klima uredjaji

Član
Učlanjen(a)
31.08.2010
Poruka
8
koji su najbolji klima uredjaji ( ODNOS CJENE I KVALITETA ) a koji su najjeftiniji za 40-45 kvadrata.
Zna li neko gdje mogu nabaviti samostojecu klimu bez vanjske jedinice?
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
koji su najbolji klima uredjaji ( ODNOS CJENE I KVALITETA ) a koji su najjeftiniji za 40-45 kvadrata.
Zna li neko gdje mogu nabaviti samostojecu klimu bez vanjske jedinice?

Malo je tesko navesti imena a da se firme i proizvodi ne reklamiraju.Uglavnom se cene krecu od 250 eu pa do 2000 eu.I proporcionalno sto je kvadratura koju greje,hladi manja ili veca i cena je manja ili veca.Kod nekih proizvodjaca ce nas privuci besplatna ugradnja ili 5 godina servisiranja.Isto tako se mogu povoljno naci polovne klime kod majstora koji ugradjuju.Obicno u kojoj god prodavnici prodaju imaju svoje majstore koji ugradjuju i vecinom kazu evo vam broj pa se dogovorite.....ako nije ugradnja besplatna- ukljucena u cenu:)
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2011
Poruka
7
za ono koliko ja znam , najbolji klima uredjaj Vam je : TADYRAN , Ali i odnos cena kvalitet je tu , pa su skoro duplo skuplje , ali rade i na vecim temperaturama ispod nule , imaju grejace za otapanje na spoljnjoj jedinici . A zbog same cene klime , nisu ovde ni toliko rasprostranjene ,ali su dostupne za kupiti kao i za servisiranje .
A po vecim marketima bele tehnike , mozete naci i samostojecu klimu .
Ja sam imao mobilnu klimu bez spoljnje jedinice , i ja licno nisam bio zadovoljan istom .

poz .
 
Član
Učlanjen(a)
29.08.2011
Poruka
3
ja imam klimu mecvej cini mi se......koliko sam ja upucena u klime i koliko sam obavestena....klime rade do -10....retko koja -15.....mislim da je za stan od 40-45 kvadrata 9-ka sasvim dovoljna.....i treba se sa majstorom dogovoriti kako je najbolje postaviti....redovno je treba prati....i ne dimiti sa cigarama dok klima radi....ja sam mislila da je to cisto lupetanje....medjutim imala sam priliku da osetim uzasan miris....
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2009
Poruka
23
mislim da je za stan od 40-45 kvadrata 9-ka sasvim dovoljna.....i treba se sa majstorom dogovoriti kako je najbolje postaviti....redovno je treba prati....i ne dimiti sa cigarama dok klima radi....ja sam mislila da je to cisto lupetanje....medjutim imala sam priliku da osetim uzasan miris....
Lose mislis :) Devetka je mala za tu kvadraturu, odnosno klima bi konstantno morala da radi da bi postigla zeljenu temperaturu pa samim tim je i njen vek trajanja kraci. Razlika u ceni izmedju 9 i 12 je mozda deset evra a nekad cak i 12 bude jeftinija. Klimu ne treba prati nego pozvati majstora da odradi servis, koji ne podrazumeva spricanje klime i pranje filtera nego da ti majstor rastavi komplet klimu, izvadi ventilator i potpuno je ocisti i dezinfikuje. Svaki drugi servis znaci da ste prevareni i da vam klima nije ociscena kako treba.
Samostojeca klima je sranje, zato sto za nju nemas spoljnju jedinicu ali isto moras izbaciti ogromno crevo napolje ( da odvodi topao vazduh), trosi dosta struje a efekat je losiji nego kod zidne klime.
Ove godine je midea izbacila super model klime venting (tako nesto nisam bas sigurna za tacan naziv). Tiha je, super radi i kazu da se bas dobro pokazala, a cena je dosta prihvatljiva. Calanz sam cula da se pokvario i da jezivo drnda, Lg je svakako dobra klima i naravno tu je Fujitsu koji je nepogresiv izbor. Znaci otprilike od 300 evra sa ugradnjom do nekih 500 mozes naci solidnu klimu.
 
Učlanjen(a)
03.12.2011
Poruka
41
Najjeftinija klima leta 2011 je bila VIVAX,bila je 19 hiljadai nešto u Maksiju,video na reklami.Nevolim Turke koji je proizvode pa ih nebi ni vama preporučio da ih kupujete.Da se ja pitem,SAMSUNG je zakon,sada postoje i sa r410 freonom (gas čuva okolinu,dok je r22 opasan po ozon).Pored ugradnje klima,radio sam i servis.Preporučuje se na svakih 6 meseci ako se puši u prostoriji,a na godinu dana ako je nepušačka "zona".Obavezno radite servis svake godine,u suprotnom moze biti gadno za ljude osetljive na pršinu koja bi tim slučajem izlazila iz klime.Najosnovnije mozete sami,otvorite klimu,skinite mrežice,operite mlakom vodom,ima da se kupi u bolje snabdevenim radnjama tečnost za čišćenje klima i prskajte u "metalne redove" omah iza mrežica pazeći da neprsnete na STRUJU.2000 je odprilike servis klima uredjaja što vam je moja preporuka.Da vam pomognem,ako vam na spoljnoj jedinici lede cevi,potrebno je klimu dopuniti odgovarajućim freon gasom,tada će vam sigurno trebati majstori koji će usput verovatno kompletan servis uraditi.Nadam se da sam bio od pomoći.
 
Učlanjen(a)
18.12.2012
Poruka
10
kupujem sve vrste rashladnog gasa freona..sve sto je ispod ruke..dakle po nizim cenama .placam odmah
 
Natrag
Top