Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Kako seed-ovati torrent fajl

Diskusija u 'Torrent' započeta od Mihajlo, 23.08.2014.

1. Mihajlo

Mihajlo __John__Wayne__ Legend

Zahvala:
    8.980
    Posto mnogo ljudi me pita za seedovanje torrenata evo jedan kratki i jednostavni tutorijal o tome.

Sta je torrent i sve o njime je objasnio kolega Boki u ovoj temi http://serbianforum.org/threads/sta-je-torrent.362569/

Dakle citiram njega:
    "Seeder je osoba koja je skinula kompletan torrent i dozvoljava drugim korisnicima da taj isti torrent skinu sa njenog racunara.Sto je vise seedera imacete brzi download zeljenog torrenta."

Da bi vi pri downloadu torrenata imali pristojnu brzinu potrebno je da sto vise ljudi prethodno seedovalo taj torrent. A isto tako mozete i vi drugim ljudima da obezbedite dobru brzinu tako sto i vi seedujete nesto sto ste skinuli.

I to na sledeci nacin:

1) Zeljeni sadrzaj downloadujete na svoj racunar tako sto kliknete na njega. Na ovoj slici vidite da 72 racunara drze seed tj da ce download ici poprilicno brzo.

2) Kliknete na naziv torrenta i onda vam se otvara nova strana u kojoj downloadujete torrrent klikom na dugme "Get this Torrent".

3) Taj fajl otvara vam se u vasem torrent programu koji ste prethodno instalirali na racunar. Sledeci korak je izbor gdje cete downloadovati sadrzaj za torrenta. Birate lokaciju i onda klik na OK da potvrditi izbor za download sadrzaja.

4) Ovde sam pokazao sam tok downloada sadrzaja torrenta. Vidite dostupnost seedera od onih 72 koje smo imali na startu. Kao i sam tok downloada.

5) Vas sadrzaj je uspesno downloadovan. Torrent program automatski ostavlja seedovanje tako da vi niste tu duzni nista. Vasa je duznost samo da ostaviti seed sto duze vremena, da ga ne brisete iz torrent programa kao ni sa svog racunara. Ne smete da menjate lokaciju downloadovanog sadrzaja jer u tom slucaju automatski se gubi seed torrenta.

I na kraju odete da vidite da je vas seed uspesan i da se povecao broj seedera na tom torrent fajlu.

boki71 se ovo sviđa.
  2. Miki Fudbaler

Miki Fudbaler

Zahvala:
    2
    Pol:
    Muški
    Trebaju mi neki linkovi mozes mi naci

Preporučite stranicu