Ko je archangel Mihail: Isus bog ili andjeo?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Za razliku od svoga Boga Oca Jehove,Isus je rodjen,i na nebu je poznat pod imenom andjeo Mihailo....Nakon povratka na nebo takodje se spominje da je dobio titulu ARHandjel Mihailo...
Za sve koji misle da je isus isti kao i otac ,evo stihova da se razuvere,i da vide kako je Isus rodjen,za razliku od njegovog Boga Oca Jehove koji nikada nije rodjen,vec je uvek postojao.

Kolosanima 1:
15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.
16 Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.
17 I On je pre svega, i sve je u Njemu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kolosanima 1:
15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.
16 Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.
17 I On je pre svega, i sve je u Njemu.

Rođen ne znači stvoren, tebe i mene je majka rodila, nije stvorila.

Upravo je ovo dokaz da je Isus Bog. Kako je onda kroz NJega sve stvoreno i na nebu i na zemlji, ako je On stvoren prvo. Znači da je morao samog sebe prvo da stvori, pa onda sve ostalo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Rođen ne znači stvoren, tebe i mene je majka rodila, nije stvorila.

Upravo je ovo dokaz da je Isus Bog. Kako je onda kroz NJega sve stvoreno i na nebu i na zemlji, ako je On stvoren prvo. Znači da je morao samog sebe prvo da stvori, pa onda sve ostalo.

Ma nemoj.
a kako je tebe majka rodila?
Sama od sebe?,da nije bila devica?
Sta mislis o 2.Moj 23:21
20 Evo, ja šaljem anđela svog pred tobom da te čuva na putu, i da te odvede na mesto koje sam ti pripravio.
21 Čuvaj ga se, i slušaj ga, nemoj da ga rasrdiš, jer vam neće oprostiti greh, jer je moje ime u njemu.
Ime ili karakter? ko je taj andjeo,sta mislis?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ma nemoj.
a kako je tebe majka rodila?
Sama od sebe?,da nije bila devica?
Sta mislis o 2.Moj 23:21
20 Evo, ja šaljem anđela svog pred tobom da te čuva na putu, i da te odvede na mesto koje sam ti pripravio.
21 Čuvaj ga se, i slušaj ga, nemoj da ga rasrdiš, jer vam neće oprostiti greh, jer je moje ime u njemu.
Ime ili karakter? ko je taj andjeo,sta mislis?

Opet te Biblija oborila, da je Isus stvoren pisalo bi to. ROĐEN rođo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Opet te Biblija oborila, da je Isus stvoren pisalo bi to. ROĐEN rođo.

Rodjo!!!
U Bibliji pise i da je isus RODJEN!!!
Kolosanima 1;15
15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.
ali tebi i tvojima to nista ne znaci...,opet ce te da izmisljate druge razloge...

Cak se i drugi put rodio kad se Marija porodila u Vitlejemu...
Heeeej,Bog a da se cak dva puta rodi????
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
''PRVORODJENI IZ MRTVIH'' kaze biblija.

To znaci ''rodjen pre svake tvari''

On je predestinisan da vaskrsne iz mrtvih, i njegovo vaskrsenje je zalog SVIH vaskrsenja koja su se desila u proslosti pre njegovog dolaska na zemlju, i onih u buducnosti.

Bog nije zena da radja decu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
''PRVORODJENI IZ MRTVIH'' kaze biblija.

To znaci ''rodjen pre svake tvari''

On je predestinisan da vaskrsne iz mrtvih, i njegovo vaskrsenje je zalog SVIH vaskrsenja koja su se desila u proslosti pre njegovog dolaska na zemlju, i onih u buducnosti.

Bog nije zena da radja decu.

Zar ti nigde u starom zavetu ne procita za andjela Mihaila???
Isus jeste prvorodjeni zato sto je prvi uskrsnut na nebo,a takodje pise za njega i da je JEDINORODJENI ,koga je jedino Bog Otac uskrsnuo,dok ce sve ostale uskrsavati sam Isus.
Ako je Mihailo nekada bio samo andjeo,od kada je postao arhandjeo?,znas li?
 
Natrag
Top