Kinez MFU 6700 pomoc

Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
211
Deco pomazite,kupio sam neki klon Nokie 6700 (kinez),ne mogu da podesim nikako konekciju za internet.Inace koristim usluge mts-a 064 i 065 ima dve kartice.Probao sam sve zivo, slao poruke na *100# za 064 i *797# za 065,ne bi li mi poslali konfiguraciju ali mi se vracala povratna poruka Not available,sto znaci valjda nije podrzano:dntknw:.Probao sam i rucno da konfigurisem sa sajta telekoma gde se upisuji u telefon parametri tipa
-Homepage http://wap.mtsmondo.com
-conection type-wap
-user name-mts
-paswsword-064 ili 065 ..........itd
Sve sam to upisao-ukucao i nista,mozda gresim negde al ne znam ni sam gde?wacko2
Druga stvar je sto ne znam kako bar preko PC-a da ubacim neku igricu,ne znam da li ovaj model podrzava javu.Ubacio sam bio jednu (jar ili jad fajl svejedno) i necesorry.On u sebi ima jednu igricu,neka bezvezna puzzle slagalica(slika Mona Lize).Koji je to onda format te igrice kad se nalazi u telefonu onda valjda moze da se ubaci jos neka koja je tog tipa:vorred:.
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
28
Moze da se podesi konekcija, samo sto si ti skroz pogresno radio.
Evo kako ces za mts mrezu (064, 064, 066):
Udji u Servises>Data account>GPRS
U GPRS odaberi slobodno mesto ili ako nemas ni jedan slobodan odaberi bilo koji, koga ces da izmenis pa pritisni Edit.
Popuni sledeca polja:
Account name: MTS WAP
APN: gprs
User name: mts
Password: 064
Auth.type: Normal
sacuvaj promene i vrati se u Services
Zatim udji u WAP>Settings> Edit account
odaberi SIM1 ili SIM2 (mada kod nekih modela kineskih telefona internet radi samo na SIM1, pa zato odaberi SIM1)
pronadji u listi ponudjenih provajdera MTS WAP, pa udji na OK
Odaberi Edit account.
Account name: MTS WAP
Homepage: Mondo
Data account: MTS WAP
Connection type: odaberi HTTP i podesi sledece:
Use proxy: YES
Proxy address: 172.017.088.198
Proxy port: 8080
Zatim na OK, pa na Done, Save, Yes i internet ti je podesen.
Uzivaj u internetu.
 
Član
Učlanjen(a)
17.03.2011
Poruka
2
Druga stvar je sto ne znam kako bar preko PC-a da ubacim neku igricu,ne znam da li ovaj model podrzava javu.Ubacio sam bio jednu (jar ili jad fajl svejedno) i necesorry.On u sebi ima jednu igricu,neka bezvezna puzzle slagalica(slika Mona Lize).Koji je to onda format te igrice kad se nalazi u telefonu onda valjda moze da se ubaci jos neka koja je tog tipa:vorred:.

Da li si uspeo da ubacis neku igricu?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
26
Ne moze ni internet ni igrice na kinezima imao sam kineza nema nista da se ubaci.Ne podrzava.Prodaj to i kupi nesto pametno.
 
Član
Učlanjen(a)
17.03.2011
Poruka
2
Ne moze ni internet ni igrice na kinezima imao sam kineza nema nista da se ubaci.Ne podrzava.Prodaj to i kupi nesto pametno.

Pa i nije bas tako, ja sam juce podesio wap parametre i pristupio Internetu. Preko PC sync sam pristupio imeniku i moguca je sinhronizacija izmedju telefona i racunara sto me je u principu najvise i zanimalo jer imam puno kontakata. Telefon sam platio 40e, odlicne je izrade, ne klima se nista, sve je utegnuto i ne ugiba se. S obzirom da najeftiniji telefon sa dve kartice (a da nije kinez) Samsung, cija je cena oko 110e, pa kako mi je kinez potreban iskljucivo zbog podrske za dve kartice, mislim da usteda od 70e nije zanemarljiva.
Mene multimedija i igrice ne zanimaju, ali ako telefon ima mogucnosti voleo bih da instaliram sah, da ponekad prekratim vreme na putu.
U svakom slucaju hvala na odgovoru i savetu.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top