Ko je archangel Mihail: Isus bog ili andjeo?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Полако, видећеш и сам. Више пута сам и паузирао са форума јер видим да ту разговора нема. Буде неколико људи са којима се може разговарати, иако ставови нису исти, али главница промотера је на задатку и једино их тако треба гледати.

Неко је окарактерисао тај профил као "форумски ратници", што заиста тако и јесте. Ако си ти непријатељ (на основу противљења и сл.) њихове верске групе, онда почиње напад на твој кредибилитет. Не води се рачуна да ли је то што пишеш тачно или не, већ да се ти некако дискредитујеш, па онда шта год ти писао није вредно јер си ништарија. Тако се ради.

А ако постујеш нешто што они не могу да схвате или нема званичног става верске групе, онда иде спамовање јер не могу да парирају са личним аргументима. Онда почиње јесте-није спам тактика. Онда пишу глупости и скрећу тему да те одаље од суштине.

*****

Имаш пример Јуде, Петра и Захарија где више не постоји веза коју могу да користе и онда пишу било шта друго. Само да неко не види да је глупи Адриан показао да њихов највећи аргумент више не важи.

Očigledno da ne možeš da oboriš ono što sam iznio. Zato ima ovaj stih.

Luka 21,15 Jer ću vam ja dati usta i premudrost kojoj se neće moći protiviti ni odgovoriti svi vaši protivnici.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ти и ја нисмо били противници док се ниси учланио у суботаре. Онда си почео да пљујеш по православљу.

Стоти пут: ово није квиз и ја не могу у твом фарисејском уму ништа да "оборим". Јуда и Петар кажу да је Михаило анђео, ни један апостол не тврди да је Исус Михаило, ни један апостол не каже да је Исус анђео.

Дакле:

Михаило = анђео (Јуда 1:9; 2. Петарова 2:11)

Исус # анђео (Јеврејима 1: 4-10)

Исус # Михаило

Веома једноставно и више немамо о чему даље да се препуцавамо.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ти и ја нисмо били противници док се ниси учланио у суботаре. Онда си почео да пљујеш по православљу.

Стоти пут: ово није квиз и ја не могу у твом фарисејском уму ништа да "оборим". Јуда и Петар кажу да је Михаило анђео, ни један апостол не тврди да је Исус Михаило, ни један апостол не каже да је Исус анђео.

Дакле:

Михаило = анђео (Јуда 1:9; 2. Петарова 2:11)

Исус # анђео (Јеврејима 1: 4-10)

Исус # Михаило

Веома једноставно и више немамо о чему даље да се препуцавамо.

U pravu si Juda jasno kaze da je Mihailo andjeo, i da ne sme da sudi. Dok Isus ima vlast da to cini!

Nakon ovog diskusija bi trebala biti zavrsena, Isus nije Mihailo, ali ne i u glavama ponosnih, kao sto je Tripo.

Kaze "premudrost kojoj se nece moci protiviti svi vasi protivnici"?

Zalosno je sta se desi kad neko "umisli" da je mudar, pa cak i u bibliji pronalazi opravdanja za svoju sujetu.

Nije mu Isus dao nista, pogotovo ne sa takvim vredjanjem i podsmehom prema drugima. Takvima se ne daje nista (takvima se i Bog suproti), vec je on to umislio!

Biblijski fanatizam i fundamentalizam na delu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Očigledno da ne možeš da oboriš ono što sam iznio. Zato ima ovaj stih.

Luka 21,15 Jer ću vam ja dati usta i premudrost kojoj se neće moći protiviti ni odgovoriti svi vaši protivnici.

Tu "premudrost" zahvali sekti koja ti je dala pripremljen materijal (kojim i zatrpavas forum), a ne Isusu Hristu cija rec dolazi iz srca Duhom Svetim.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U pravu si Juda jasno kaze da je Mihailo andjeo, i da ne sme da sudi.

To je već objašnjeno, zato smije da polaže pravo na mrtve, znači da je Isus.

Nakon ovog diskusija bi trebala biti zavrsena, Isus nije Mihailo, ali ne i u glavama ponosnih, kao sto je Tripo.

Vidim da si oborio kilometar biblijskih dokaza.

Kaze "premudrost kojoj se nece moci protiviti svi vasi protivnici"?

Zalosno je sta se desi kad neko "umisli" da je mudar, pa cak i u bibliji pronalazi opravdanja za svoju sujetu.

Stih uopšte to ne govori, pobrkao si lončića, Solomon o tome govori.

Nije mu Isus dao nista, pogotovo ne sa takvim vredjanjem i podsmehom prema drugima. Takvima se ne daje nista (takvima se i Bog suproti), vec je on to umislio!

Vidiš da je dao, a vi nemate odg.

Biblijski fanatizam i fundamentalizam na delu.

to nije isto, nisi znao ni jedno ni drugo šta znači. Ni da pojmovi dobijaju novo značenje vremenom.

Tu "premudrost" zahvali sekti koja ti je dala pripremljen materijal (kojim i zatrpavas forum),

A ti ne možeš da oboriš, pa se prebacuješ na sekte. jer nemaš odg.

a ne Isusu Hristu cija rec dolazi iz srca Duhom Svetim.

Pa ajd ti iz srca obori. :mig:
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Bolestan si, bolujes od raspravljanja, ponosa, sujete i trebas ozbiljnu medicinsku pomoc.

Tebi dokazivati?

To je nemoguce!

To je kao kad nekom das belu boju a on vidi crnu boju.

Tako i ti u svemu vidis paganizam i pravoslavlje ..

Kao sto rece: "Ima o tome u psihologiji".
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Bolestan si, bolujes od raspravljanja, ponosa, sujete i trebas ozbiljnu medicinsku pomoc.

Tebi dokazivati?

To je nemoguce!

To je kao kad nekom das belu boju a on vidi crnu boju.

Tako i ti u svemu vidis paganizam i pravoslavlje ..

Kao sto rece: "Ima o tome u psihologiji".

Ti ne možeš da osporiš ono što sam iznio, zato se baviš sa mnom.

Tako su i fariseji vrijeđali Isusa i apostole kada nisu mogli da ospore Njegovu (njihovu) nauku.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ti ne možeš da osporiš ono što sam iznio, zato se baviš sa mnom.

Tako su i fariseji vrijeđali Isusa i apostole kada nisu mogli da ospore Njegovu (njihovu) nauku.

Nisu problem tvoji dokazi, vec to sto ti uzasno iritiras svojim nadmenim stavom, i mislju kako smo mi svi deca koju ti treba da ucis profesore.

Apostoli su se obracali sa postovanjem, ravnopravo a ti!?

Ti druge ponizavas! I kakvu onda reakciju ocekujes?

Sasvim je drugo kad je nekome pogodjena savest, i razotkriva se njegov greh , pa on onda ruzno govori o tebi, "prethodno nicim izazvan"!

A sasvim je drugo kad ti "sam vredjas i ponizavas sagovornika" (izazivas), pa te onda on spusti na zemlju!

Zato prestani da zloupotrebljavas te stihove primenjujuci na sebe!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nisu problem tvoji dokazi, vec to sto ti uzasno iritiras svojim nadmenim stavom, i mislju kako smo mi svi deca koju ti treba da ucis profesore.

Dokaz da ti vjeru projektuješ kroz ljude, pa kada bi tako razmišljali onda niko n bi bio ni u jednoj vjeri, jer u svakoj ima praved. i koji nisu.

Apostoli su se obracali sa postovanjem, ravnopravo a ti!?

Poštovanje ti je kada Jovan Krst. kaže porodi apsidini, to je tačno.

Ti druge ponizavas! I kakvu onda reakciju ocekujes?

Pa tvoja rekacija je gora, znači da si imao lažnu pobožnost i ljubaznost.

Sasvim je drugo kad je nekome pogodjena savest, i razotkriva se njegov greh , pa on onda ruzno govori o tebi, "prethodno nicim izazvan"!

upravo se to tebi desilo, bio si pogođen istinom.

A sasvim je drugo kad ti "sam vredjas i ponizavas sagovornika" (izazivas), pa te onda on spusti na zemlju!

Ja ne mijenjam pristup, a bolji je od tvog prema meni. Znao sam odmah na početku da se lažno predstavljaš.

Zato prestani da zloupotrebljavas te stihove primenjujuci na sebe!

Ti sebe opisuješ kroz svoje rečenice koje meni upućuješ.
 
Natrag
Top