Ko je archangel Mihail: Isus bog ili andjeo?

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
JUDINA 1,9

Kad se MIHAEL arkanđeo s ĐAVLOM prepirao za tijelo Mojsijevo,

NIJE SE USUDIO IZREĆI POGRDAN SUD PROTIV NJEGA,

nego reče: "Spriječio te GOSPODIN!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1.
po tvome nakaradnom nauku
Mihael = Isus = JHVH
2.
JHVH – Stvoritelj Bog Jedini prepirao se sa stvorenjem Đavolom!?!?!?
BOG se prepire sa stvorenjem?
BOG nije SveMoguć?
3.
BOG se nije usudio ništa reč Đavlu?!?!?!?
BOG nije SveMoguć?
4.
TKO je TAJ – Gospodin -
za Kojega BOG kaže da je spriječio Đavla?
5.
TKO je VEĆI od BOGA – pa je spriječio Đavla?
=====================================

Sve ovo gore uvodi te u gadne Biblijske kontradikcije,
i jasno pokazuje lažno naučavanje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
JUDINA 1,9

Kad se MIHAEL arkanđeo s ĐAVLOM prepirao za tijelo Mojsijevo,

NIJE SE USUDIO IZREĆI POGRDAN SUD PROTIV NJEGA,

nego reče: "Spriječio te GOSPODIN!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Pa to piše i za Jahve, Jahve reče sotoni neka te Jahve ukori. Znači da je Isus Mihailo Bog.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mihajlo je to izrekao zbog toga - što je uloga Boga da bude sudija, a ne on Mihajlo, koji ima druge uloge u planu spasenja.

To je po principu poštene preraspodele posla.

U jednoj zemaljskoj firmi jedan radnik ili sekretarica - nikada neće reći da je ona šef, i da ima ulogu da donosi odluke, već da je to onaj koji je na tu funkciju postavljen.

Tako i na nebu postoje funkcije različitih ličnosti Božanstva, Oca, Sina, i Sv Duha.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mihajlo je to izrekao zbog toga - što je uloga Boga da bude sudija, a ne on Mihajlo, koji ima druge uloge u planu spasenja.

To je po principu poštene preraspodele posla.

U jednoj zemaljskoj firmi jedan radnik ili sekretarica - nikada neće reći da je ona šef, i da ima ulogu da donosi odluke, već da je to onaj koji je na tu funkciju postavljen.

Tako i na nebu postoje funkcije različitih ličnosti Božanstva, Oca, Sina, i Sv Duha.

Dobro je da si nesto i od mene naucio. :)
Znaci da ipak nije sve uzalud.
Svakako ovo je tema gde se slazemo.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Петар:

10. А особито оне који иду за телесним жељама нечистоте, и не маре за поглаварство, и који су безобразни и самовољни, и не дрхћу хулећи на славу.

11. Кад анђели, који већу снагу и силу имају, не изговарају на њих пред Господом хулни суд;

12. А они, као неразумна животиња, која је од природе на то створена да се хвата и коље, хуле на оно што не разумеју, и у погибли својој пропашће


Јуда:

8. Тако дакле и ови што сањајући тело погане, а поглаварства се одричу, и на славу хуле.

9. А Михаило Арханђел, кад се препираше с ђаволом и говораше за Мојсијево тело, не смеше проклети суд да изговори, него рече: Господ нека ти запрети.

10. А ови хуле на оно што не знаду; а шта знаду по природи као неразумна животиња, у оном се распадају.


Дакле, и Петар и Јуда знају да је Михаило анђео (Арханђел; Војвода; Генерал;...) који не укорава ђавола, док му Исус рече:

10. Тада рече њему Исус: Иди од мене, сотоно; јер стоји написано: Господу Богу свом поклањај се и Њему једино служи.

11. Тада остави Га ђаво, и гле, анђели приступише и служаху Му.


Можда је и Михаило био међу тим анђелима. Знам само да анђео не поста човек, па онда Бог због заслуга (говоре Сведоци), нити Бог имаше "улогу" анђела, па поста човек (говоре Адвентисти). А ни једном анђелу не би речено што Сину Божијем би речено:


13. А коме од анђела рече кад: Седи мени с десне стране док положим непријатеље Твоје подножје ногама Твојим?
14. Нису ли сви службени духови који су послани на службу онима који ће наследити спасење?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A tvoja crkva kaže da nije Mihailo Isus. Znam ja i zašto si otišaotamo, opijaš se atmosferom na liturgijama.

Znam i ja zasto si ti otisao u adventiste, opijas se atmosferom na bogosluzenju..
Lepe pesme, muzicki program, harizmaticni govornici, a jos lepse zene u minicima..

Mi nista od toga nemamo, a pogotovo ne devojke u mini suknjama koje staju za govornicu.

Sto kaze Miroljub Petrovic: "kamenjarke" :)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top