Kako se izvrću stihovi iz Biblije u cilju dokazivanja lažnih učenja?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
1.Božja Zapovjest – DA LI JE POŠTUJEŠ?
==================================

IZLAZAK 20,2

"Ja sam JAHVE, BOG tvoj,
koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
JHVH JE BOG, A NE Sin G Yehošua
JHVH je izveo iz Egipta, a NE Sin G Yehošua

-----------------------------------------------------------------


IZLAZAK 20,3

Nemoj imati drugih bogova uz mene.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
NEMOJ IMATI Sina G Yehošuu KAO BOGA UZ JHVH

Prva Božija Zapovest ne govori o prirodi Jahve da li je On jedan(echad-heb) ili jedna celina(yechad-heb) već govori da ne treba da pored Jehove(kakva god priroda bila) da imamo druge bogove. Zato i navodi koji je to Bog jedini. Onaj koji ih je izveo iz Egipta. Samo tog Boga slaviti i poštovati. E sad nesmemo na osnovu stiha koji ništa ne govori o prirodi Jehove da gradimo dogmu o jednom pogledu na Božansku prirodu. To možemo svakako na osnovu drugih tekstova ali na osnovu ovog ne. Ovaj tekst dakle ne govori o prorodi Boga da li je jedna celina ili jedan sam za sebe.

Pozdrav
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Prva Božija Zapovest ne govori o prirodi Jahve da li je On jedan(echad-heb) ili jedna celina(yechad-heb) već govori da ne treba da pored Jehove(kakva god priroda bila) da imamo druge bogove. Zato i navodi koji je to Bog jedini. Onaj koji ih je izveo iz Egipta. Samo tog Boga slaviti i poštovati. E sad nesmemo na osnovu stiha koji ništa ne govori o prirodi Jehove da gradimo dogmu o jednom pogledu na Božansku prirodu. To možemo svakako na osnovu drugih tekstova ali na osnovu ovog ne. Ovaj tekst dakle ne govori o prorodi Boga da li je jedna celina ili jedan sam za sebe.

Pozdrav
1. TIMOTEJU 2,5
Jer jedan je Bog,

jedan je i posrednik između Boga i ljudi,

ČOVJEK –

Krist Isus,
================================



1. TIMOTEJU 2,5
Jer jedan je Bog,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


BOG JE JEDAN OTAC JAHVE
------------------------------------------------------------------


1. TIMOTEJU 2,5
jedan je i posrednik između Boga i ljudi,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


JEDAN JE POSREDNIK IZMEĐU
BOGA OCA JAHVE I LJUDI
-----------------------------------------------------------------


1. TIMOTEJU 2,5
čovjek - Krist Isus,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ISUS JE ČOVJEK
ISUS NIJE BOG
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Samo navedoh da tekst iz Prve zapovesti ništa ne govori o prirodi Boga. S obzirom na to da je Piramida4 naveo drugi tekst iz Timoteja jasno pokazuje da i sam priznaje da tekst iz Prve Zapovesti zaista ne govori ništa o prirodi Jahvea.
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
У Царству Небеском светитељи гледају славу Господа нашега Исуса Христа; али кроз Духа Светога они такође виде људска страдања на земљи“. Због блиске заједнице и општења са Богом светитељи нас заиста виде, чују и познају нас. Христос је показао да упокојени могу да буду свесни онога што се догађа на земљи када је казао: „Аврам, отац ваш, био је рад да види дан Мој; и видје га, и обрадова се“ (Јн. 8,56).-------------------------------------------------------------------------------------------------------------Evo kako se na krajnje nečastan način izvrće stih Jovan 8,56

Stih se izvuče iz konteksta i stavi se u sadašnje vrijeme, i tako ispada da Avram sada na nebu gleda Isusa. Iako je Isus ovdje govorio o prijašnjem vremenu kada je Avram živio, tada je vidio NJegov dan i obradovao se, a ovi jkvaziteolozi su to stavili u sadašnje vrijeme kao da Avram gleda Isusa sa neba. Pogledajte okolo stihove i vidjećete da se radi o vremenu kada je Avram živio.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
У Царству Небеском светитељи гледају славу Господа нашега Исуса Христа; али кроз Духа Светога они такође виде људска страдања на земљи“. Због блиске заједнице и општења са Богом светитељи нас заиста виде, чују и познају нас. Христос је показао да упокојени могу да буду свесни онога што се догађа на земљи када је казао: „Аврам, отац ваш, био је рад да види дан Мој; и видје га, и обрадова се“ (Јн. 8,56).-------------------------------------------------------------------------------------------------------------Evo kako se na krajnje nečastan način izvrće stih Jovan 8,56

Stih se izvuče iz konteksta i stavi se u sadašnje vrijeme, i tako ispada da Avram sada na nebu gleda Isusa. Iako je Isus ovdje govorio o prijašnjem vremenu kada je Avram živio, tada je vidio NJegov dan i obradovao se, a ovi jkvaziteolozi su to stavili u sadašnje vrijeme kao da Avram gleda Isusa sa neba. Pogledajte okolo stihove i vidjećete da se radi o vremenu kada je Avram živio.

Tacno radi se o vremenu kada je Avram ziveo, ali sto ih napadas bezveze kad je jasno da nisu namerno izmanipulisali vec nisu razumeli?

Uh kako vi volite ljude napadati..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tacno radi se o vremenu kada je Avram ziveo, ali sto ih napadas bezveze kad je jasno da nisu namerno izmanipulisali vec nisu razumeli?

Čuj nisu namjerno izmanipulisali, a morali su da nađu neku podršku za svoja paganska učenja. I to su još dali kao odg. protestantima. Pravoslavni odg. protestantima.

Uh kako vi volite ljude napadati..

Eto koliko ne razumiješ i ne vidiš ja sam napao učenje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dobra je stvar sto Bog voli nerazumne.
I sto ce se takvi spasiti pre onih razumnih.

Hristos je za takve molio:

"Oce oprosti im, jer ne znaju sta cine!"

Voleo bi i ja da sam nerazuman kao i ti!
To je direktan put za raj!

Uvek se voli vise zabludelo i gresno dete nego ono pravedno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dobra je stvar sto Bog voli nerazumne.
I sto ce se takvi spasiti pre onih razumnih.

Neće jer će prihvatiti laži spiritizma i druga lažna učenja. Baš naprotiv takvi će najprije biti prevareni Antihristom.

Hristos je za takve molio:

"Oce oprosti im, jer ne znaju sta cine!"

On se molio, ali im nije oprošteno osim onim koji su se pokajali a tih je malo.

Voleo bi i ja da sam nerazuman kao i ti!
To je direktan put za raj!

Biblija to tako ne opisuje. Pobrkao si lončiće. NIsu oni nerazumni nego razumni, ali nisu se bavili mudrovanjem Pisma kao ti što se baviš i fariseji što su se bavili.

Uvek se voli vise zabludelo i gresno dete nego ono pravedno.

To je tačno. Bog više voli takve nego pravedne.
 
Natrag
Top