Kako zamišljate Boga?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Duša je živ čovek u kome je životodavna sila.

Kada čovek umre - duša više ne postoji, već samo mrtvo telo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dusa je manifestacija zivog, to nije nikakva opipljiva materija.
Izraz dusa je u bibliji cisto dat - da opise stanje Adama koji je oziveo, jer biblijski tekst kaze "I POSTA COVEK DUSA ZIVA"

Neki prevodi kazu "I POSTA COVEK ZIVO BICE"

Ono sto je sveto, to je ceo covek kao Bozanska tvorevina, a ne samo jedan deo coveka ( ako tradicionalisti na to misle ), da je dusa odvojena od tela sveta sama po sebi.

Dusa kao nesto odvojeno od tela ne postoji, pa ona ni ne moze kao nesto pojedinacno da bude sveto.

Ponavljam.
Ono sto je sveto, i sto je Bog i stvorio na svoju sliku kao svoje stvorenje, to je ceo ziv covek.

Covek je nazalost grehom pokvario ovu svetost u sebi,i u tom stanju coveka - nema tu govora o nikakvoj covekovoj svetosti, ali biblija govori o planu spasenja, kojim covek ponovo moze dostici to stanje svetosti i savrsenstva.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dusa je manifestacija zivog, to nije nikakva opipljiva materija.
Izraz dusa je u bibliji cisto dat - da opise stanje Adama koji je oziveo, jer biblijski tekst kaze "I POSTA COVEK DUSA ZIVA"

Neki prevodi kazu "I POSTA COVEK ZIVO BICE"

Ono sto je sveto, to je ceo covek kao Bozanska tvorevina, a ne samo jedan deo coveka ( ako tradicionalisti na to misle ), da je dusa odvojena od tela sveta sama po sebi.

Dusa kao nesto odvojeno od tela ne postoji, pa ona ni ne moze kao nesto pojedinacno da bude sveto.

Ponavljam.
Ono sto je sveto, i sto je Bog i stvorio na svoju sliku kao svoje stvorenje, to je ceo ziv covek.

Covek je nazalost grehom pokvario ovu svetost u sebi,i u tom stanju coveka - nema tu govora o nikakvoj covekovoj svetosti, ali biblija govori o planu spasenja, kojim covek ponovo moze dostici to stanje svetosti i savrsenstva.

A da li sam ja rekao da je dusa nesto sto postoji odvojeno od tela, ili sam prosto rekao da je dusa duhovna , jer je covek duhovan!?

Crkva ne uci da se dusa odvaja od tela kao komponenta, ona je po ucenju "zivot" a ne zasebna komponenta!

Covek = dusa! - To mi verujemo.

Kad kazemo "dusa se razdvaja od tela" mislimo da se "zivot razdvaja od tela", telo "gubi zivot".

Ne razumete nase termine a hocete da kritikujete..
 
Natrag
Top