Kako rutovati telefon Lg Lfino(Lg -D290n)!

Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Eto pitam ako moze da mi se objasni postupak kako i sta je potrebno redom..strah me da nesto ne zeznem znam da ima ljudi ovde koji su radili root ovog fona...znaci ubi me memorija a imam karticu od 16 gb...stalno izbacuje nedovoljno memorije..
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Reseno...evo ovako...mozda nekom pomogne:
1.Skinuti drajver za Lg sa ovog linka eksraktujte ga i instalirati ga na kompu https://www.dropbox.com/s/zoru07kjf...ver_S51MAN312AP22_ML_WHQL_Ver_3.12.3.rar?dl=0
2.Skinuti root sa ovog linka eksraktujte ga https://www.dropbox.com/s/15lpcpyio91cmnx/PurpleDrake.rar?dl=0
3.Uci u root i u purpledrakewindows bat file( sl.1) pre toga normalno povezati fon sa usb kablom
4.Otvorice vam se ovo slika 2...na fonu izaci na pocetni ekran i sacekati da se ekran ugasi pa tek onda stisnuti enter sto pise u upustvu kad otvorite root file ..i posle toga ispratiti korake uglavnom ide sve na enter..kod mene je uspelo..slika3..
5.Znate i sami cim rutujete fon gubite garanciju i ako niste sigurni NEMOJTE OVO DA RADITE...jel moze doci do kvara telefona...preporuka napunite fon makar 80 posto baterije..i utoku rutovanja ne vadite usb ili nemojte da vam se ugasi komp..moze doci do greske neke.
6.Proverite na gogle play prodavnici skinite aplikaciju Root checker sl.4 i ako izadje neka aplikacija Super Su (sl.5) trebalo bi da ste uspeli...bar tako je kod mene..
NAPOMENA:Ako niste sigurni ne radite ovo gubite garanciju i moze doci do kvara telefona..dajte nekom ko se razume malo bolje u te stvari...
 

Prilozi

  • SLIKA1.jpg
    SLIKA1.jpg
    86,2 KB · Pregleda: 12
  • Slika2.jpg
    Slika2.jpg
    29,3 KB · Pregleda: 11
  • Slika3.jpg
    Slika3.jpg
    104,1 KB · Pregleda: 12
  • Slika4.png
    Slika4.png
    14,4 KB · Pregleda: 10
  • Slika5.png
    Slika5.png
    98,5 KB · Pregleda: 9
Učlanjen(a)
08.01.2017
Poruka
1
Cao, vidim da imas iskustva sa rutovanjem telefona Lg L Fino. Da li ti je uspelo iz prvog porusaja pomocu PurpleDrake? Da li se moze rutovati ukoliko telefon ne prepoznaje imei broj?
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Ne znam kakve bi veze imao imei broj sa rutovanjem...mozda al cisto sumnjam,valjalo bi kad bi neko strucniji odgovorio na ovo pitanje.Uspeo sam iz prvog puta da rutujem fon, samo isprati korake i to je to ja sam iso na sopstvenu odgovornost i sve je proslo kako treba.Pozdrav..
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
Sto ne probate sa Kingo Root ;)

mozete i preko PC (.exe) i preko Androida (.apk) ;)
 
Natrag
Top