Knjiga Teorija etra sa eksperimentalnom verifikacijom

Član
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
0
[FONT=&amp]Zovem se Pavlović Branislav. Diplomirao sam fiziku na Prirodno[/FONT][FONT=&amp]-[/FONT][FONT=&amp]matematičkom fakultetu u Nišu. [/FONT] [FONT=&amp]Izgradio sam fizičku teoriju koja se u potpunosti zasniva na egzistenciji etra. O etru se može govoriti kao o zanemarenom pojmu u fizici, ali ja ga uspešno koristim za opisivanje fizičkih pojava. [/FONT] [FONT=&amp]Naziv moje knjige (naučnog rada) je Teorija etra sa eksperimentalnom verifikacijom. Taj naučni rad je obiman, sastoji se od 223 strana formata A4. Ja koristim koncept etra za objašnjenje eksperimenata koji uglavnom pripadaju domenu teorije relativnosti, i dobijam izuzetno dobro slaganje sa rezultatima eksperimenata [/FONT] [FONT=&amp]Ja sam morao da se pozivam na rezultate i zaključke teorije relativnosti, tako da je moja knjiga u odredjenom stepenu i knjiga o teoriji relativnosti.[/FONT] [FONT=&amp]Knjiga je izdata od strane izdavačke kuće Lulu.com (self-publishing).[/FONT]U cilju prezentovanja svojih ideja odlučio sam da se u toku odredjenog vremenskog perioda [FONT=&amp]može preuzeti besplatna [/FONT][FONT=&amp]ektronska [/FONT]forma knjige.
Knjigu možete preuzeti posetom mom zvaničnom sajtu

http://teorija-etra-aether-theory.yolasite.com

[FONT=&amp]ili korišćenjem ponudjenih linkova

[/FONT]
Kod:
[URL="http://ul.to/fskv36n4"]Teorija etra sa eksperiment…pdf (13,75 MB) - uploaded.to[/URL]

Kod:
[URL="https://hotfile.com/dl/186594555/ea5ad4f/Teorija_etra_sa_eksperimentalnom_verifikacijom_lulu.pdf.html"][FONT=&amp]https://hotfile.com/dl/186594555/ea5ad4f/Teorija_etra_sa_eksperimentalnom_verifikacijom_lulu.pdf.html[/FONT][/URL]

[FONT=&amp]Na kraju moram dati jednu malu napomenu. Kao što sam već istakao u cilju prezentovanja svojih ideja odlučio sam da se elektronska [/FONT][FONT=&amp]forma knjige može preuzeti korišćenjem ponudjenih linkova, ali mora se imati na umu da je [/FONT][FONT=&amp]knjiga (autorsko delo) zaštićenja Zakonom o autorskim i srodnim pravima, i pošto je izdata u Sjedinjenim Američkim Državama podleže pod Standard Copyright Licence.

Članovima foruma koji su zainteresovani za Linux, konkretno za distribuciju Ubuntu mogu da preporučim
moju knjigu

Praktični saveti za koriscenje ubuntu 10.10
[/FONT]
, i ona se takodje može preuzeti na mom sajtu. Knjigu sam napisao još februara 2011 godine i naišla je na izuzetno dobar prijem. Knjiga je namenjena prvenstveno onima koji se tek upoznaju sa operativnim sistemom Ubuntu. O sadržaju ove knjige pročitajte u daljem tekstu.

[FONT=&amp]Najpre prezentujem sadržaj knjige (naučnog rada) [/FONT][FONT=&amp]Teorija etra sa eksperimentalnom verifikacijom.[/FONT]
[FONT=&amp]


SADR[/FONT]
[FONT=&amp]Ž[/FONT][FONT=&amp]AJ[/FONT]








[FONT=&amp]1. Uvod [/FONT]
[FONT=&amp]2. Teorije i koncepti etra od antičkih filozofa do savremenih stanovišta [/FONT] [FONT=&amp]3. Analiza elementarnih rezultata specijalne teorije relativnosti [/FONT]
[FONT=&amp]4. Postulati teorije etra [/FONT] [FONT=&amp]
5. Elementarni rezultati teorije etra
[/FONT] [FONT=&amp]6. Majkelson-Morlijev eksperiment[/FONT] [FONT=&amp]
7. Eksperiment OPERA-neutrinska anomalija[/FONT] [FONT=&amp]
8. Relativnost istovremenosti
[/FONT] [FONT=&amp]9. Fizoov eksperiment
[/FONT] [FONT=&amp]10. Interpretacija Majkelson–Morlijevog eksperimenta za slu[/FONT][FONT=&amp]čaj postojanja dialektrika u granama interferometra[/FONT] [FONT=&amp]
11.[/FONT][FONT=&amp] Aberacija svetlosti [/FONT] [FONT=&amp]
12. Hoekov eksperiment [/FONT]
[FONT=&amp]13. Doplerov efekat [/FONT]
[FONT=&amp]14. Crveni i plavi pomak (redshift, blueshift). Promena sopstvene frekvence kvantnog sistema
[/FONT][FONT=&amp]15. [/FONT][FONT=&amp]Ives-Stilvelov eksperiment [/FONT] [FONT=&amp]
16. Primena Doplerovog efekta u analizi [/FONT][FONT=&amp]M[/FONT][FONT=&amp]ajkelson[/FONT][FONT=&amp]-[/FONT][FONT=&amp]Morlijevog[/FONT][FONT=&amp] eksperimenta [/FONT] [FONT=&amp]
17. Eksperimentalna provera specijalne teorije relativnosti korišćenjem laserske spektroskopije i brzih jona litijuma. Odredjivanje apsolutne brzine Zemlje[/FONT]
[FONT=&amp]18. Eksperimentalna provera transverzalnog Doplerovog efekta kori[/FONT][FONT=&amp]šćenjem Mezbauerove spektroskopije [/FONT] [FONT=&amp]
19. Temperaturno zavistan [/FONT][FONT=&amp]Pound-Rebka[/FONT][FONT=&amp] eksperiment[/FONT]
[FONT=&amp]20. Eksperiment sa atomskim časovnicima na rotirajućoj platformi. Primena teorije etra u [/FONT] [FONT=&amp]oblasti GPS [/FONT] [FONT=&amp]21. Anomalija Pionira [/FONT] [FONT=&amp]
22. Anri
[/FONT][FONT=&amp]Poenkare i teorija relativnosti [/FONT] [FONT=&amp]
23. Transformacija mehaničkih veličina sa stanovišta teorije etra [/FONT] [FONT=&amp]
24. Primena jednačina za [/FONT][FONT=&amp]transformaciju mehaničkih veličina sa stanovišta teorije etra
[/FONT] [FONT=&amp]25. Analiza elektrodinamike [/FONT] [FONT=&amp]
26. Prostor i vreme sa stanovi
[/FONT][FONT=&amp]š[/FONT][FONT=&amp]ta Njutnove mehanike
[/FONT] [FONT=&amp]27. Analiza opšte teorije relativnosti. [/FONT][FONT=&amp]Objašnjenje pojedinih eksperimenata[/FONT][FONT=&amp] zasnovano na [/FONT][FONT=&amp]primeni optike i elektrodinamike [/FONT] [FONT=&amp]
28. Kretanje svetlosti u neinercijalnim sistemima reference. Sagnakov efekat
[/FONT] [FONT=&amp]29. Korišćenje femtosekundnih lasera za eksperimentalnu proveru invarijantnosti brzine svetlosti [/FONT]

[FONT=&amp]
[/FONT]


Sadržaj[FONT=&amp] knjige Praktični saveti za koriscenje Ubuntu 10.10[/FONT]

[FONT=Times New Roman, serif]

1. Instalacija ubunutu 10.10 '' Maverick Meerkat '' pomoću programa Wubi
2. Promena pozadine na desktopu
3. Rad sa panelima
4. Instalacija programa pomoću Ubuntu software center
5. Instalacija kodeka pomoću Ubuntu software center
6. Korišćenje štampača
7. Podesite da jednim klikom otvarate foldere (fajlove)
8. Podešavanje rezolucije
9. Instalacija Nvidia driver
10. Kako da uradite up - date sistema
11. Kako da raspakujete foldere (fajlove)
12. Pristupite C i D disku iz linuxa. Prikažite skrivene fajlove u folderu. Način
organizacije fajlova u linux - u
13. Kako da napravite Shortcut za neku ikonu. Kako da premeštate (kopirate) fajlove
(foldere) na željenu lokaciju
14. Instalacija ikona
15. Instalacija i podešavanje fontova
16. Pregledajte programe koje ste instalirali na računaru
17. Podešavanje tastature
18. Omogućite vizuelne efekte
19. Program Compiz i pojedini vizuelni efekti
20.Instalacija tema
21. Screensaver
22. Korišćenje programa Synaptic Package Manager
23. Programi (koji se instaliraju preko Ubuntu software center) za gledanje filmova,
slušanje muzike, rad sa pdf. formatom...
24. Instalacija programa Tweak i njegovo korišćenje za podešavanje sistema
25. Instalacija programa korišćenjem deb. paketa
26. Instalirajte pojedine programe (Opera, Google Chrome, Gogle Earth,
Skype ...)koristeći objašnjenja data na sajtu www.liberiangeek.net
27. Instalacija i podešavanje programa Jdownloader
28. Podesite da vaš Ubuntu izgleda kao Windows 7
29. Podesite default programe
30. Elementarna podešavanja u Open Office
31. Podešavanja programa Firefox i Chromium web browser
32. Programi za automatsku promenu wallpapers - a
33. Ostale korisne aplikacije
34. Programi apt – get i aptitude
35. Primeri korišćenja terminala: kako dobiti listu instaliranim paketa u sistemu, naći
komandu koja pokreće program, naći lokaciju gde je paket instaliran...
36. Održavanje i popravka sistema
37. Korisni sajtovi (ubuntuforums, ubuntu-rs...)
38. Kako koristiti Windows programe u Linux – u
39. Program Control Center
40. Napravite čuveni efekt u Linuxu - Kocku
41. Rad sa video fajlovima
42. Rad sa slikama. Program Image magic
43. Koristite Ubuntu na srpskom
[/FONT]
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top