Kako sigurno ukloniti Windows.OLD mapu

Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Ako ste instalirali Windows 7 preko Viste ili XP-a Windows.old mapa će se pojaviti na lokalnom disku.
Windows.OLD mapa sadrži mape i datoteke koje su korištene u ranijim verzijama sustava Windowsa na lokalnom disku (Vista, XP), a koji je korisnik imao instalirano. Mapa Windows.OLD je vrlo korisna ako želite preuzimati neke datoteke kao što su dokumenti i slike sa svog starog Windowsa, prije nego što ste instalirali Windows 7. Osim toga, služi i za povratak na starije verzije Windowsa (Vista ili XP).



Rješenje:


  1. Desni klik miša na lokalni disk (tj. na particiju gdje je Windows 7 instaliran), odaberi Properties

  2. U Properties prozoru klikni na gumb Disk Cleanup

  3. Odaberi Previous Windows Installations i klikni na OK

  4. To je to, mapa Windows.old bi trebala biti obrisana.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
445
Ovako...Uradio sam sve kako je to navedeno u tutorijalu do 3. koraka ali u disc cleanup nemam proslu instalaciju winodwsa...nema mi kao gore na slici...
Vec ovako...
vrtxsg.jpg


U C mi i dalje stoji onaj old fajl...

Posle toga odem da klasicno izbrisem windows.old (preko delete) i pojavi mi se ovo...
33c2lu1.jpg



Ja mislim da je to zbog nekog fajla jos od kad sam imao XP. Isto tako nije hteo da se izbrise vec mi kaze da moram potvrditi lokaciju tog fajla...Kao tu gore...
Nisam mogao nista sa tim folderom pa sam ga ostavio i ubacio W7 a pri instalaciji sam izabrao ono custom advanced (ja mislim da se tako naziva...)uglavnom cistu instalaciju...

I evo taj folder nece da se obrise iako sam instal. novi sistem...

Sta da radim??? :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
445
A evo i jedan video...made by me...! :D


[YOUTUBE]UZdhLviCO9w[/YOUTUBE]
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
probaj ovako


Pri obavljanju "Custom Install" Windowsa 7 / Windows Vista, sve datoteke iz prethodnih verzija sustava Windows koja je već instaliran će biti pohranjeni u mapu Windows.OLD.
The Windows.old file is automatically generated when "Custom Installing" Windows 7/Vista.​
Windows.OLD datoteke automatski se generira kada "Custom Instaliranje" Windows 7/Vista.
For example, if I had Windows Vista and clean install Windows 7, all the old Windows Vista files will be stored in a Windows.old file located at:​
Na primjer, ako JA je Windows Vidik i čist uvesti koga u službu Windows 7, svi stari Windowsi Vidik kartoteka će biti pohranjeni u Windows.OLD datoteka se nalazi na:
X:\Windows.old​
X: \ Windows.OLD
This file will be huge, because it stores everything from a previous version of Windows.​
Ova datoteka će biti velika, jer se sprema sve od prethodnih verzija sustava Windows.
So if you have backed up all your documents etc, you may wish to delete it, but it is not as easy to delete as you think.​
Dakle, ako ste napravili backup svih dokumenata itd, vi svibanj želite izbrisati, ali to nije tako lako izbrisati kao što mislite.
NOTE: Copy any files that you want out of the Windows.old folder before you delete it, you can only do this while logged on to an admin account.​
NAPOMENA: Kopiranje datoteke koje želite iz mapa Windows.OLD prije nego što ga izbrisati, možete jedini to učiniti dok se prijavili na admin račun.
If you would like to delete the Windows.old folder, try the following...​
Ako želite obrisati mapu Windows.OLD, pokušajte sljedeće ...
================================================================================​
================================================== ==============================
Disk Cleanup...​
Disk Čist ...
1.​
1.
Click Start, in the search box type without quotes "disk cleanup" and hit enter.​
Kliknite Start, u okvir za pretraživanje upišite bez navodnika "Disk Cleanup" i pogodak ulaziti.
2.​
2.
Select the drive / partition which Windows Vista / 7 is installed on.​
Odaberite disk / particiju koja sustavu Windows Vista / 7 je instaliran.
( See image Below)​
(Vidi sliku ispod)
os_select.png

3.​
3.
It will quickly scan your computer.​
Ona brzo će skenirati vaše računalo.
Then it will display a window like the one below.​
Potom će se prikazati prozor poput neki ispod.
You need to click "Clean up system files".​
Morate kliknuti na "Clean up system files".
If prompted by UAC, then click on Yes.​
Ako se to od vas traži UAC, onda kliknite na Yes.
(See image below)​
(Vidi sliku ispod)
clean_up.png

4.​
4.
It will again ask you to select the OS and scan your computer.​
To opet će zatražiti da odaberete OS i skandirati što tvoj računalo.
(See image below)​
(Vidi sliku ispod)
os_select.png

5.​
5.
Make sure "Previous windows installations" is ticked and click Ok.​
Provjerite da li "Prethodna Windows instalacija" je označeno i kliknite OK.
(See image below)​
(Vidi sliku ispod)
prev_win_inst.png

6.​
6.
Click delete files.​
Kliknite brisanje datoteka.
(See image below)​
(Vidi sliku ispod)
del_files.png

7.​
7.
Windows.old should now be deleted.​
Windows.OLD sada bi trebao biti izbrisani.


evo ti jos ova adresa pa pogledaj

http://windows.microsoft.com/hr-hr/windows7/help/upgrading-from-windows-xp-to-windows-7?T1=tab06
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
445
Hvala ti,ali kao sto sam naveo u prethodnom postu ja NEMAM ''prethodnu instalaciju sistema'' u disk cleanup-u...

Pogledaj video (gore) sto sam postavio i nadam se da ce ti biti jasnije ;) :D
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
koliko sam gledao nema drugog nacina, nemas druge nego ponovna instalacija , i u sedmici uraditi format c particije i instalirati je.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
445
vec sam dvaput instal. sedmicu..
prvi put lepo je gurala 5 dana posle toga sve nesto pocelo da koci...zjbva.. :D
i ja instal. opet...
i za sad nema nekih velikih problema sem tog... :D

mada on mi je kao sto sam rekao nastao jos dok sam imao XP
i mislio sam da cu ga resiti ubacivanjem W7 ali eto vidis nije...


a ponovnim instaliranjem sigurno necu postici da nestane taj prob.

i stvarno mi se ne ubacuje opet jer posle mi treba mnogo vremena da ga dovedem u trenutno stanje al samo normalno...

format bi mi jednostavno spalio svo ono vreme rada na kompu sto sam utrosio na usavrsavanju... :D
backup-om pre formata isto ja mislim da ne bi postigao mnogo jer bi mi se taj windows.old opet sacuvao tj. ostao u kompu sa ''ne potvrdjenom'' lokacijom.


najbolji nacin bi bio ako neko ko zna da mi kaze tu caku kojom bih resio prob.
ili mozda neki program... :) ???

ako uopste postoji... xD
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
20.02.2011
Poruka
3
Posto nisam ni ja odmah imala stavku Previous Windows instalation, malko sam isprobavala, cituckala i evo kako sam resila problem:

Kod:
http://rapidshare.com/files/448935334/windows_old.rar
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ако се појави ово:

dva xp-a.png

windows_old.jpg


... или направи фолдер старог Виндовса (Windows.old) код Windows 7, треба урадити следеће:

Start

Run


msconfig

MSCONFIG u Run kucati.png

под BOOT.INI (XP) ili BOOT (W7) обрисати комплетан стари садржај.

Brisanje Windows.old.jpg


Ово важи када немате опцију за брисање у Диск Клинеру.​

Disc Cleanup 1.jpg

disk clean-up- brisanje windows.old.png
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Код ХР-а је мало другачије.

Run msconfig XP.JPG

Питаће да ли да обрише ОС који није примарни, валидни.

Други начин је преко Контролног панела:

Control Panel 1.JPG

Када се изабере ОС који "смета"и отвори Едит, само се обрише текст и сачува. Након рестарта више нема проблема.

Control Panel 2.JPG


Може се урадити и провера.

Provera.JPG
 
Natrag
Top