kako pronaci drajvere za zvuk

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Pa, vidim da se predlažu neki zahvati koje samo serviseri mogu uraditi, a osoba vjerovatno nije stručna po tom pitanju. U prvoj poruci, kada je zatražena pomoć, osoba je navela da nije stručna i da tek uči. Nikog lično, personalno i osobno nisam naznačio, nego ne mogu da vjerujem šta čitam da pojedinci predlažu... Drugo smo mi, koji se zanimamo oko kompova i imamo bogato iskustvo, pa je to nama laganica. Jednostavno, poneko nije obratio pažnju na taj detalj. Ne treba niko da se osjeća povrijeđenim zbog mog posta. Niti sam koga uvrijedio, niti to želim.
Zahvat za servisera:
Odviti 2 šrafa na kučištu, skinuti poklopac kućišta, pogledati oznaku matične ploče
NAPOMENA: za navedeni postupak potrebno je da se ima završen ETF , ili bilo koji IT kurs višeg stepena.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
2.312
I meni treba pomoć oko drajvera za zvuk.Instaliran mi je Windows 10 umesto 7 i sada nemam zvuk.U delu Sound piše da imam Realtek Digital Input, a dole na taskbaru mi je crveni krstić na ikonu sa zvukom i ni jedan video ni audio ne reprodukuje zvuk.
sve probleme rešiće i originalni cd sa drajverima koji ste dobili uz taj Pc ili laptop(niste napisali).
ukoliko nemate cd sa dajverima...posetite oficijelnu stranicu proizvođača matične ploče ...potražite svoj model (ili proizvođača laptop-a)i skinite realtek drajvere i instalirajte. Mogu i drajveri za Win 7...samo je bitno odabrati da li je OS x32 ili x64(niste napisali)
:D i još jedna informacija je potrebna.... Da li je urađena nadogradnja na win 7 ili je win 10 instaliran na uređaj kao čista nova instalacija sistema ?
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Pokrenite batch fajl iz ovog posta:
http://serbianforum.org/threads/naj...rtovanja-nove-teme.596870/page-2#post-1626261
videcete koji je model maticne ploce. Potrazite plocu na sajtu proizvodjaca, idite na support(service), zatim drivers&utilities, izaberite OS pa ce vam ponuditi sve drajvere za maticnu plocu.

Eventualno mozete skinuti drajvere sa sajta proizvodjaca zvucne kartice npr. realtek hd audio:
Kod:
http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsCheck.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false
 
Natrag
Top