Knjiga za preporuku...

Učlanjen(a)
10.06.2009
Poruka
46
Ako ste se skoro procitali knjigu koja vas je odusevila i ostavila utisak, preporucite nam je...

Mozda neku koju ste davno citali ali je svima prepricavate i stalno joj se vracate?


Meni se dopao "Plemic" od B.D.Benedikta- Klasican roman o avanturisti koji na sumnjiv nacin stice plemicku titulu.

Mada mi je ipak SF ostao kao najomiljeniji zanr te sam skoro krenuo da (ponovo :) ) citam kvadrilogiju "Odiseja u svemiru" Artura Klarka...


Vi?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
96
..Efraim Kišon:Nema nafte Mojsije..sjajna knjiga satirično humorističkih priča..ko voli takve stvari nasmejace se do suza...
NAVIJACHICA.gif
 
Član
Učlanjen(a)
14.05.2009
Poruka
53
Po meni,najbolji roman koji sam procitao je Da Vincijev kod,preporucujem ovaj roman svima koji vole detektivske i trilerske romane
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.07.2009
Poruka
267
Druga Bolenova kci,Daviddova carica,Dragulj Medine za one kojima se dopadaju istorijske stvari.Dom lordova,Netragom nestao,Nikom ni rec za one koji vole detektivske stvari...
 
Član
Učlanjen(a)
06.07.2009
Poruka
265
Za ljubitelje (najbolje) klasicne knjizevnosti od srca preporucujem dela "Sidarta" i "Narcis i Zlatousti" Od Hesea - mene su ta dva dela raspametila.
Nesto savremenija literatura, smestena u skoriju proslost i koja se bavi vecno zanimljivim temama tu preporucujem sva dela Marije Jovanovic. Koju god knjigu za pocetak da izaberete necete pogresiti.
Sto se tice psiholoske literature, dve knjige koje meni iz korena promenile zivot i nacin pogleda na svet su "Kaludjer koji je prodao svoj Ferari" i "Muskarci su sa Marsa, zene su sa Venere".
Naravno, svako bi trebao da odvoji vremena i za proucavanje Biblije, kao i dela vladike Nikolaja.
Ovo je bas bilo sazeto. :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
4
preporuka

Doživljaji dobrog vojaka Švejka je knjiga koja govori da se život uvek može shvatiti kao dobro zezanje
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2009
Poruka
13
Lovac na zmajeve-Haled Hoseini
Neverovatna prica za one koji mogu da podnesu dosta jaku knjigu
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2009
Poruka
10
Od Artura Klarka "Kraj Detinjstva" i "Grad i Zvezde". Tim Powers "Anubisova Vrata", Ketrin Nevil "Osmica", Hese "Sidarta", Mihail Bulgakov "Majstor i Margarita", ovo su meni barem jedne od boljih koje sam procitao. :yea:
 
Natrag
Top