Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
90
Imam neki strucni materijal koji hocu da posaljem nekim kolegama ali bih zeleo da ga zakljucam da ne mogu da ga kopiraju i koriste za neke svoje radove......da li postoje neki programi sa kojima bih mogao da zakljucam pdf ili word file??
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Imam neki strucni materijal koji hocu da posaljem nekim kolegama ali bih zeleo da ga zakljucam da ne mogu da ga kopiraju i koriste za neke svoje radove......da li postoje neki programi sa kojima bih mogao da zakljucam pdf ili word file??
Pogledaj ovu stranicu:
Kod:
http://internetzanatlija.com/2014/11/13/kako-da-zastitite-svoj-dokument-sifrom-od-otvaranja-ili-izmene/
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
Imam neki strucni materijal koji hocu da posaljem nekim kolegama ali bih zeleo da ga zakljucam da ne mogu da ga kopiraju i koriste za neke svoje radove......da li postoje neki programi sa kojima bih mogao da zakljucam pdf ili word file??

Office dokumenta:
Kod:
https://support.office.com/en-us/article/Add-or-remove-protection-in-your-document-workbook-or-presentation-05084cc3-300d-4c1a-8416-38d3e37d6826
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
90
hvala puno na odgovorima....sinoc sam uspeo da nadjem na torentu program pod imenom Nitro Pro 9 sa kljucem i uspeo sam da odradim zastitu da niko ne moze da mi kopira text i slike.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa sad zavisi i kako si mu podesio zakljucavanje. Ako si postavio da se password mora ucitati kod samog otvaranja programa, to je u redu. Medjutim ako si podesio da pdf ne dozvoljava extrakciju i kopiranje, to vec ima svoje slabe tacke, jer ce neko jednostavno da napravi screenshot ekrana i evikasno izvuce bilo koju sliku.
Znaci da se razumemo, kad tvoj kolega otvori dokument, moci ce da kopira vidni deo ekrana ko od sale.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
To zaključavanje pdf dokumenata može da prođe kod nekog laika koji ne zna da postoji i program za otključavanje istih dokumenata.

Advanced PDF Password Recovery Pro otključava sve pdf dokumente.

hvala puno na odgovorima....sinoc sam uspeo da nadjem na torentu program pod imenom Nitro Pro 9 sa kljucem i uspeo sam da odradim zastitu da niko ne moze da mi kopira text i slike.

Jesi li siguran u to. Daj meni dokumenat i ja ga vraćam otključanog.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
90
ljudi da se razumemo....nisam ja mislio da sam sad uradio neku jako bitnu stvar, vec upravo ono sto ste svi spominjali, da sam usporio neiskusne i laike da mi kopiraju text...nisam stavljao lozinku na ulaz u dokument vec da moze da se gleda ali da ne moze da se kopira i izvlace slike i da ne moze da se stampa....jasno je naravno da moze da slika ekran i izvuce slike na taj nacin i ako ima vremena neka skida programe za otkljucavanje, instalira ih i onda otkljucava...polovina njih ce odustati jer ih licno poznajem a pri tom su gotovani koji ako im ne das nesto na tacni ne umeju sami da urade!!!...eto moja poenta je da ih nateram da nesto i sami urade a ako hoce bas da se bave kopiranjem onda neka gube vreme:gl_sigh:....hvala jos jednom na svemu ;)
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Moguce je da ti nisi razumeo sam sebe, bas laici vrse ovu vrstu kopiranja jer ih mrzi da se bave sa raznim kopir programima, ...procedura je sledeca.

Otvori se doticni pdf dokument, zatim se na tastarturi(obicno desni deo tastature), pretisne dugmence pod imenom [hl]Print screen[/hl]. Istog momenta u baferu kompa ostaje zarobljena slika koju treba preneti dalje. A Sta dalje, otvori se [hl]mspaint[/hl] koji se nalazi u svakom Windows sistemu i izvrsi se paste.

Najlaski nacin da se otvori mspaint je da se njegovo ime upise dole levo u start, pa enter posle unesenog imena ili edituj bilo koju sliku. U izlazecem paintu se izvrsi "paste", iz edit menija.

Znaci opet da napomenemo lepotane provokaturu, stos upotrebljavaju iskljucivo laici medju kojima sam i ja i predstavlja najjednostavniji recept kuvarske kuhinje.

Evo dacu ti jos prostiji primer posto vidim da nisi shvatio poentu.
Pretisni print screen dugmence na tastaturi, a zatim otvori bilo koji wordpad dokument(ne notepad) i izvrsi komandu paste i videces da su tvoje slikice bezbedne kao parice od ovog Bakira sto ih kalupi u Svajcarskoj banci i napada Srbiju.
Prijatelju nema danas laika i sve sto si napisao razume i bebica, ako si me ista shvatio.

Jedini moguci nacin da se zastitis od sarlatana je da udaris vodeni zig na svojim slikama. To stvarno zivcira do te mere da ..ja cak izbegavam i da gledam takve fotografije, al sta ces sastavni deo zivota.
 
Natrag
Top