Ko je archangel Mihail: Isus bog ili andjeo?

Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Kad kazes da imamo samo jednog oca,Isus je lepo rekao da je jedini pravi otac na nebu,nije mislio na samoga sebe.,,

Bog je Duh a ne statična figura i SVEPRISUTAN je.
Koga Isus pokaza kad ga pitahu da im pokaže Oca?
Sa kim je Isus JEDNO?

,,Kad se kaze za isusa "Otac vecni",postoji razlika izmedju reci "Vecni"i nazovimo je "Otac oduvek"
Da bi razumeo pojam ili rec "VECNI" seti se Adama i Eve.
Nisu li oni trebali da zive "
VECNO"???,vecnim zivotom?,ali SAMO AKO NE BI JELI SA BOZJEG DRVETA,u suprotnom bi umrli.
,,

Otkud sad to da se za Isusa kaže da je Otac večni i Bog silni kad to nije njemu upućeno...ili jeste, ako jeste ko je onda Isus?Da li je to Bog u telu?
Neznam koja se spona između uslova koji Bog postavi čoveku i samog Božijeg beskraja?

,,Nadalje Svemoguvi Bog Otac nije prolio svoju krv,vec njegov sin ,Isus Hrist.Zbog tog cina otkupljenja Isus je postao simbolicki i nas Vecni Otac.,,

Nema ,simboličnog Oca, jer bi onda postojala DVA a ja znam da piše da je JEDAN.
Duh ne može proliti krv niti telo dati da se razapne ali kad po Duhu začne devojka ona rodi telo od Duha i tad može ispuniti ugotovljeno telo svoju službu. Ko je iz tela Isus rekao:,,Ja sam,, i vojnici popadali i otkud On u telu?

,,Nas Pravi i JEDINI Otac,jeste Jehova Bog.ALI
Ali da bi se NAGLASILA OGROMNA VAZNOST Isusove zrtve,date su mu sve bitnije titule,SEM BOGA SVEMOGUCEG STVORITELJA!!
!,,

Koliko Bogova imamo?

,,Seti se da je Isus nazvan Bogom SILNIM,ali ne SVEMOGUCIM STVORITELJEM!,,

Sećam se. Ova ti je dobra...i kome se onda Jakov molio i koje ime izgovorio?

,,Koliko god lepo iznosis mnoge stvari sa objasnjenjima ,ipak si isti kao i svi ostali trojicari.Nisi mrdnuo ni milimetar dalje od odvratne i bogohulne Atanasijeve filozofije da su sin i otac jedno.,,

Hvala na komplimentu, Bog te blagoslovio.

,,Ne kazem ja da je Isus Mihailo,vec tako kaze sama Biblija,a ja se slazem sa njome da je Isus ,arhandjel Mihailo.,,

Genijalno,tako i teta Jelena Bela nije tvrdila da je zemlja pusta već tako govori Pismo a ona se slaže sa njim.
,,Da si procitao pocetak teme,video bi biblijske argumente.
#16 ,a 8 pasos procitaj svoje reci,to je tvoj zakljucak da je Isus pretvoren u silu,a ne moj.
Poenta je da je Jehova Bog,pomocu svog Svetog Duha ,umanjio i zatim preneo andjela Mihailo u matericu device Marije,da bi kad je rodjen dobio ime Isus.
,,

Jehova UMANJIO Mihajla da stane u matericu.....i od Mihajla koji je kao leprit metamorfozirao izlazi Emanuilo....brate izvini da li svedoci smeju konzumirati alkohol?

,,Sta mislis zasto se nigde u starom savezu ne spominje neko ime Isus???Zasto se spominje samo Mihailo???
Sta mislis kad je andjeo Mihailo,postao arhandjel???Zasto njemu slava i cast da zbaci sotonu sa neba?

Nemoj se ljutiti na mene,zbog ovih biblijskih argumenata,dobar si covek,jedino da odbacis blentavo trojstvo.,,

Isus se ne spominje zato što će tek biti ugotovljeno to telo koje se pominje kao EMANUEL a značenje ti je poznato.
Mihajlo se nije sam pominjao ima tu još anđela i arhanđela.
Mihajlo je STVOREN kao arhanđel kao i heruvimi i serafimi oni nisu vremenom mutirali da bi stigli na veće zvanje kao što ni životinja ne može postati čovek.

Što bih se ljutio...pa zvali su me svakakvim imenima pa opet se družim sa istima a zašto nebih sa tobom jer si iskren a to je dobro jer će ti se otvoriti da vidiš i shvatiš samo ako budeš želeo svim srcem i to neće učiniti predmet ili sredstvo već Duh Sveti.
Voleo bih da ti se javi da čuješ glas i da znaš da je pisana reč po Njemu od davnina i da je On učitelj i nastavlja ono što telo nije moglo dovršiti u SVIMA a ne samo u apostolima.
Bog te blagoslovio.
PS. Oprosti ako nekad koristim razne načine razgovora jer je sve u svrsi pomoći možda to sad ne izgleda tako ali uz Božiju pomoć videće se da sve ima svoje mesto i vreme.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Tacno je da je Bog Duh,odnosno duhovna ,a ne telesna osoba.Njegovo telo je nebesko,a ne telesno.Kao takvo je posebno za nas.

Sa kim je Isus JEDNO????
Sa svojim ucenicima i sa ocem,ali u razmisljanju,a ne telesno!!!
u suprotnom procitaj Jovan 17:21-23
Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao.
22 I slavu koju si mi dao ja dadoh njima, da budu jedno kao mi što smo jedno.23 Ja u njima i Ti u meni: da budu sasvim ujedno, i da pozna svet da si me Ti poslao i da si imao ljubav k njima kao i k meni što si ljubav imao.
Odgovor na to sta je Isus mislio pod "JEDNO" jeste biblijski,a ne moj
DA BUDU JEDNO ,KAO STO SMO MI JEDNO.
Sta mislis kako to njegovi ucenici trebaju da budu "JEDNO"???telesno,ili pak u svojoj NAMERI,ili razmisljanju,ili jedinstvu!!!


Sledece tvoje pitanje je Otac vecni
I to te buni,kako da nam isus bude otac???
A da li nam je i Adam neki otac???
Sad ispade da imamo cak 3 oca???Jehovu Boga,pa adama,pa Isusa Hrista.
A sta mislis kako je David ,Isusov otac,kad ga naziva svojim Gospodom?itd,itd...
Kad budes odbacio predrasude bice ti mnogo jasnije.

Tacno je da je Mihailo stvoren,ali ne zaboravi da je u starom savezu bio poznat kao andjeo,a ne kao arhandjeo u Novom zavetu.Tu titulu je dovio sa otkupninom.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Sa kim je Isus JEDNO????
Sa svojim ucenicima i sa ocem,ali u razmisljanju,a ne telesno!!
!,,

Da li smo svi telo Hristovo ako jesmo zašto tolika razlika u mišljenju i veri a ako nismo ko čini telo Hristovo i koji je uslov za postajanje?
Kad kažeš u razmišljanju da je Isus isto sa Ocem kako to da nezna dan ni čes do samo Otac?


,,Odgovor na to sta je Isus mislio pod "JEDNO" jeste biblijski,a ne moj
DA BUDU JEDNO ,KAO STO SMO MI JEDNO.
Sta mislis kako to njegovi ucenici trebaju da budu "JEDNO"???telesno,ili pak u svojoj NAMERI,ili razmisljanju,ili jedinstvu!!!,,

Pa odgovor je dobar od strane Isusa ali razumevanje istog nije.
Pošto pitaš reći ću ti: JEDINSTVO U DUHU. eh, sad tu nije reč o zajedničkoj ENERGIJI.


,,Sledece tvoje pitanje je Otac vecni
I to te buni,kako da nam isus bude otac???
A da li nam je i Adam neki otac???
Sad ispade da imamo cak 3 oca???Jehovu Boga,pa adama,pa Isusa Hrista.
A sta mislis kako je David ,Isusov otac,kad ga naziva svojim Gospodom?itd,itd...,,

Ni ovde nisi dao odgovor već umesto toga pitaš sebe a možda i mene pa ako mene pitaš onda je poštenije reći da neznaš odgovor ali bez obzira na to reći ću ti.
Isus reče da imamo JEDNOG Oca bar kod mene tako piše (ja još imam onaj stari bajati prevod nemam taj genetski modifikovani) a Gospod nije Otac u slučaju koji si citirao. Isus je SIN koji se dade a ako nije reci da ubacimo nekog drugog i On nosi sva ta imena a ona označavaju ko je ta osoba...šta misliš ko bi mogao biti Bog silni i Otac VEČNI nešto mi ne pada na pamet ko je to dete - sin...da nije recimo...recimo ...

,,Tacno je da je Mihailo stvoren,ali ne zaboravi da je u starom savezu bio poznat kao andjeo,a ne kao arhandjeo u Novom zavetu.Tu titulu je dovio sa otkupninom. ,,

Znam da si se ovde šalio...priznaj?
Eh, Danilo nije ti anđeo Gabrijel dobro rekao za Mihajla to će važiti tek u novom zavetu a ti ga ubaci u stari...Gabrijele...Gabrijele.
Pošto je anđeo STVORENJE a ne STVORITELJ to znači da je REČ bila ANĐEO i dobila telo i više nije anđeo već Bog...pardon Arhanđel ponovo.
Dakle sve je kroz Mihajla stvoreno jer je on ODUVEK bio u Bogu...a posle ga tek STVORIO...ko ga ono stvori....da anđeo je mutirao u malog anđelčića i rodio se i za to vreme nIJE bILO Mihajla jer su ga zvali BOG SA NAMA ...uh, Mihajla zvali Bog u telu...

Vidi, meni je jasno da nisam dovoljno inteligentan zato i nisam u svedocima jer mi je dovoljan Duh Sveti i pisana reč bez dodataka.
Pozdrav.

 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Naravno da nismo svi telo Hristovo.
Otpadnici pogotovo nisu deo Hristovog tela.

jedinstvo u Duhu????
Jel to po tebi znaci da je i sotona duh,pa je i on u jedinstvu sa Bogom,a i da smo mi ljudi duhovi,pa da smo u jedinstvu sa bogom???
Duh istine nema veze sa energijom,to je nesto sto ti ne razumes,a veoma je lako,samo ako sam sebi odgovoris na pitanje sta je istina?duh ili energija,ili pak nesto trece.

Da bi shvatio dubinu reci "otac"moras poznavati hebrejsku gramatiku i upotrebu reci .
Jedini nas Pravi Otac jeste Jehova Bog.On je stvorio naseg ljudskog praoca Adama.
naravno svako od nas ima i svog fizickog OCA,nadam se da ga i ti imas,a sa Isusom kao vecnim ocem,se broj oceva pomerio ka broju 4.

GAVRILO I Mihailo u Danilu_? kakve to sad pa ima veze???Objasni mi?Da nema neke veze sa "arhandjelom"???
Dok trazis neko razumno objasnjenje pogledaj bolje
Zahariju 3:1,2 pa uporedi sa poslanicom Jude 9 stih
Mozda ces shvatiti tek tada da su Mihailo i Isus ista osoba
Posle mi pokaza Isusa, poglavara svešteničkog, koji stajaše pred anđelom Gospodnjim, i Sotonu, koji mu stajaše s desne strane da ga pre.

2 A Gospod reče sotoni: Gospod da te ukori, Sotono, Gospod da te ukori koji izabra Jerusalim. Nije li On glavnja istrgnuta iz ognja?
Jel znas ko je taj andjeo Gospodnji,koga zovu Gospodom???
a u stihu 9 judine poslanice pise
A Mihailo Arhanđel, kad se prepiraše s đavolom i govoraše za Mojsijevo telo, ne smeše prokleti sud da izgovori, nego reče: Gospod neka ti zapreti.
Cak su i prevodiocu uvideli da je to jedna te ista osoba,cim su dali fusnote.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Vidiš prijatelju nevalja ti taj način komunikacije ako se to tako može nazvati.
Ni na jedno pitanje ne odgovaraš već udlaziš u neki prazan razgovor sa samim sobom pitajući sebe umesto da daš direktan i jasan odgovor.
Ako ga nemaš onda reci da ti se pomogne pa idemo dalje ...ovako ne vredi.

A što se tiče tvoje tvrdnje:
,,Mozda ces shvatiti tek tada da su Mihailo i Isus ista osoba
Posle mi pokaza Isusa, poglavara svešteničkog, koji
stajaše pred anđelom Gospodnjim, i Sotonu, koji mu stajaše s desne strane da ga pre.

Vidimo Isusa koji je poglavar sveštenički i ovde nije reč o Hristu već o Isusu kao poglavaru sveštenika.
Taj polavar sveštenika stoji pred anđelom i satana mu stajaše sa desne strane poglavaru svešteničkom.
Da vidimo dalje:

2 A Gospod reče sotoni: Gospod da te ukori, Sotono, Gospod da te ukori koji izabra Jerusalim. Nije li On glavnja istrgnuta iz ognja?

Jel znas ko je taj andjeo Gospodnji,koga zovu Gospodom???
a u stihu 9 judine poslanice pise
A
Mihailo Arhanđel, kad se prepiraše s đavolom i govoraše za Mojsijevo telo, ne smeše prokleti sud da izgovori, nego reče: Gospod neka ti zapreti.

Ko progovara Gospod ili anđeo:
Gospod progovara satani da bude ukoren.
Gore vidimo da Isus stoji pred ANĐELOM i ovde vidimo da ARHANĐEL ima prepirku sa satanom i arhanđel kaže GOSPOD da satani zapreti a ne arhanđel jer on to nije mogao jer je manji od heruvima.

Zar ti se ne čini da malo brkaš anđela sa Gospodom i da vadiš citate koji govore odvema različitim stvarima a samo im je isto pojavljivanje satana i anđela koji se poziva na Gospoda.

To sa prevodiocima nema veze sa tim o čemu ti govoriš jer oni uvek stavljaju iste reči kao pokazatelj gde se mogu naći a fusnota je slobodna interpretacija koju neki izdavači koriste i to ne mora biti tačno jer je to njihovo mišljenje. Toga imaš puno u Zagrebačko-Riječkom izdanju.

Nigde tu ne vidim Mihajla da je Gospod niti da je degradiran u anđela niti da je Mihajlo doživeo metamorfozu u Hrista.
Otkud ti takva ideja da degradiraš Isusa Hrista?
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Izvinjavam se što upadam u vašu diskusiju a ako ne smeta moj komentar imao bi i pitanje, vi odgovorite a ja ću da proverim.

Pa odgovor je dobar od strane Isusa ali razumevanje istog nije.
Pošto pitaš reći ću ti: JEDINSTVO U DUHU. eh, sad tu nije reč o zajedničkoj ENERGIJI.

Tačno dragi moj ali Sveti Duh nije bukvalno ENERGIJA, sveti duh je "NEŠTO" mnogo opširnije, da nisam napisao "NEKO" nego "NEŠTO" a tu je razlika. Dakle po mom svatanju sveti duh jeste "NEŠTO"

Pitanje
Kako u vašoj originalnoj bibliji piše Sveti Duh ili sveti duh? i zašto sveti duh pored svega ostaloga ne može biti i ENERGIJA?


šta misliš ko bi mogao biti Bog silni i Otac VEČNI nešto mi ne pada na pamet ko je to dete - sin...da nije recimo...recimo ...

Biblija uči da ima samo jednoga Boga a pored svega ostaloga on se naziva i silnim Bogom, nema dva a pogotovo ne tri silnih bogova.

Pitanje
Dali Bog silni i Otac VEČNI ima početak, ako ima od kada su mu koreni, recimo, recimo , da nije ...?


Ko progovara Gospod ili anđeo: Gospod progovara satani da bude ukoren.


Izvinjavam se ali ovoga puta moram na pitanje odgovoriti pitanjem.

Pitanje
Koje ovaj Gospod(jel to Baal ili Belzevuv ali kako već, recimo, recimo..) i zanima me vaš odgovor koliko to Gospoda biblija naučava da ima? jedan dva ili tri?


E a sada molim pokažite mi ispravan način komuniciranja, direktane i jasne odgovore, pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Kako u vašoj originalnoj bibliji piše Sveti Duh ili sveti duh? i zašto sveti duh pored svega ostaloga ne može biti i ENERGIJA?,,

Ako nemaš veru i da ti kažem nećeš prihvatiti. Valjda imaš original ne čitaš valjda Pismo JS ?
Da li ti prijatelju možeš biti energija?

,,Pitanje
Dali Bog silni i Otac VEČNI ima početak, ako ima od kada su mu koreni, recimo, recimo , da nije .
..?,,

Nema početak niti kraj ali telo u kom se javi za otkup ima svoju službu kao i druge službe sveštenika, cara....


,,Pitanje
Koje ovaj Gospod(jel to Baal ili Belzevuv ali kako već, recimo, recimo..) i zanima me vaš odgovor koliko to Gospoda biblija naučava da ima? jedan dva ili tri?,,


To pitaj svedoke jer oni imaju imaginarnog Oca koji se nije mogao javiti u telu niti je Duh Osoba već prirodni element i onda urušiše time sva obećanja Božija i ispunjenje. Prvo vidi ko tu koga naziva Gospodom svojim i ko je Gospod i pogledaj kojim se sve imanima naziva Bog.
Moda je Isaija pogrešio nije bio Rašin.


Direktni nadam se jesu a za jasnoću moraš kod Boga da otvori razum.

Od sad ću pažljivije da pratim larve gusenice kako postaju leptiri da bih razumeo kako anđeo postaje Isus pa onda prelazi u arhanđela da bi opet došao kao Isus da caruje.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
,,Kako u vašoj originalnoj bibliji piše Sveti Duh ili sveti duh? i zašto sveti duh pored svega ostaloga ne može biti i ENERGIJA?,,

Ako nemaš veru i da ti kažem nećeš prihvatiti. Valjda imaš original ne čitaš valjda Pismo JS ?
Da li ti prijatelju možeš biti energija?

Pozdrav dragi moj Baumasteru
Dobro kaži mi kada sam ja to rekao da sam energija?


,,Pitanje
Dali Bog silni i Otac VEČNI ima početak, ako ima od kada su mu koreni, recimo, recimo , da nije .
..?,,

Nema početak niti kraj ali telo u kom se javi za otkup ima svoju službu kao i druge službe sveštenika, cara....

Dakle Bog silni i Otac večni nema početka a niti ima završetka? onda ova konstatacija koliko ja znam se ni slučajno ne odnosi na Boga Isusa, tako? ovo kažem zato što negde u bibliji sam pročitao kako Isus kaže da je on početak, a ako je početak onda nije bez početka, jednostavo zato što ne može i jedno i drugo, osim ako ne laže kad kaže da je početak.
Ne svatam te! šta kažeš ko se javio u telu za otkup? kakav otkup? zar Bog večni da bude neka otkupnina? nije li to hula na Boga Sveti Duh da ga neki umanjuju na obični otkup? Mora da ja to nisam dobro svatio šta ti pišeš zato te molim da mi to malo bolje obijasniš.


,,Pitanje
Koje ovaj Gospod(jel to Baal ili Belzevuv ali kako već, recimo, recimo..) i zanima me vaš odgovor koliko to Gospoda biblija naučava da ima? jedan dva ili tri?,,


To pitaj svedoke jer oni imaju imaginarnog Oca koji se nije mogao javiti u telu niti je Duh Osoba već prirodni element i onda urušiše time sva obećanja Božija i ispunjenje. Prvo vidi ko tu koga naziva Gospodom svojim i ko je Gospod i pogledaj kojim se sve imanima naziva Bog.
Moda je Isaija pogrešio nije bio Rašin



Dragi moj Baumasteru šta JS imaju sa našom diskusijom? ja sam pitao i JS i mogu ti reći da njihov odgovor je bio na nivou, kao i uvek ljubazno i jasno da sam lako svatio. Zat ti ne možeš isto tako uraditi?
Obijasni mi koji Bog može ili ne može da se javi u telu?
Obijasni mi kakvo je telo Bog? i može neko videti Boga pa da ostane živ?
Obijasni mi koji Bog šta obećava i kako se Božija obećanja ispunjuju?

Dragi moj Baumasteru ja mislio da ti znaš bolje od toga da na pitanja pitanjima odgovaraš??
Kaži mi ko to Boga naziva Gospodinom i koliko Gospodina Bogova ti imaš?
Kaži mi i koja su to sve imena kojim se Bog naziva? imaš li koji biblijski stih da ja to proverim?
Ne dolikuje ti podrugivanje! ako ne znaš odgovoriti pitaj JS i ja to tako radim, daće ti oni tačnu spoznaju bez licemernog izrugivanja ili ismejavanja, sa tobom će se ponašati dužnom ljubaznošću.

Sada mi odgovori šta je Isaja to pogrešio? citiraj mi taj stih da ja proverim, pozdrav i blagoslov od Gospoda.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za baumastera
Ako pogledas Zahariju 3 glavu ceo kontekst,trebalo bi da ti bude jos jasnije .
1.Posle mi pokaza Isusa, poglavara svešteničkog, koji stajaše pred anđelom Gospodnjim, i Sotonu, koji mu stajaše s desne strane da ga pre.
2 A Gospod reče sotoni: Gospod da te ukori, Sotono, Gospod da te ukori koji izabra Jerusalim. Nije li On glavnja istrgnuta iz ognja?3 A Isus beše obučen u haljine prljave, i stajaše pred anđelom.
4 A on progovori i reče onima koji stajahu pred njim: Skinite s njega te prljave haljine. I reče mu: Vidi, uzeh s tebe bezakonje tvoje, i obukoh ti nove haljine.5 I rekoh mu: Neka mu metnu čistu kapu na glavu. I metnuše mu čistu kapu na glavu, i obukoše mu haljine; a anđeo Gospodnji stajaše.
6 I anđeo Gospodnji zasvedoči Isusu govoreći: 7 Ovako veli Gospod nad vojskama: Ako uzideš mojim putevima, i ako uzdržiš šta sam naredio da se drži, tada ćeš ti suditi domu mom i čuvaćeš tremove moje, i daću ti da hodaš među ovima što stoje.
Kao prvo!!!
Posto je ovo stari zavet,pisan je hebrejskim slovima i svuda gde stoji Gospod,pise Jehova.
ויראני את יהושע הכהן הגדול עמד לפני מלאך יהוה והשטן עמד על ימינו לשטנו׃ 2 ויאמר יהוה אל השטן יגער יהוה בך השטן ויגער יהוה בך הבחר בירושלם הלוא זה אוד מצל מאש׃ 3 ויהושע היה לבש בגדים צואים ועמד לפני המלאך׃ 4 ויען ויאמר אל העמדים לפניו לאמר הסירו הבגדים הצאים מעליו ויאמר אליו ראה העברתי מעליך עונך והלבש אתך מחלצות׃ 5 ואמר ישימו צניף טהור על ראשו וישימו הצניף הטהור על ראשו וילבשהו בגדים ומלאך יהוה עמד׃
6 ויעד מלאך יהוה ביהושע לאמר׃ 7 כה אמר יהוה צבאות אם בדרכי תלך ואם את משמרתי תשמר וגם אתה תדין את ביתי וגם תשמר את חצרי ונתתי לך מהלכים בין העמדים האלה׃
8 שמע נא יהושע הכהן הגדול אתה ורעיך הישבים לפניך כי אנשי מופת המה כי הנני מביא את עבדי צמח׃ 9 כי הנה האבן אשר נתתי לפני יהושע על אבן אחת שבעה עינים הנני מפתח פתחה נאם יהוה צבאות ומשתי את עון הארץ ההיא ביום אחד׃ 10 ביום ההוא נאם יהוה צבאות תקראו איש לרעהו אל תחת גפן ואל תחת תאנה׃
kao drugo!!!
zapazi u drugom stihu da se sotona prepire sa ANDJELOM GOSPODNJIM (JEHOVINIM).kako se zove taj andjeo Jehovin???
U cetvrtom stihu PRVO progovara sam ANDJEO (stajase pred andjelom,a on progovori!!!)i rece UZEH S TEBE BEZAKONJE TVOJE!!!!
Koji je to andjeo toliko mocan,da moze da oprasta bezakonje,ako ne Isus Hrist,jer mu je otac dao tu moc,zar ne?
U 7 stihu andjeo Jehovin je zasvedocio (Ovako veli Jehova nad vojskama).
Ima li ime taj andjeo Jehovin koji se prepirao sa sotonom?
Ima ime i zove se ARHANDJEL MIHAILO,u Judinoj poslanici 9 stih.To je onaj koji predvodi vojske nebeske.
A ne predvodi li vojske nebeske sam isus Hrist?Dakle to je jedna te ista osoba.
Da li je sada jasnije?
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Zechariah 3
3:1 And he shewed me Joshua the high priest standing before the angel of
HisName.gif
, and Satan standing at his right hand to resist him.

3:2 And
HisName.gif
said unto Satan,
HisName.gif
rebuke thee, O Satan; even
HisName.gif
that hath chosen Jerusalem rebuke thee: is not this a brand plucked out of the fire?
3:3 Now Joshua was clothed with filthy garments, and stood before the angel.
3:4 And he answered and spake unto those that stood before him, saying, Take away the filthy garments from him. And unto him he said, Behold, I have caused thine iniquity to pass from thee, and I will clothe thee with change of raiment.
3:5 And I said, Let them set a fair mitre upon his head. So they set a fair mitre upon his head, and clothed him with garments. And the angel of
HisName.gif
stood by.
3:6 And the angel of
HisName.gif
protested unto Joshua, saying,
3:7 Thus saith
HisName.gif
of hosts; If thou wilt walk in my ways, and if thou wilt keep my charge, then thou shalt also judge my house, and shalt also keep my courts, and I will give thee places to walk among these that stand by.
3:8 Hear now, O Joshua the high priest, thou, and thy fellows that sit before thee: for they are men wondered at: for, behold, I will bring forth my servant the BRANCH.
3:9 For behold the stone that I have laid before Joshua; upon one stone shall be seven eyes: behold, I will engrave the graving thereof, saith
HisName.gif
of hosts, and I will remove the iniquity of that land in one day.
3:10 In that day, saith
HisName.gif
of hosts, shall ye call every man his neighbour under the vine and under the fig tree.





Pozdravljam sve učesnike diskusije
Evo proverio sam, glavna ličnost u trećoj glavi Zaharije jeste Bog čije ime tetragram jasno to potvrđuje. Dakle " I on pokaza mi Joshua prvosveštenika koji stajaše pred anželom Jehovinim i Satanu(veliko slovo) koji stajaše sa desne strane da ga optuži.


Ovde lepo piše da je Bog kome je ime JEHOVA rekao Sotoni "Nek te Jehova ukori, Satano.


E a sada moje pitanje svima vama

Kako je u vaš grčki original to napisano?

Idemo talje
U stavak broj 6 piše: I anđeo Jehovin(prigovori, potvrdi, izjavi... sve zavisi od prevoda) Isusu govoreći,
7. Ovako govori Jehova nad vojskama; Ako mojim putevima ideš, i ako držiš ono što sam naredio da se drži, tada sudićeš domu mom i čuvaćeš tremove moje, i daću ti da hodaš među ovima što stoje.


Šta ovde nije jasno?
Od kada Isus u svemu ravan Bogu nad vojskama kada ovde lepo piše da mu je rečeno "Ako stojiš na mojim putevima i ako dršiš ono što sam naredio da se držiš... itd, daće mu se i da sudi domu Jehovinom.
Interesuje me sa čim se vi to iz Zaharije ne slažete i šta biste vi to po vašim običajevima prepravili?

Ostalo drugi put, pozdrav.
 
Natrag
Top