kako povezati dva termostata

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Imam kotao na cvrsto gorivo za grijanje sa ugradjenim termostatom koji ukljucuje pumpu kada tempereatura vode dostigne oko 60C.
IMam drugi termostat koji bi ukljucivao pumpu na oko 50c i bio bi postavljn na izlaznom vodu iz kotla.+Kako ih povezati da prvo radi ovaj drugi a prvi bi prakticno bio u rezervi.
Hvala
Zao mi je ali ne znam kako da prilozim moje vidjenje-semu
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Taj što pali na 60 stepeni gdje se nalazi? Koliko je udaljen od izlaza?
A taj drugi spojiš paralelno sa tim prvim. Ali da paziš da ne pogriješiš. Ako znaš o struji onda ti je lako, a ako ne znaš, onda daj to nekom električaru.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Ovaj posojeci je ugradjen na zadnjem dijelu kotla a sonda mi u kucistu kotla.
Tu je prakticno presjecena faza i spojena preko termostata.
Mislio sam da na iste kleme prilljucim ovaj termostat koji bi se ukljucuivao ranije.,
Nisam elektricar,ovo bi radio pri iskljucenom naponu i mislim da bi funkcionisalo!"
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Ustvari sad na termostat ide Faza pa bi tako i uradio.
Nadam se da je ovo ispravno rjesenje .
Hvala i pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
16.02.2011
Poruka
4
Ako ugradiš termostat koji uključuje pumpu na 50 stepeni onda ovaj koji je uključivao na 60 mora da se dislocira, jer po šemi vezivanja džaba ovaj ranije što uključuje kada je ovaj drugi isključen do 60 stepeni. Ili jedan ili drugi dva na red nikako neće raditi.
 
Član
Učlanjen(a)
16.02.2011
Poruka
4
Ako ugradiš termostat koji uključuje pumpu na 50 stepeni onda ovaj koji je uključivao na 60 mora da se dislocira, jer po šemi vezivanja džaba ovaj ranije što uključuje kada je ovaj drugi isključen do 60 stepeni. Ili jedan ili drugi dva na red nikako neće raditi.
A i paralelno....
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Ako ugradiš termostat koji uključuje pumpu na 50 stepeni onda ovaj koji je uključivao na 60 mora da se dislocira, jer po šemi vezivanja džaba ovaj ranije što uključuje kada je ovaj drugi isključen do 60 stepeni. Ili jedan ili drugi dva na red nikako neće raditi.
A i paralelno....
Nisi u pravu.
Ovaj posojeci je ugradjen na zadnjem dijelu kotla a sonda mi u kucistu kotla.
Tu je prakticno presjecena faza i spojena preko termostata.
Mislio sam da na iste kleme prilljucim ovaj termostat koji bi se ukljucuivao ranije.,
Nisam elektricar,ovo bi radio pri iskljucenom naponu i mislim da bi funkcionisalo!"
Tačno tako kako si rekao. Na iste kontakte u kleme ide i drugi. To je onda paralelna veza. E taj novi koji staviš će se paliti na 50°C, a taj stari što će se paliti na 60°C će ti biti taman u rezervi u slučaju da onaj za 50°C ne proradi.
 
Natrag
Top