Ko je archangel Mihail: Isus bog ili andjeo?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa što se onda zove Otkrivenje?



Baš je obrnuto, važne su otkrivene. Pa ljudi odbacuju Bibliju jer je ne shvataju, ne shvatanje je posljedica nevjerovanja ljudi. spisi EGW su dosta toga još više otkrili.



Simboli su poznati to ne umanjuje da je otkriveno dosta.



Baš suprotno da se vijekovima zna prije. Pa vidiš kako upadaš u apsurd, pa ko je ta generacija koja je na kraju?



Pa to je za ljude svih generacija i vremena.



To su riječi strašne osude, to ne znači da Otkr. nije otkriveno, ovo nije napisano da se ljud ne bi uplašili.



Opet ne shvataš smisao teksta, to nije dokaz da je knjiga zapečaćena, samo to što je rečeno.



To što je rečeno Danilu nema veze sa stihom iz Otkrivenja kojeg si dao.

Jer Otkrivenje jeste otpečaćena knjiga Danilova. Bukvalni nastavak Danila.



Obara te stih da Bog sve otkriva slugama svojim prorocima.

Amos 3,7Jer Gospod Gospod ne čini ništa ne otkrivši tajne svoje slugama svojim prorocima.



gdje stoji u pojedinim segmentima'



onda je mnogima kasno. Zato i jeste dato da se zna prije.



Pa to se i ne otkriva neprijatelju, nego pravednima. Neprijatelj je svejedno tjelesan i ne shvata ništa iz Biblije, mislim na ljude.



Pa Otkriv. i nije za tjelesne. zato imamo ovaj stih.

1. Korincanima 2,14A tjelesni čovjek ne razumije što je od Duha Božijega; jer mu se čini ludost i ne može da razumije, jer treba duhovno da se razgleda.



Ti nemaš nauku u Bibliji a ja je imam.

Matej 13,10

I pristupivši učenici rekoše mu: zašto im govoriš u pričama?
Matej 13,11 A on odgovarajući reče im: vama je dano da znate tajne carstva nebeskoga, a njima nije dano.
Matej 13,12 Jer ko ima, daće mu se, i preteći će mu; a koji nema, uzeće mu se i ono što ima.
Matej 13,13 Zato im govorim u pričama, jer gledajući ne vide, i čujući ne čuju niti razumiju.
Matej 13,14 I zbiva se na njima proroštvo Isaijno, koje govori: ušima ćete čuti, i nećete razumjeti; i očima ćete gledati, i nećete vidjeti.
Matej 13,15 Jer je odrvenilo srce ovijeh ljudi, i ušima teško čuju, i oči su svoje zatvorili da kako ne vide očima, i ušima ne čuju, i srcem ne razumiju, i ne obrate se da ih iscijelim.



Nevolja se izbjegava ranije, kada dođe kasno je onima koji su nespremni.

Pitaj Ravu za to.

Ja imam nauku u Bibliji, a ti nemaš.

Matej 13,11A on odgovarajući reče im: vama je dano da znate tajne carstva nebeskoga, a njima nije dano.

Tripo, mani se kontriranja, bezveze ti je stvarno!

Cak i tvoji teolozi ce ti reci da se prorocanstva razumeju "neposredno ili tokom ispunjenja" a ne vekovima ranije.

Svima je poznato da je "Gospod odocnio" i da se vreme za ispunjenje dogadjaja produzilo.

Stoga je vrlo upitno u kom mi vremenu zivimo i da li mozemo razumeti svaki detalj te knjige. Sta vise i 'ne mozemo' dok se sve ne pocne desavati.

Kad pocne, verni ce razumeti i prepoznati opisane dogadjaje i tako izbeci prevaru!

Zanemarujes poentu recenog!

Ja sam rekao da je otkrivenje dato kao "upozorenje na prevaru" da bi verni "izbegli opasnost". A ne da bi smo iz toga izvlacili neke "teoloske implikacije" i doktrine, kao sto vi radite.


Kao sto je sa 144 000, vi znate i ko su i odakle dodjose, a vidimo da gresite..
Vi znate i ko je zver iz otkrivenja, da je to Papa.Vi znate i ko su skakvci - Turci, i sta ti ja znam..

Zasto ne pustite vernima da sami " izvuku pouku upozorenja kako da izbegnu opasnost"???

Mislite da im treba vase tumacenje???

Imali su Jevreji knjigu Danilovu, i druga prorocanstva, pa nisu narodu sugerisali kako da tumace, niti se oko toga pravila neka doktrina!

Cak ni Isus dajuci ucenicima prorocanstvo o razorenju Hrama nije zeleo da oni od toga prave neku teolosku doktrinu, vec da prepoznaju trenutak i da "spase glavu" da pobegnu van grada!

Sigurno ucenici nisu uzeli Hristovo prorocanstvo, i onda u tome trazili detalje za svoju dogmu kao sto vi danas radite - tvrdeci npr. , da je vojska koja opkoljava Jerusalim antihristova vojska, i da posle toga pocinje hiljadugodisnje Hristovo carstvo na zemlji.

Mogli su tako fantazirati. Ali nisu!

To vi radite danas.
I to je bespotrebno!

Prorocanstva se razumeju "neposredno pre ispunjenja" i svrha je "izbeci opasnost" a ne "pothranjivati neciju mastu" ili neciju "zamisljenu doktrinu"!

Ti uvek zanemarujes smisao recenog i napadas samo da bi napao.

Normalan razgovor ti je nemoguc.

A ja uopste ne zelim da vam kontriram (to nikad ne radim), vec prosto razgovaram..

Ti nikad i ne razgovaras, ti vodis rat, smatrajuci da si ugrozen.

E svasta!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo, mani se kontriranja, bezveze ti je stvarno!

Cak i tvoji teolozi ce ti reci da se prorocanstva razumeju "neposredno ili tokom ispunjenja" a ne vekovima ranije.

Pitaj Danila da li je razumio prije ili kada je došao Kir Veliki? I narod isto.

Svima je poznato da je "Gospod odocnio" i da se vreme za ispunjenje dogadjaja produzilo.

Upravo piše suprotno da Gospod ne docni, nego želi da se svi pokaju. Nema nikakvog produžavanja nego sve ide kako je napisano. Ta priča iz HAC nije tačna da je Isus trebao da dođe 1800 i ne znam koje, nije trebao, da je trebao došao bi i da mi ubrzavamo dolazak Isusa ili ga odlažemo.

Stoga je vrlo upitno u kom mi vremenu zivimo i da li mozemo razumeti svaki detalj te knjige. Sta vise i 'ne mozemo' dok se sve ne pocne desavati.

Pa vjerni u svim vremenima su očekivali Isusa. nije to grijeh to je ispravno.

I ispravno je da crkva uči da ljudi očekuju dolazak Isusa. Vidi se po ispunjenju dasmo u zadnjim vremenima.

Kad pocne, verni ce razumeti i prepoznati opisane dogadjaje i tako izbeci prevaru!

Vjerni već prepoznaju sada. Kada dođe biće kasno i kada se počnu ispunjavati sudovi malo će ih prepoznati. Kao Rava.

Velika većina vjernih većč sada razumije.

Zanemarujes poentu recenog!

Ja sam rekao da je otkrivenje dato kao "upozorenje na prevaru" da bi verni "izbegli opasnost". A ne da bi smo iz toga izvlacili neke "teoloske implikacije" i doktrine, kao sto vi radite.

Pa kako ćeš izbjeći ako ne prepoznaš događaje.

Možeš li ti konkretno da izneseš koje teološke imp. i doktrine, misliš na Mihaila?

Ako misliš na Njega, što ne oboriš moju nauku konkretno stihovima iz Biblije, a ne uopoštenom filozofijom svojom.

Kao sto je sa 144 000, vi znate i ko su i odakle dodjose, a vidimo da gresite..
Vi znate i ko je zver iz otkrivenja, da je to Papa.Vi znate i ko su skakvci - Turci, i sta ti ja znam..

To će biti oni koji su dočekali živi Isusa. I da griješim nije problem.

JS misle da su samo oni.

Zasto ne pustite vernima da sami " izvuku pouku upozorenja kako da izbegnu opasnost"???

Mislite da im treba vase tumacenje???

treba im Božjeg duha tumačenje. Sam čovjek ne može ništa. Naravno da im treba, pojedinci samostalni su uglavnom osuđeni na propast eto ti P4 sam sve tumači.

Imali su Jevreji knjigu Danilovu, i druga prorocanstva, pa nisu narodu sugerisali kako da tumace, niti se oko toga pravila neka doktrina!

To je problem nevejrovanja, a ne Danila i knjige.

Cak ni Isus dajuci ucenicima prorocanstvo o razorenju Hrama nije zeleo da oni od toga prave neku teolosku doktrinu, vec da prepoznaju trenutak i da "spase glavu" da pobegnu van grada!

Ipak se i vidi doktrina a to je držanje subote, apostolima i nije bilo potrebno jer se to podrazumijevlo da se subota drži, a za one koji ne vjeruju njima treba da se kaže i onda je doktrina. Jer oni to negiraju.

Sigurno ucenici nisu uzeli Hristovo prorocanstvo, i onda u tome trazili detalje za svoju dogmu kao sto vi danas radite - tvrdeci npr. , da je vojska koja opkoljava Jerusalim antihristova vojska, i da posle toga pocinje hiljadugodisnje Hristovo carstvo na zemlji.

Njima i nije trebala dogma, to se podrazumijevalo. Vi ste krivi što je dogma jer negirate subotu.

To vi radite danas.
I to je bespotrebno!

Jeste potrebno jer negirate. vidiš da nisi u stanju ni da uzmeš moj post i da ga dio po dio oboriš.

Prorocanstva se razumeju "neposredno pre ispunjenja" i svrha je "izbeci opasnost" a ne "pothranjivati neciju mastu" ili neciju "zamisljenu doktrinu"!

Pitaj Danila kako je razumio. Za periode carstva i Isusov dolazak sve. Zapečaćeno ne znači da nije znao, nego je napisao svoj 1. dio. Čak nije razumio pa jetražio od Boga da mu razjasni i dobio je otkjrivenje.

Ti uvek zanemarujes smisao recenog i napadas samo da bi napao.

Šta vrijedi riječ bez dokaza? NIŠTA.

A ja uopste ne zelim da vam kontriram (to nikad ne radim), vec prosto razgovaram..

KONTIRAŠ, čak i po pitanju transf. krvi što svaki pravosl. osuđuje, a ti braniš, kao ne slažeš se sa tim ali braniš njih, a onda braniš i učenje.

Normalan razgovor ti je nemoguc.

Ima o tome u Bibliji. Odgovori .........

Ti nikad i ne razgovaras, ti vodis rat, smatrajuci da si ugrozen.

E svasta!

Naravno protiv lažne nauke.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
vidiš da nisi u stanju ni da uzmeš moj post i da ga dio po dio oboriš.

Naravno da nisam u stanju!

Pa nisam ja fanaticno lud da uzimam tvoje kilometarske postove i svaki redak da obaram!

Kad bi to radio bukvalno bi umro od pisanja, jer ti pises toliko da to nije normalno, a da nista ne napises.

Sto je za ginisovu knjigu rekorda.

Isti si kao i Piramida4, mozda i gori..

I necu to da radim, jel prvo tebi ne vredi pisati, drugo tu se nema sta obarati, a kad nema, dovoljno je reci:

Dosadan si, i nisi napisao nista!

* I ne, nisam mislio za Mihaila, slazem se s tobom za to. A ako si mi zato kontrirao, uzalud je, mada ti i ne znas zasto kontriras.. :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naravno da nisam u stanju!

Pa nisam ja fanaticno lud da uzimam tvoje kilometarske postove i svaki redak da obaram!

Što bi to bio dokaz fanatičnog ludila. Ti ti je izgovor jer nemaš arg. da oboriš ono što sam iznio.

Kad bi to radio bukvalno bi umro od pisanja, jer ti pises toliko da to nije normalno, a da nista ne napises.

Znam ja da je za tebe Biblija ništa.

Sto je za ginisovu knjigu rekorda.

Isti si kao i Piramida4, mozda i gori..

Ostaje ti da klevećeš. P4 ponavlja bez ikakvog smisla.

I necu to da radim, jel prvo tebi ne vredi pisati, drugo tu se nema sta obarati, a kad nema, dovoljno je reci:

Dosadan si, i nisi napisao nista!

Znači mjerilo "Moje mišljenje je zakon".

Dosadan si, i nisi napisao nista!

* I ne, nisam mislio za Mihaila, slazem se s tobom za to. A ako si mi zato kontrirao, uzalud je, mada ti i ne znas zasto kontriras..

PC ne vjeruje tako. Znači imaš mix vejrovanja ko P4.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Što bi to bio dokaz fanatičnog ludila. Ti ti je izgovor jer nemaš arg. da oboriš ono što sam iznio.

Ne, uopste mi nije izgovor.

Ti si jako , jako zamoran.

I ko tebi pise to je uzalud, zasto bi onda odgovarao?

Kome ja pisem, tebi?

NE!

Ponekad odgovaram na tvoj post zbog drugih, ali tebe uveravati, nije mi ni na kraj pameti...


Ostaje ti da klevećeš. P4 ponavlja bez ikakvog smisla.

I ti isto, iako toga nisi svestan.

Ti ne citas ni sebe, a ni druge, video sam to na drugoj temi, gde odgovaras i onda uvidjas da si bespotrebno pisao...


Znači mjerilo "Moje mišljenje je zakon".

To je tvoje licno merilo, a ne moje.
Ti se ni sa clanovima svoje crkve ne slazes, jer ti moras uvek biti u pravu!

PC ne vjeruje tako. Znači imaš mix vejrovanja ko P4.

Netacno, imas crkvene oce koji veruju tako. Nije pogresno ako ja zastupam nesto drugaciji stav. A ti se takodje ne slazes sa stavom svoje crkve po nekim pitanjima, vidis kako ti volis manipulisati samo da bi se nastavljao... To je jako zalosno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Netacno, imas crkvene oce koji veruju tako. Nije pogresno ako ja zastupam nesto drugaciji stav. A ti se takodje ne slazes sa stavom svoje crkve po nekim pitanjima, vidis kako ti volis manipulisati samo da bi se nastavljao... To je jako zalosno.

Pa neki vjeruju neki ne, kod vas vjeruje svako kako mu se prohtje.

sada ipak zvanično ne vjerujete i napadate to učenje.
 
Natrag
Top