Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

kako razmnožavati akvarijumske ribice

Diskusija u 'Akvaristika' započeta od Perun M, 03.06.2013.

1. Perun M

Perun M Član

Zahvala:
    0
    Sobzirom da sam od skora počeo da se bavim akvaristikom zanima me mnogo stvari o akvarijumima i ribicama koje naseljavaju iste, ali trenutno me zanima razmnožavanje ribica i uzgoj mlađi. Trenutno u akvarijumu imam jednu platicu za koju su mi rekli da je bremenita i da ćemo dobiti uskoro mlađ, te me interesuje kako prepoznati ribicu kada će se okotiti ( ako se to tako kaže ) da bih je prebacio u mrestilicu.
    Sve ovo radim zbog deteta a i ja sam se navukao ana akvarijum pa vas molim da mi pomognete i unapred zahvaljujem na savetima.

2. jecham

jecham

Zahvala:
    0
    Mozda je malo kasno sa ovim odgovorom ali...
    Najlakse ribice za mrest(uglavnom) su zivorotke - Guppy, Ksifo, plati, moli...
    Skotna zenka se poznaje po jako zadebljalom stomaku, koji izgleda kao da ce da pukne.

3. Detheroc

Detheroc Član

Zahvala:
    0
    Verovatno još više kasnim sa savetom... Prva stvar (što se razmnožavanja tiče) jeste da odabereš vrstu koja ti odgovara. Preporučujem gore navedene živorotke (#2). Doćiće vreme kada ćeš morati da se odlučiš za odvajanje ženke u kotilicu ili drugi akvarijum. Takođe, možeš i da je ostaviš u akvarijumu, gde priroda odrađuje svoje, i samo najjači opstaju. Za tu varijantu se odluči jedino ako imaš gusto zasađen akvarijum, inače će 99% riba biti pojedeno od strane svojih roditelja. Čisto da znaš, kanibalizam je kod akvarijumskih riba uobičajen. Srećno!

4. milosmilosevic

milosmilosevic

Zahvala:
    0
    na koliko se dana razmnozavaju moli

5. mikissimke

mikissimke VIP

Zahvala:
    4.108
    što se tiče razmnožavanja molija jako je bitna temperatura vode, ako je hladnija voda duže ćeš čekati da se ribica omresti.

6. ljubitelji

ljubitelji

Zahvala:
    0
    Sve o akvaristici moguce ne naci ovde> Ja sam guglao dok nisam nasao nesto iole korisno, malo se ljudi kod nas bavi akvaristikom, a jos manje je onih koji o tome sire info. Poz! http://petface.net/petopedija/?par=213

Preporučite stranicu