Ko je archangel Mihail: Isus bog ili andjeo?

Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
kainos

Potpuno se slazem sa tobom a ko je mihail, najbolje se vidi u knjizi danilo ili danijel.

Ova tema je stala zato sto u danilu pise ko je mihail zato JS ne zele da komentarisu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Arhandjel mihailo - isus hrist

Zeleo bi ovom temom da bacim osvrt na arhandjela Mihaila,ko je on i kako je postao arhandjel.
Prorok Danilo ga u svom izvestaju spominje kao jednog od velikih knezova koji ce u TESKO vreme izbaviti NAROD!!!
Danilo 12:1
1 A u to će se vreme podignuti Mihailo, veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vreme, kakvog nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vreme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi.
Ovde se vidi da je bio veliki knez,ali ne i najvisi.

Nadalje u otkrivenju 12:7-12 pise da Mihailo ima svoje andjele i da udara na Sotonu,djavola.
Otkrivenje 12:7-12
7 I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli Njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njeni.
Ovde se prvi put javlja pitanje,Pa zar nece Isus Hrist da udari na sotonu?,ko je sad pa taj Mihailo?Ime Mihailo na jevrejskom znaci "Ko je kao Bog".
Zanimljivo je da se u Bibliji spominje i obracun RECI BOZJE sa sotonom.
Otkrivenje 19:11-16
11 I videh nebo otvoreno, i gle, konj beo, i koji seđaše na njemu zove se Veran i Istinit, i sudi po pravdi i vojuje.
12 A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam.
13 I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.
14 I vojske nebeske iđahu za Njim na konjima belim, obučene u svilu belu i čistu.
15 I iz usta Njegovih iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i On će ih pasti s palicom gvozdenom; i On gazi kacu vina i srdnje i gneva Boga Svedržitelja.
16 I ima na haljini i na stegnu svom ime napisano: Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima.
Iz ovog prilozenog ,kao i Mihailo ,i Isus imaju svoju vojsku tako da mozemo zakljuciti da se radi o JEDNOJ TE ISTOJ OSOBI,a ako ima nedoumica imamo i sledece stihove.

U vezi sa arhandjelom Mihailom zanimljivo je i njegovo ukazivanje U poslanici apostola Jude(ne Jude Iskariotskog)
Judina poslanica9
A Mihailo Arhanđel, kad se prepiraše s đavolom i govoraše za Mojsijevo telo, ne smeše prokleti sud da izgovori, nego reče: Gospod neka ti zapreti.
Zasto bi ovaj stih bio znacajan za nas? Kad ga uporedimo sa Zaharijim 3:1,2 vidi se da se on oznacava i kao Gospod(uporedi sa Zaharijom 3:1,2)
Zaharija 3:1,2
1 Posle mi pokaza Isusa, poglavara svešteničkog, koji stajaše pred anđelom Gospodnjim, i Sotonu, koji mu stajaše s desne strane da ga pre.
2 A Gospod reče sotoni: Gospod da te ukori, Sotono, Gospod da te ukori koji izabra Jerusalim. Nije li On glavnja istrgnuta iz ognja?

Zbog svog uspesno obavljenog zadatka na zemlji Bog je Isusu dao drugi najmocniji polozaj u celom svemiru prema filibljanima 2:6-11
Filibljanima2:6-11
6 Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
7 Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
8 Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove.
9 Zato i Bog Njega povisi, i darova Mu ime koje je veće od svakog imena.
10 Da se u ime Isusovo pokloni svako koleno onih koji su na nebu i na zemlji i pod zemljom;
11 I svaki jezik da prizna da je Gospod Isus Hristos na slavu Boga Oca.
Eto tako je Mihailo jedan od velikih knezova postao PRVI Knez ili ARHANDJEO.
Ne zaboravimo da je pre nego sto je dosao na zemlju ,Isus ziveo kod svoga oca na nebu kao SIN.
smile3
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zaharija 3:1,2
2 A Gospod reče sotoni: Gospod da te ukori, Sotono,
nije li to ista osoba koja se spominje u Judinoj poslanici 9 stih
A Mihailo Arhanđel, kad se prepiraše s đavolom i govoraše za Mojsijevo telo, ne smeše prokleti sud da izgovori, nego reče: Gospod neka ti zapreti.
Ovde se lepo vidi da je Gospod ustvari Arhandjel Mihailo.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Jos jedan stih koji potvrdjuje andjelsku prirodu isusa Hrista.
Galatima 4:14
14 I napasti moje, koja beše telu mom, ne prezreste, ni popljuvaste, nego me primiste kao anđela Božjeg, kao Hrista Isusa.
Pavle je nedvosmislen ,Govori galacanima da su ga super primili ,i to kao samog andjela Bozjeg,Isusa Hrista.

Zasto bi Pavle to napisao ,ako je Isus -Bog Otac????
 
Član
Učlanjen(a)
23.05.2011
Poruka
6
Nerazumem...
Na Nebu postoji hijararhija. Andjeli kao najnizi cin, da tako kazem,seruvimi, heruvimi i arhangel
Radnje niste hronoloski smestili u pravo vreme
Arhangel Mihajlo je poveo Sveti Rat, Armagedon, pre Hristovog rodjenja *Stari Zavet*, knjiga postanja
Jos tu se najavljuje Hristovo rodjenje
Nebih da citiram, ali procitajte sta Eva kaza kada se porodi
To je bila prva najava Isusova

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Sto se tice Pavlovog pisnja, netreba svaku rec u Bibliji bukvalno i doslovce shvatati
I sam Gospo Isus je pripovedao o Carstvu Nebeskom kroz price
Tako da je andjeo sinbol cistote, duhovnosti
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
probudi se!!!
Otkrivenje je pisao apostol Jovan,krajem I veka nase ere,za dogadjaje koji ce se TEK odigrati u buducnosti!!!
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Ma lako je tebi kad nemas puno reci za temu,u svakom slucaju prihvatam tvoju kritiku o velikom i malom slovu,desava se.
Nego pricaj o temi.
Koji je to razlog da su Mihailo i Isus dve osobe?Ja ga ne vidim.
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
115
Zeleo bi ovom temom da bacim osvrt na arhandjela Mihaila,ko je on i kako je postao arhandjel.
Prorok Danilo ga u svom izvestaju spominje kao jednog od velikih knezova koji ce u TESKO vreme izbaviti NAROD!!!
Danilo 12:1
1 A u to će se vreme podignuti Mihailo, veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vreme, kakvog nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vreme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi.
Ovde se vidi da je bio veliki knez,ali ne i najvisi.

Nadalje u otkrivenju 12:7-12 pise da Mihailo ima svoje andjele i da udara na Sotonu,djavola.
Otkrivenje 12:7-12
7 I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli Njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njeni.
Ovde se prvi put javlja pitanje,Pa zar nece Isus Hrist da udari na sotonu?,ko je sad pa taj Mihailo?Ime Mihailo na jevrejskom znaci "Ko je kao Bog".
Zanimljivo je da se u Bibliji spominje i obracun RECI BOZJE sa sotonom.
Otkrivenje 19:11-16
11 I videh nebo otvoreno, i gle, konj beo, i koji seđaše na njemu zove se Veran i Istinit, i sudi po pravdi i vojuje.
12 A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam.
13 I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.
14 I vojske nebeske iđahu za Njim na konjima belim, obučene u svilu belu i čistu.
15 I iz usta Njegovih iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i On će ih pasti s palicom gvozdenom; i On gazi kacu vina i srdnje i gneva Boga Svedržitelja.
16 I ima na haljini i na stegnu svom ime napisano: Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima.
Iz ovog prilozenog ,kao i Mihailo ,i Isus imaju svoju vojsku tako da mozemo zakljuciti da se radi o JEDNOJ TE ISTOJ OSOBI,a ako ima nedoumica imamo i sledece stihove.

U vezi sa arhandjelom Mihailom zanimljivo je i njegovo ukazivanje U poslanici apostola Jude(ne Jude Iskariotskog)
Judina poslanica9
A Mihailo Arhanđel, kad se prepiraše s đavolom i govoraše za Mojsijevo telo, ne smeše prokleti sud da izgovori, nego reče: Gospod neka ti zapreti.
Zasto bi ovaj stih bio znacajan za nas? Kad ga uporedimo sa Zaharijim 3:1,2 vidi se da se on oznacava i kao Gospod(uporedi sa Zaharijom 3:1,2)
Zaharija 3:1,2
1 Posle mi pokaza Isusa, poglavara svešteničkog, koji stajaše pred anđelom Gospodnjim, i Sotonu, koji mu stajaše s desne strane da ga pre.
2 A Gospod reče sotoni: Gospod da te ukori, Sotono, Gospod da te ukori koji izabra Jerusalim. Nije li On glavnja istrgnuta iz ognja?

Zbog svog uspesno obavljenog zadatka na zemlji Bog je Isusu dao drugi najmocniji polozaj u celom svemiru prema filibljanima 2:6-11
Filibljanima2:6-11
6 Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
7 Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
8 Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove.
9 Zato i Bog Njega povisi, i darova Mu ime koje je veće od svakog imena.
10 Da se u ime Isusovo pokloni svako koleno onih koji su na nebu i na zemlji i pod zemljom;
11 I svaki jezik da prizna da je Gospod Isus Hristos na slavu Boga Oca.
Eto tako je Mihailo jedan od velikih knezova postao PRVI Knez ili ARHANDJEO.
Ne zaboravimo da je pre nego sto je dosao na zemlju ,Isus ziveo kod svoga oca na nebu kao SIN.
smile3

Каже се Хрустос.А не Исус.А друго Христос је Бог дакле грешош намерно или случајно.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Ris Bg
Pozdrav i ako može odgovor na pitanje:
1. Kad je stvoren Mihailo (arhanđel)?
2. Od kad postoji Isus?
Unapred zahvalan.
 
Natrag
Top