KK Crvena Zvezda

Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
646
Gotovo - kapiten otišao sa Malog Kalemegdana!

00019210.jpg
Košarkaški klub Crvena zvezda potvrdio je u zvaničnom saopštenju da se sporazumno rastala od svog kapitena Tadije Dragićevića.

- Iskreno, žalimo što je do ovakvog ishoda pregovora došlo i što nije bilo više razumevanja za finansijsku situaciju u kojoj se ne samo klub, već i srpska košarka, trenutno nalaze - navodi se u saopštenju kluba.

U nastavku se priznaje da je finansijska situacija u Zvezdi teška i najavljuju nova iskušenja:

- Kao jedan od najvažnijih ciljeva na kojem ćemo nastaviti da radimo je finasijska konsolidacija, koja treba da dovede do usklađivanja rashoda kluba sa njegovim realnim prihodima. Želimo da obezbedimo dugoročnu stabilnost koja nas može dovesti do vrhunskih rezultata. U tom procesu niko ne može da postavi svoje interese ispred klupskih. Pred nama su nova iskušenja i novi izazovi gde nam je potrebna maksimalna podrška svih onih koji vole i mogu da pomognu Zvezdi... Tadiji Dragićeviću, želimo svu sreću u nastavku karijere, sigurni smo da će igrač takvog kalibra brzo pronaći novu sredinu.
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
347
Lučić novi predsednik Crvene zvezde
2v1lzlj.jpg
Upravni odbor Košarkaškog kluba Crvena zvezda izabrao je u petak Vladislava Lučića za novog predsednika kluba.


Vladislav Lučić, koji je u nekoliko navrata kao trener do trofeja prvaka države vodio i mušku i žensku ekipu Crvene zvezde, izabran je na mesto predsednika jednoglasnom odlukom. Upravni odbor konstatovao je na sednici ostavku predsednika kluba gospodina Slobodana Vučićevića, koji ostaje u klubu kao član Upravnog odbora.

Novi članovi UO KKCZ su gospodin Dragan Ristić i gospodin Goran Đaković.

Upravni odbor je na sednici analizirao aktivnosti u prethodnom periodu uz konstataciju da je u teškom vremenu za klub ostvaren uspeh plasmanom u Top16 Evrokupa.
Izvor:B92



Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

KKCZ: Karte za Top16 od subote
142ze6r.jpg
Košarkaški klub Crvena zvezda saopštio je da će se kompleti karata za utakmice 'crveno-belih' u Top16 fazi Evrokupa naći u prodaji od subote, 30. januara.


Zvezda je objavila da će kompleti moći da se kupe na blagajnama Pionira uoči meča sa Cedevitom u Jadranskoj ligi, po ceni od 1.000 dinara za tribine i 2.000 dinara za parter. Nakon toga, u ponedeljak i utorak, kompleti karata će se prodavati u prostorijama kluba, na Malom Kalemegdanu.

Navijači će moći da kupe i pojedinačne karte za svaku od tri utakmice, tribine po ceni od 400 dinara, dok će parter koštati 800 dinara.

Zvezda će 2. februara dočekati špansku Gran Kanariju, zatim će 23. februara ugostiti Turk Telekom, dok 9. marta u Pionir dolazi češki Nimburk.
Izvor:B92




Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------


Zvezda "ugrejala" Pionir na +20
Košarkaši Crvene zvezda savladali su Cedevitu sa 83:63 (22:21, 20:14, 23:12, 18:16) u utakmici 19. kola regionalne lige. Crveno-beli su odigrali dobar meč, a pitanje pobednika rešili su zahvaljujući sjajnoj igri u trećem periodu.
t8rpr7.jpg
Izabranici Aleksandra Trifunovića pobedom protiv Cedevite poželeli su dobrodšlicu novom predsedniku kluba Vladislavu Laletu Lučiću. Pobedom od 83:63 (22:21, 20:14, 23:12, 18:16) Zvezda se revanširala Cedeviti za poraz u prvom delu sezone i prestigla ih na tabeli NLB lige.

Prva deonica meča bila je potpuno izjednačena, a rivali su se smenjivali u vođstvu. Zvezda je poenima Stevića u drugi period ušla sa minimalnom prednošću, a onda je u nastavku Štimac vezao šest poena i crveno-bele odveo na +7.

Raspoloženi Tejlor držao je prednost domaćina, a Zvezda stiže u 19.minutu posle trojke Bakića i do 40:31. Cedevita se nije predavala, a na poluvreme se otišlo sa vođstvom crveno-belih 42:35.

Tejlor i Kešelj u prvom delu trećeg kvartala uspevaju da prednost Zvezde popnu na +16, a u istom ritmu crveno-beli su odigrali do kraja ovog perioda i u poslednjih deset minuta ušli sa vođstvom 65:47.

Zvezda je na startu poslednje četvrtine dozvolila seriju Žižića i Krasića od 9:0, ali su Kešelj i Bjelica brzo vratili crveno-bele na bezbednih 73:56. Do kraja meča domaćin se nije opustio već je uspeo da poveća prednost i na kraju slavi sa 83:63, što mu obezbeđuje bolji međusobni odnos sa Cedevitom (prvi meč 74:88).

Tejlor je ponovo odigrao sjajan meč ubacivši 21 poena uz 5 skokova, a odlično su ga pratili Kešelj sa 18 i Stević koji je postigao 17 poena uz 9 skokova. Kod gostiju Žižić je bio najbolji sa 18 poena, a do dvocifrenog učinka stigao je i Baždarić sa 10 poena.
Izvor:Sportske.net
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Rasulo: Odlazi i Lučić, pomaže samo Abramovič!

Rasulo: Odlazi i Lučić, pomaže samo Abramovič!

00029392.jpg


Završetkom sezone u Crvenoj zvezdi je počelo rasulo. Kapiten Vuk Radivojević napustio je Mali Kalemegdan, kofere pakuju i ostali prvotimci, ali i predsednik Vladislav Lučić! Penzionisani trener je prihvatio čelnu funkciju kada se zainteresovani nisu mogli uočiti ni teleskopom, međutim, izgleda da se i njemu sve smučilo.


- Pri kraju sam sa energijom. Mislio sam da će moja posvećenost biti dovoljna, ali kada dođe veče pitam se da li mi u ovim godinama treba da jurim plate za igrače, službenike. Na neki način izgubio sam i porodicu, ne stižem da joj se posvetim - rekao je Lučić u intervjuu za Večernje novosti.

Razmišljate li o tome da prepustite mesto nekom drugom?

- Možda će se neko javiti već na sledećoj sednici Upravnog odbora. Ako bilo ko podigne ruku, odmah ću ponuditi da sedne na moje mesto, a ja ću i dalje pomagati koliko mogu.

Rok za početak reorganizacije, koja znači odlazak u stečaj, ali ne i bankrot, ističe 30. juna. Dokle se stiglo u dogovoru s poveriocima?

- U završnoj smo fazi, ali je situacija svakog dana sve komplikovanija. Dogovor s poveriocima trebalo bi da bude otpis dugova, jer sada ne možemo ni evro da vratimo. Pošto su ti ljudi i napravili dugove, trebalo bi da znaju kako da ih vrate. Oni koji su sada u Zvezdi ni dinar duga nisu napravili.

Imate li rešenje za ovu pat-poziciju?

- Rešenje bi bio neki Roman Abramovič, ali njega nema. Bilo je sličnih u Upravnom odboru kada sam došao, ali su se razbežali. Imao sam utisak da smo jači od Vlade Srbije, ali su nas mnogi napustili. Verovatno su ozbiljnije od mene shvatili težinu situacije. Sada su ostali samo ljudi koji ne mogu da intervenišu i da zajme pare.

Kakva je Zvezdina budućnost?

- Videćemo... Od početka je naš cilj da se dogovorimo s poveriocima i krenemo u proces reorganizacije. O nekom budžetu i velikim platama za igrače ne možemo ni da maštamo. Možemo samo da usvojimo koncepciju mladog, jeftinog tima, bez kupovine igrača. Nema dileme da je pred Zvezdom trnovit put. Igrači su izgurali svoje, a mi se nismo mešali. Uprkos svim mukama ostvarili su rezultat za respekt i zaslužuju svaku pohvalu - zaključio je Lučić.
 
Član
Učlanjen(a)
03.07.2010
Poruka
255
Uvalin novi trener Zvezde

Blic online | 07. 07. 2010. - 11:16h |
Košarkaše Crvene zvezde će u narednoj sezoni voditi mladi stručnjak Mihailo Uvalin, koji bu uskoro trebalo i zvanično da potpiše ugovor sa crveno-belima, piše "Sportski žurnal".

9788_granka-fonet-fonetaleksandar-kokovi_f.jpg


Zvezda je pokušala da zadrži Aleksandra Trifunovića na klupi, ali su pregovori propali, pa je rešenje pronađeno na drugoj strani.

"Žurnal" piše da odluka nije bila teška, s obzirom na to da je Uvalin ponikao u Crvenoj zvezdi i da važi za jednog od najboljih stručnjaka u radu sa mladima, što će biti opredeljenje Zvezde u budužnosti.

Popularni "Bebić" ima 39 godina, trenersku karijeru je započeo 1989. godine sa Zvezdinim juniorima, a radio je u Makedoniji, Austriji, Belgiji i Poljskoj, a vodio je i Mega Ishranu.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Nova pojačanja u KK Crvenoj zvezdi


Košarkaški klub Crvena zvezda je saopštio da je potpisao ugovore sa Urošem Nikolićem, Darkom Balabanom, Đorđem Majstorovićem, Nemanjom Arnautovićem i Nikolom Kalinićem.

Uroš Nikolić (23, 210), koji igra na poziciji centra, karijeru je počeo u Mega vizuri, a prošlu sezonu proveo je u Krki iz Novog Mesta, sa kojom je osvojio titulu Slovenije.

Darko Balaban (21, 210) je prošle sezone igrao za Partizan, a Đorđe Majstorović (20, 209) je stasao u Crvenoj zvezdi, dok je prošle sezone nastupao za klub Majadahonda iz Španije.


Nemanja Arnautović (20, 196) je do sada bio član podgoričke Budućnosti i igra na poziciji beka, dok je Nikola Kalinić (19, 202) krilni igrač koji je stigao iz subotičkog Spartaka.

Novi trener Crvene zvezde Mihailo Uvalin najavio je da će "crveno-beli" danas početi pripreme za novu sezonu.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Mihajlo Uvalin

Mladi stručnjak koji se ranije dokazao u radu sa mlađim selekcijama Crvene zvezde će predvoditi jednu od najmlađih ekipa u istoriji kluba sa Malog Kalemegdana.
"Ovo je novi put i pokušaj kakvog do sada verovatno nije bilo u Crvenoj zvezdi. Pokušaćemo da od mladih igrača napravimo respektabilnu ekipu, ali prvenstveno da krenemo u stvaranje nečega što bi nam dalo određene kredite da uskoro počnemo da pričamo o drugim stvarima, primarnim u sportu - rezultatima. Nemamo sada prava da pričamo o njima, već očekujemo da se dobro radi i muški se suprotstavlja svima u NLB ligi. To mogu da garantujem, ali za ostalo je potrebno vreme", rekao je Uvalin koji će 9.augusta okupiti ekipu za predstojeće pripreme.
Na tom spisku se nalaze: Boris Bakić koji će nositi kapitensku traku, a pored njega tu su još i Nemanja Nedović, Lazar Radosavljević, Nikola Rondović, Dušan Milošević, Dušan Katnić, Stevan Jelovac, Nemanja Arnautović, Strahinja Dragićević, Uroš Nikolić, Đorđe Majstorović, Aleksandar Cvetković, Nikola Čvorović i Ivan Marinkovic.
Novi trener prvog tima je takođe dodao: "Prvenstveno je važno da počnemo dobro da radimo. Neću da licitiram koliko igrača bi trebalo da dovedemo, jer bi prvo trebalo da prepoznamo šta nam najviše nedostaje. Ovo nije konačan spisak, pokušaćemo da se adekvatno pojačamo i budemo konkurentni svima u NLB ligi".

Prisutnima se obratio i generalni menadžer kluba Mirko Pavlović.
“Uspeli smo da zadržimo naše najbolje mlade igrače i pronađemo nove, takođe talentovane. Imamo sedam igrača iz prošle sezone koji ostaju i imali su razumevanja za situaciju u klubu. Svi imaju višegodišnje ugovore osim Borisa Bakića koji je potpisao na godinu dana, dok Dušan Katnić ima dvogodišnji ugovor. Ovi momci su nam dali poverenje i verujemo u njih, kao što verujemo da će na kraju sezone biti još bolji igrači. Do početka NLB lige pokušaćemo da na određenim pozicijama dovedemo još nekoliko igrača i time kompletiramo tim za narednu sezonu. To će naravno zavisiti od finansijske situacije", rekao je Pavlović.
Pavlović je takođe dodao da Crvena zvezda treba prvenstveno da se bavi sama sobom i pritom dodao: "Nama je bilo najvažnije da napravimo kostur tima, jer je preduslov da razmišljamo o finansiranju to da imamo tim i igramo košarku. Mi smo u pregovorima sa jednim brojem snozora, ali ne bih o tome sada pričao. Zahvalio bih se sponzorima koji su ispratili Zvezdu u prošloj sezoni, nadam se da će oni prepoznati jednu novu energiju i nove mlade ljude u klubu. Siguran sam da će Zvezda od strane grada, države, prijatelja kluba i finansijera dobiti podršku. Ovo je realan projekat, uveren sam da će Uprava uspeti da obezbedi ovaj realan budžet. Time bismo mogli da vratimo poverenje
javnosti i igrača".
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Gurović bi opet da igra i to u Zvezdi!

Nekadašnji košarkaški reprezentativac naše zemlje Milan Gurović najavljuje povratak na parkete sa kojih se povukao prošle godine.
68897_gurkezvezdanekad01-blic-aleksandar-dimitrijevic_f.jpg

Ovaj 35-godišnjak tvrdi da je i „ovako nespreman - sada bolji od 80% igrača u Evropi“.
„Trenutno sam treniram i spremam se, a bio sam aktivan sve ovo vreme, nisam spavao. Odlazio sam redovno u teretano i trčanjem sam održavao kondiciju. Bilo je i basketa sa Dejanom Milojevićem. Igrao bih samo u Zvezdi, nigde više“, rekao je Gurović sa „Sportski žurnal“.
On ističe da je svoje namere preneo vodećim ljudima crveno-belih.
„Na rukovodećim strukturama sa Malog Kalemegdana je da to prepoznaju. Nije da se nudim, ne želim da ispadne da Milan Gurović sada moljaka da igra u Zvezdi. Jednostavno mi se javila velika želja, a znam da mogu i da bi oni voleli da me uzmu. Čuo sam se tim menadžerom Nebojšom Ilićem. On će razgovarati sa trenerom Mihajlom Uvalinom, na njemu je da odluči. Smatram da iskustvom koje posedujem mogu da pomognem ovim klincima. Imam veliku želju i volju da ponovo obučem crveno-beli dres“, rekao je Gurović dodavši da „ovoga puta na bi igrao za džabe“.
 
Natrag
Top