Kako se odmoriti?

Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
98
Cesto imam puno obaveza tako da ne stizem da se dovoljno odmorim, a da ipak ispunim sve te obaveze. S obzirom da idem u gimnaziju (puno lektira, potrebno relativno stalno ucenje, a mora se i malo vani sa drustvom...), a bavim se i sportom (fudbal), ne mogu nikako da pronadjem ravnotezu izmedju obaveza vezanih za skolu, sport i odmor. Kada dodjem iz skole, a to je izmedju 2 i 3 popodne, osjecam se kao da sam radio puno radno vrijeme nekog fizickog posla. I jednostavno moram da odspavam barem do 5 ili 6 (nekad mi se omakne i malo vise :) ). I koliko god se trudio, uvijek kasnim sa ispunjenjem tih obaveza, a ipak sam i dalje umoram pa bi mi bilo drago ako bi mi neko mogao dati savjet kako da se odmorim, a da ne zapostavljam skolu i sport. :)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Nešto uvek mora da trpi. Ako ne želiš da zapostaviš školu i sport, moraćeš da to zapostaviš neke dodatne stvari, ili da ležeš ranije.
Samo dobra organizacija daje rezultate.
 
Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
98
Da, to znam, ali opet ne stizem sve normalno, a da nisam totalno umoram k'o da sam trcao maraton. Ne bi mi bilo tesko zapostaviti sport da ga shvatam samo kao zabavu, ali jedan sam od trojice koji osim za kadete (moja kategorija) igra i za seniore, tj. za prvi tim, a takodje mi je receno da ako ovu polusezonu odigram maximalno dobro, da cu biti prebacem u klub koji je 2 lige vise u odnosu na klub u kom sad igram. Jos za koji dan treba da mi pocnu pripreme, tj. treninzi 5 puta sedmicno, a nemam pojma kako cu to sve izdrzati. Desava mi se cesto da me koljena bole, pa cak i nakon spavanja. Bio sam kod doktora, ali on je utvrdio da nista nije povrijedjeno nego da je samo doslo do premora pa sam pauzirao 2 sedmice. Medjutim, meni se to javlja i sad dok sam jos na pauzi, a kako li ce tek biti kad pocnu treninzi i utakmice..? :-/
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
To se, između ostalog, dešava i zato što još uvek intenzivno rasteš i razvijaš se. Potpuno prirodno.

Znam o čemu pričaš, jer sam kao dete išla u dve škole paralelno i na još gomilu sekcija pride, nikad nisam imala dovoljno vremena, i često sam bila jako umorna. Ali, samo organizacija može koliko-toliko da olakša. Trudi se da spavaš više, i uzimaš što više vitamina, najbolje iz voća i povrća. To je sve što mogu da ti preporučim.
 
Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
98
Hehehe.. Eto super da znamo tacno o cemu je rijec, tj. da ti (ili Vi) znas/znate kako mi je. :) Hvala na savjetu, valjda ce biti sve u redu. :)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Naravno da hoće. Evo, ja sam, 20 godina kasnije, još uvek živa i zdrava. :)
Šalim se malo. Naravno da će biti sve u redu.
U tvojim godinama, nije retkost da bole kosti i zglobovi, naročito ako se intenzivno baviš sportom. Još uvek intenzivno rasteš.
Ništa ne brini, jedi i spavaj dovoljno jer se mnogo i trošiš, i samo napred. Lepo je što si ambiciozan i ne želiš ništa da zapostaviš. ;)
 
Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
98
Hahaha... Huuu, dobro je, znaci od tog se ipak ne umire. :D Slm se. To za rast je 100% tacno, u osnovnoj sam bio najmanji u razredu i skoro svima jedva do ramena, a sada sam vecinu sustigao. :)
Hvala na podrsci. :)
Nije da se foliram, ali pored toga se jos bavim i muzikom (pisem textove i muziku, ali to je ono sto sam zrtvotvao pa mi je to vise hobi), rado citam, bavio sam se i streljastvom, ali sam i to morao odbaciti zbog navedenih razloga tako da sam se zadrzao na skoli i sportu i povremeno muzici...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Sve će to u nekom momentu naći svoje mesto. Ali, sada treba izdržati sve.
Znam da ti to možeš.
Drago mi je da čujem da ima i takvih mladih ljudi kakav si ti. Većinu tvojih vršnjaka ne interesuje ništa, a ti se baviš svim tim divnim stvarima i ne zapostavljaš školu.
Samo napred! :yea:
 
Natrag
Top