Kako ubaciti aplikaciju i igricu u mobilni telefon

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Ovako,za sve koji ne znaju ubaciti aplikaciju i igricu u mobilni telefon:

1.Prvo morate da instalirate winrar,evo linka gde ga mozete skinuti http://serbianforum.org/sistemski-alati/638-winrar.html

2.Dok se instalira, u trenutku instalacije ce pitati koji formati ce da se otvaraju pomocu winrara,vi cekirajte sve osim "iso"

3.Konektujete telefon pomocu usb kabla,(ne preko bloothut-a)

4.Idite u my computer ,i nadjite phone,kada to nadjete kliknite 2 puta na to,tu cete napraviti novi folder koji ce nositi naziv "java"

5.Sledece sto treba da uradite jeste da prebacite zeljenu aplikaciju,ili igricu u taj folder.

6.Otkacite telefon sa usb kabla,idite u file menager,tu cete videti java folder koji ste napravili,u njemu ce stojati igrica,ili aplikacija,otvorite je,izaci ce prozorcic u kome vas pita dali zelite da instalirate igricu,ili aplikaciju,vi kliknete da,kada se instalira pitace gde da je smesti,ako je aplikacija,stavite je u aplikacije,ako je igrica stavite je u igrice.

7.Sada pokrenite zeljenu igricu ili aplikaciju,i uzivajte.


E, sada da objasnim zasto treba winrar,ovaj program ce nam trebati kada skinemo java igricu ili aplikaciju da proverimo dali radi,i da proverimo dali ima virus,a evo kako se proverava:

Kada skinete zeljenu aplikaciju,klikni te dva puta na nju, ako se otvori pomocu winrara znaci da igrica,ili aplikacija radi,ako se ne otvori ili pise damaged... znaci da aplikacija ili igrica ne radi,a da biste videli dali ima virus,skenirajte tu aplikaciju,ili igricu posto razni antivirusi nemogu skenirati nepoznate formate,a kada imate winrar automatski se prilagodjava anti virusu,i mogu se skenirati.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.06.2010
Poruka
4
Interesuje me da li ovo važi i za kineski model D6000 (valjda anycool)?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2010
Poruka
119
da dodam da se preko i Bluetootha moze vrlo lako instalirati igrica, dovoljno je samo da se posalje na telefon i instalacija sama krece , posle toga je sve isto, mislim da je laksa varijanta od razvlacenja kablova cekanja za pronalazak massive storage i ostalog. isto tako se moze i sa telefona preko BT moze poslati igrica ili APP na drugi telefon (za neke proizvodjace i modele )
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
20
da dodam da se preko i Bluetootha moze vrlo lako instalirati igrica, dovoljno je samo da se posalje na telefon i instalacija sama krece , posle toga je sve isto, mislim da je laksa varijanta od razvlacenja kablova cekanja za pronalazak massive storage i ostalog. isto tako se moze i sa telefona preko BT moze poslati igrica ili APP na drugi telefon (za neke proizvodjace i modele )

Sve zavisi sta hoces.
Kod mene sa Sony Ericsson-u kada prebacim preko BT-a , ne sacuva se instalacija igrice(samo se instalira) pa ne mogu drugovima da saljem na druge telefone, a kada prebacim preko USB-a mogu sacuvati igricu (instalaciju) tako da mogu da je prebacim na drugi telefon.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2010
Poruka
119
tacno, Nokia S60 il symbian sacuvava instalaciju i kada se preko BT posalje , S.E ne , ali vecina prosecnih korisnika samo instalira
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2011
Poruka
10
eh mene zanima kako da skinem android app i games a da koristim dekstpo pa kasnije putem usb kabla prebacim....u pitanju je xperia 8 erikson!!!
 
Član
Učlanjen(a)
17.08.2010
Poruka
1
kako da instaliram igru na mob?? ja skinem igru i ima puno nekih ikonica i kada ubacim u telefon nzm kako da instaliram......telefon je nokia 6303
 
Natrag
Top