Kako probiti administratorsku sifru ?

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
..Windows cannot find the Microsoft Software License Terms..
Vidi da u Biosu ugasis opciju Secured boot ili nesto u tom stilu.
Ako te ne mrzi probaj da prvo instaliras i neki mali Linux, da razvali ovo.
Mada ako ovoliki majmuncici spominju Hirensa probaj i sa njim, samo
da znas nije to vise stari Hirens, ovaj staje na preko dva Giga.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Vidi da u Biosu ugasis opciju Secured boot ili nesto u tom stilu.
Ako te ne mrzi probaj da prvo instaliras i neki mali Linux, da razvali ovo.
Mada ako ovoliki majmuncici spominju Hirensa probaj i sa njim, samo
da znas nije to vise stari Hirens, ovaj staje na preko dva Giga.
Ne znam na koga mislis kada kazes majmuncici i u kojem smislu to kazes ali necu unaprijed zakljucivati. Verzija koju ja spominjem za HBCD je stara verzija i staje na cd a ne na dvd.
 
Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruka
50
Znaci, hard disk ne radi ?

Radio je sve dok nisam pokusavao instalirati novi sistem, a onda vise ne.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
... kada kazes majmuncici ...
Ti si ranije bio saljivdzija, a od kad si dobio ovo Vip po deset puta citiras ljudi i brises im postovi, kao nista ti nije jasno. Ne sekiraj se nisi ti u pitanju, svako za sebe zna kakav je, a sale su sale.
Sto se tice samog win-a mogli smo ladno da ga otkljucamo sa live cd-om, preciznije sa [hl]cd110511.iso[/hl]. Sada je dopola instaliran pa nije za nigde, a i postala je tradicija da ljudi uopste ne napisu koji ustvari komp imaju, konfiguracija, da li je bios zakljucan za odredjenu verziju windowsa, sve u svemu mozda pricamo i o digitronu, salim se.
Mora od sad da navodim kad se salim...
A da, Hirens je obnovljen.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ti si ranije bio saljivdzija, a od kad si dobio ovo Vip po deset puta citiras ljudi i brises im postovi, kao nista ti nije jasno. Ne sekiraj se nisi ti u pitanju, svako za sebe zna kakav je, a sale su sale.
Sto se tice samog win-a mogli smo ladno da ga otkljucamo sa live cd-om, preciznije sa [hl]cd110511.iso[/hl]. Sada je dopola instaliran pa nije za nigde, a i postala je tradicija da ljudi uopste ne napisu koji ustvari komp imaju, konfiguracija, da li je bios zakljucan za odredjenu verziju windowsa, sve u svemu mozda pricamo i o digitronu, salim se.
Mora od sad da navodim kad se salim...
A da, Hirens je obnovljen.
Pobrkao si ti loncice. Ja sam clan foruma kao i ti. Nisam moderator ni urednik i nemam mogucnosti ni da svoj post obrisem nego da ga samo izmijenim kao sto mozes i ti svoj. Sto se tice citiranja to radim sa razlogom da bi se znalo kome se obracam i kome pokusavam da pomognem.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
17.760
Ti si ranije bio saljivdzija, a od kad si dobio ovo Vip po deset puta citiras ljudi i brises im postovi, kao nista ti nije jasno. Ne sekiraj se nisi ti u pitanju, svako za sebe zna kakav je, a sale su sale.
Sto se tice samog win-a mogli smo ladno da ga otkljucamo sa live cd-om, preciznije sa [hl]cd110511.iso[/hl]. Sada je dopola instaliran pa nije za nigde, a i postala je tradicija da ljudi uopste ne napisu koji ustvari komp imaju, konfiguracija, da li je bios zakljucan za odredjenu verziju windowsa, sve u svemu mozda pricamo i o digitronu, salim se.
Mora od sad da navodim kad se salim...
A da, Hirens je obnovljen.
Pobrkao si ti loncice. Ja sam clan foruma kao i ti. Nisam moderator ni urednik i nemam mogucnosti ni da svoj post obrisem nego da ga samo izmijenim kao sto mozes i ti svoj. Sto se tice citiranja to radim sa razlogom da bi se znalo kome se obracam i kome pokusavam da pomognem.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Znaci, hard disk ne radi ?

Radio je sve dok nisam pokusavao instalirati novi sistem, a onda vise ne.
Jeste malo nezgodno,ali probaj.Otvori Lap i izvadi bateriju CMOS,na 30-ak sec.Mogao bi i sa manjim srafcigerom kad izvadis bateriju spojiti + i -.tako ce se podesavanja vratiti na facricka i mozda ce i izbrisati sifru.
 
Učlanjen(a)
10.06.2014
Poruka
1.301
Clear CMOS by Reseating the CMOS Battery
Another way to clear CMOS is to reseat the CMOS battery.

Start by making sure your computer is unplugged. If you're using a laptop or tablet, make sure the main battery is removed too.

Next, open up your computer's case if you're using a desktop PC, or find and open the small CMOS battery panel if you're using a tablet or laptop computer.

Finally, remove the CMOS battery for a few minutes and then put it back in. Close the case or battery panel and then plug in, or reattach the computer's main battery.

By disconnecting and then reconnecting the CMOS battery, you remove the source of power that saves your computer's BIOS settings, resetting them to default.

Laptops & Tablets: The CMOS battery shown here is wrapped inside a special enclosure and connects to the motherboard via the 2-pin white connector. This is an increasingly common way that manufacturers of small computers include a CMOS battery. Clearing CMOS in this case involves unplugging the white connector from the motherboard and then plugging it back in.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ciscenje CMOS-a, nema nikakve veze sa passwordom u samom windows sistemu, ako su problem zahvale radite to dole u sektoru za spamere.
Nesto drugo je ovde problem, nemamo dovoljno informacija sta je posredi. Moguce je da nas dragi Lorenci23 ne zna da formatira taj jadni hard, sad je mozda i MBR sektor obrisan i tako dalje.
---
Ajmo opet, restartuje se racunar, i u Biosu se postavi da prvi boot devajs bude CD/DVD ili fleska. Ubaci se DVD u dvd rom i restartuje. Posle restarta, kad krene setup sa dvd-a, odabere se opcija formatiranja, harda ili particije.
...i ujedno se na formatiranoj particiji, instalira sistem...kad podje zavrsni restart, izvucite dvd, a podesite da se sistem dize sa hard diska, a ostale opcije dizanja sistema na disable.
Kada krene Win, on ce sam sebe sa konfigurise...

...tolko je prosto da prostije ne moze biti, nema lazi nema prevare. Ako opet trazi neku licencu, sto ja u zivotu nisam video, onda su u pitanju stvari koje ja kao izuzetno glup covek ne razumem, sto je i istina, jer sam ja budala.
Opet...ako i posle svega ima problema pozovite nekog komsiju da pomogne ili kao zadnja alternativa servis. Takodje voditi racuna da disk sa koga se sve ovo instalira nije izgreban.
To je to ...

Password za bios je posebna prica i ako ga nemate ne mozete postaviti prvi boot devajs,
sto uzgred i nije ovde prica, sem ako se neko malko zbunio.
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
Probaj drugi HDD.Ili kada se ocita instalacija sistema samo idi na R nemoj raditi druga sranja...I iz toga (Recovery Console) probaj da formatiras Hdd i onda otvori klasicnu instalaciju i probaj ako imas vise particija sve da ih unistis i napravis jednu i onda opet format i install sistema. :D

Nadam se da si me razumeo :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top