Kifle i kiflice - razne vrste

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Najbolje koje sam do sad pravila :yea:
(nije potrebno rendati margarin)
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Ali ne mogu da verujem, ona tri "zareza" i izgledaju tako dobro. :)
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2009
Poruka
1.416
...na slici br:2 (rendani margarin)???

najvise volim kad su vruce!!!!!
emoticon-0110-tongueout.gif



 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Kroasani sa suvim smokvama

Kroasani sa suvim smokvama

Potrebno je :
kroasani-sa-suvim-smokvama.jpg

1. 150 g integralnog brašna,
2. 100 g belog brašna,
3. 30 g susamovog ulja,
4. 1 jaje, 1 žumance,
5. 3 kašike šećera,
6. 15 g pivskog kvasca,
7. 100 g suvih smokava,
8. 4 kašike meda,
9. 2 kašike mleka.

Prioprema:
Prosejati obe vrste brašna i umesiti sa uljem, jajetom, žumancetom, šećerom i kvascem otopljenim u čaši mlake vode. Testo mesiti dok ne postane homogeno i elastično.

Formirati veknu, staviti je u činiju, pokriti kuhinjskom krpom i ostaviti na toplom, 1/2 sata da nakvasa. Smokve iseći na komadiće i pomešati sa medom.

Testo rastanjiti oklagijom, pa od njega iseći trouglove. Na širi kraj staviti smokve s medom i napraviti kiflice. Kroasane staviti u pleh obložen masnom hartijom i ostaviti još 20 minuta da nadođu.

Premazati kiflice mlekom i peći 15-20 minuta, na 180 stepeni.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Kifle sa kajmakom

Kifle sa kajmakom


Potrebno je:

  • 650 gr brašna
  • 250 ml mleka
  • 150 ml vode
  • 120 ml ulja
  • 1 kockica kvasca (40 gr)
  • 1 kašičica šećera
  • 2 kašičice soli
  • kajmak
I još treba:

  • 100 gr margarina
  • 2 jaja
  • susam


U mlako mleko i vodu dodati kvasac, kašičicu šećera i kašičicu brašna. Ostaviti da kvasac nadođe. U odgovarajućoj posudi sjediniti mleko sa nadošlim kvascem, dodati ulje i so. Brašnom zamesiti testo. Testo pokriti sa krpom i ostaviti 30 minuta da nadođe.
Nadošlo testo podeliti na tri jednaka dela. Svaki deo posebno sa oklagijom razviti na 4-5 mm debljine. Margarin i dva žumanca umutiti, zatim premazati razvučena testa.




Krug iseći na osam trouglova i na svaki staviti kajmak.





Trouglove urolati u kifle, zatim ih složiti na pleh obložen papirom za pečenje.Uključite rernu na 200 °C da se zagreje, a kifle ostavite da u međuvremenu narastu. Kada se rerna zagrejala, nadošle kifle premažite sa umućenim belancima i pospite sa susamom
.


Kifle peći u zagrejanoj rerni oko 15 minuta ili već zavisno od vaše rerne.





Minjina kuhinjica
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Bavarske kifle

Bavarske kifle


bavarske+kifle_5.jpg




Potrebno je:


500 g brašna
80 g biljne pavlake
1 ravna kašičica morske soli
tople vode po potrebi
20 g svežeg kvasca
1 ravna kašičica šećera
semenke suncokreta za posipanje


i još:
1 l vode
1 kašičica soli
50 g sode bikarbone


Način pripreme:
U šoljici sam razmutila kvasac sa šećerom i malo tople vode pa ostavila sa strane dok ne odmerim brašno i ostale sastojke.
U činiju sam stavila brašno i so, promešala pa dodala biljnu pavlaku, kvasac i tople vode koliko je trebalo da zamesim glatko (ali ne tvrdo testo, doduše ne ni mekano). Vratila sam testo u činiju i stavila na radijator da nadolazi...


Posle nekih 20-ak minuta blago sam premesila i pravila kifle pa ih ostavila malo da nadolaze.
U šerpicu sam stavila litar vode i kad je provrila dodala sam soli i sodu bikarbonu ali pažljivo malo po malo... Ja sam se doduše zamislila na pola puta pa sam u trenutku stavila malo više i krenula je da mi pršti na sve strane... Brzo sam sklonila šerpicu, obrisala sve i rešila da više ne stavljam tako da sam ja možda stavila 40-ak grama...


Uzimala sam onda jednu po jednu kiflu i spuštala u vodu, kuvala 30 sekundi (po 15 sa svake strane) i vadila na pleh obavezno obložen papirom za pečenje (jer će vam se u suprotnom zalepiti za pleh). Zasecala sam svaku kiflu i posipala semenkama suncokreta. (Savet: nemojte kuvati duže od 30 sekundi da testo nebi postalo žilavo i nalik kuvanom djevreku).
Pekla sam ih 15-20 minuta na 200 stepeni a onda izvadila na rešetku da se malo prohlade, slikala i sa oduševljenjem još tople sve smo smazali...


Izvor:FBI rukavice
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Brze kiflice sa šunkom

Brze kiflice sa šunkom

brze_kiflice_sa_sunkom_v.jpg


Potreban materijal:

180gr margarina ili masti
1 jaje
2 kašike milerama
malo soli
250gr brašna
150gr šunke
žumance.


Priprema:

Zamesiti testo od brašna, umućenog margarina, milerama, jajeta i soli. Razvući testo, pa ga iseći na kvadratiće ili trouglove. Na sredinu staviti malo seckane šunke i savijati kiflice. Premazati žumancetom i peći dok ne porumene.


 
Natrag
Top