikrokosmos - i to znači da on ne postoji.

Ne postoji ni spomenik na trgu republike u Beogradu - to znači da on ne postoji.

I može se navesti stotine, i hiljade stvari koje ne postoje u bibliji.


Ovakav stav imaju tradicionalisti koji takođe neke stvari ne mogu Biblijom opravdati pa onda pokušavaju objasniti da u Bibliji nije sve objašnjeno. Znajući da si ti nebrojano puta ukazivao na potrebu da se oslanjamo na Pismo a ne tradiciju tvrdeći da tradicija je nepotrebna(ja ne smatram da je sva tradicija loša ....i nepotrebna) onda ovaj tvoj komentar je u nesaglasnosti sa tvojim stavom da sve mora proći kroz Biblijski filter. Po ovom pitanju-Ilije nadam se da mi nećeš zameriti ipak ću primeniti Biblijski princip najdoslednije moguće.

Svako dobro u Gospodu:).
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pazi Jovane, suština biblijskog otkrivenja o Iliji, ili preciznije rečeno - čoveku ili više njih koji će raditi u duhu i sili Ilijinoj - nije ni dokazivanje njegovog identiteta, jer kada on dođe - svi ljudi će prepoznati njegovo delovanje, jer će taj čovek će nositi pečat Božjeg poslanja, i njegovu silu i autoritet.
Tako da ovu temu i nije bilo potrebno otvarati, jer nije toliko suština stavljati akcenat na identitet Ilije, koji će sam Bog u skladu sa vremenom i događajima potvrditi, već je akcenat na vest koju taj čovek ili više njih nose.

U kontekstu onoga što biblija i Ellen White pišu o pojavi Ilije - to je očigledno jedan čovek, suprotno Adventističkom tradicionalnom stavu - da je Ilija ostatak, i ja se sa ovim biblijskim stavom slažem.

Bilo kako bilo - budimo otvoreni, i pratimo događaje, a Bog će sve urediti, i pokazati ko su oni koje on smatra Ilijom, i koje je on izabrao da obavljaju ovu službu.

Želim da napomenem da u svemu ovome nije presudno naše lično mišljenje, ni tvoje ni moje ni bilo kog Adventiste ili čoveka koji ne poznaje istinu, već je najbitnije ( složićeš se ) ono što kaže Gospod, njegova reč je presudna i konačna, bez obzira preko koga je ta reč upućena i kakav će efekat u nama proizvesti, veru da je primimo i postupimo u skladu sa tom rečju, ili neverstvo i odbacivanje.
Nažalost, svedoci smo da Božji narod danas zatvorenih očiju odbacuje reč Božju i Božje sluge koji nose vest za današnje vreme.
Ovo nije nikakvo čudo - jer Duh proroštva upravo govori o tome, da Božji narod odbacuje vesti koje on šalje radi duhovnog dobra svog naroda.

Sledeći citati Duha proroštva govore o ovome:

"ČAK SU I ADVENTISTI SEDMOG DANA U OPASNOSTI DA ZATVORE SVOJE OČI PRED ISTINOM KOJA JE U ISUSU JER ONA PROTIVREČI NEČEMU ŠTO SU ONI UZELI KAO GOLU ČINJENICU NA KOJU IH SVETI DUH NIJE UPUTIO KAO NA ISTINU" ( TM 70 )

""ČUVAJMO SE OD ODBACIVANJA ONOGA ŠTO JE ISTINA... ONI KOJI NISU NAVIKLI ISTRAŽIVATI BIBLIJU SAMI ZA SEBE ILI VAGATI DOKAZE, ONI IMAJU POVERENJA U VODEĆE LJUDE I PRIHVATAJU NJIHOVA MIŠLJENJA, TAKO ĆE MNOGI ODBACITI PRAVE VESTI KOJE BOG ŠALJE SVOM NARODU, AKO IH OVA VODEĆA BRAĆA NE PRIHVATE" ( TM 107 )

""DOK SE MI ČVRSTO DRŽIMO ISTINE KOJU SMO VEĆ PRIMILI, MI NE SMEMO SUMNJATI U NOVO SVETLO KOJE NAM bOG MOŽE POSLATI" ( GW 310 )

NIJE VAŽNO PO KOME JE SVETLO POSLANO, MI TREBAMO OTVORITI NAŠA SRCA DA GA PRIMIMO U HRISTOVOJ PONIZNOSTI, ALI MNOGI TO NE RADE" ( GW 301 )

Još nešto.

Ja smatram - da je Adventistima data svetlost za poslednje vreme, i da je Adventistička crkva Bogom odabrana i podignuta, i da je sam Bog u njoj uspostavio kompletnu spasonosnu istinu koju nemaju druge crkve.
Svaki iskreni Adventista koji primi ovu istinu, i kroz nju uspostavi živu zajednicu sa Bogom - on je na pravom putu, bez obzira da li poznaje činjenice "ko je Ilija, kada će odpočeti ovo vreme ili ono, ili vremena Hristovog drugog dolaska"

Naše je da se držimo istine koju smo primili, a ako nam Bog da više svetla, odgovorni smo da postupimo u skladu sa njom.

Neka nas Bog vodi u svemu, i u razumevanju nejegove volje...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Naravno sve što si iscitirao od Elen Vajt je tačno. Otpada će biti i ima ga uvek pa i među Adventistima. Bog šalje i slaće sve veću svetlost i videlo. To novo videlo svakako da će se ogledati u još boljem razumevanju onoga što je u Bibliji otkriveno. Ta nova svetlost od koga god dolazila i ko god je bude odbacio je nebitno. Bitno je da li je "nova svetlost" u skladu sa postojećim istinama Pisma i da ima kontinuitet. Recimo meni je nova svetlost zasnovana na Pismu ono što smo komentarisali u vezi braka u Raju. To je po meni divna istina zasnovana na još boljem razumevanju Pisma....jedan primer samo kako Bog deluje na srca ljudi. Ja apsolutno Pismom mogu ovu istinu braniti i shvatiti na osnovu Pisma Isusov govor o sedmoro braće. Tu mi jevanđelje po Luki daje najbolju referencu. No, sa druge strane ne smatram da neće biti spasen onaj ko misli drugačije. Gospod će voditi one koji trebaju tu istinu da prihvate. Tako sam ti dao jedan primer kako se nova svetlost o kojoj govori sestra Vajt može manifestovati.

Zato sve stvari pokušavam Biblijom razumeti i da li to ima temelja u njoj. Početni temelj je važan i sve ostalo zasnovano na tom temelju može proći biblijski filter. Ako pak nema tog početnog temelja i osnove u Pismu ja ne mogu prihvatiti nikakvu nadogradnju. A moje mišljenje svakako ne zavisi od toga ko govori o tome ili ko to odbacuje makar bili najugledniji Adventisti i teolozi. Pismo i samo Pismo. Nova svetlost mora imati temelje u Pismu.

Pozdrav i Gospod sa tobom.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Sledeći citati Duha proroštva govore o ovome:

"ČAK SU I ADVENTISTI SEDMOG DANA U OPASNOSTI DA ZATVORE SVOJE OČI PRED ISTINOM KOJA JE U ISUSU JER ONA PROTIVREČI NEČEMU ŠTO SU ONI UZELI KAO GOLU ČINJENICU NA KOJU IH SVETI DUH NIJE UPUTIO KAO NA ISTINU" ( TM 70 )

""ČUVAJMO SE OD ODBACIVANJA ONOGA ŠTO JE ISTINA... ONI KOJI NISU NAVIKLI ISTRAŽIVATI BIBLIJU SAMI ZA SEBE ILI VAGATI DOKAZE, ONI IMAJU POVERENJA U VODEĆE LJUDE I PRIHVATAJU NJIHOVA MIŠLJENJA, TAKO ĆE MNOGI ODBACITI PRAVE VESTI KOJE BOG ŠALJE SVOM NARODU, AKO IH OVA VODEĆA BRAĆA NE PRIHVATE" ( TM 107 )

""DOK SE MI ČVRSTO DRŽIMO ISTINE KOJU SMO VEĆ PRIMILI, MI NE SMEMO SUMNJATI U NOVO SVETLO KOJE NAM bOG MOŽE POSLATI" ( GW 310 )

NIJE VAŽNO PO KOME JE SVETLO POSLANO, MI TREBAMO OTVORITI NAŠA SRCA DA GA PRIMIMO U HRISTOVOJ PONIZNOSTI, ALI MNOGI TO NE RADE" ( GW 301 )

Lajkiću LAŽOVČINO pa ti si do skora ovde tvrdio da ja lažem kad kažem da vi Jelenaši spise te veštice oslovljavate Duhom proroštva da to nije tačno i smejali su ti seAdventisti a ti se sad otkri i potvrdi i ovom prilikom moju tvrdnju da si lažov bez limita nazvavši vešticine plagijate onako kako sam ja i tvrdio a ti govorio da ne zovete njena dela duhom proroštva...i još imaš obraz biti na forumu i u oči lagati....ti ni neznaš za sramotu.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tako je.

Samo jedna opaska.

Braka u raju 'e biti, i ja sam dao ono [to je Bog danas dao kao novu svetlost u veyi toga, pa mo\e[ pogledati.

Koja bre nova svetlost lažove belosvetski?
Hrišćani imaju jednu svetlost ISUSA HRISTA a ne kao vi okultisti kojima satana daje uvek nove laži.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taramana, nije kulturno mešati se u tuđi razgovor, jer ja sam se mojim komentarima obraćao Jovanu - a ne tebi.
I takvo ponašanje ispoljeno tim rečima koje si mi uputio - pokazuju profil čoveka koji nikada nije doživeo nikakvo stvarno iskustvo sa Bogom, i kome je osnovni životni cilj - da druge vređa, omalovažava, diskredituje, i da se sprda.
Time je tvoj životni promašaj potpun.

Citati Ellen White jesu nazvani "DUH PROROŠTVA ili SPISI DUHA PROROŠTA" i to se odnosi na Duha Svetoga koji je nadahnjivao pisanje ovih spisa, jer Duh Sveti je u bibliji nazvan "DUH PROROŠTVA"

Ja sam svojevremeno pisao protiv neistine koja se iznosila na forumu "da Adventisti Ellen White kao osobu smatraju duhom proroštva" što je bila jedna gnusna izmišljotina.

Tvoje neistine i pripisivanje nečega što ja nisam nikada napisao - su očigledne.
 
Natrag
Top