Kako obrisati windoes old

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
PRilikom instalacije windowsa xp nestalo je struje i instalacija je prekinuta.Nakon nove instalacije pri kojoj je firmatirsna partijica C pri pokretanju sistema pojavi mi se prvobitna instalacija i nova .
NAkon 30 tak sekundi podigne se novi xp ali pri svakom pokretanju imam isti problem.
KAko pronaci i obrisati prvu,nepotpunu,instalaciju?
HVala
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Ako sam lepo razumeo, vi imate mutliboot menu sa izborom dva XP-a?
Pritisnite windows dugme+r, ukucajte:
Kod:
msconfig.exe

Idite na tab boot, i izaberite ispravnu instalaciju kao default.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ovo navedeno u prvom postu da se posle formatiranja C particije i instaliravanja novog Wina prkosi svim zakonima kompjuterizma za koje sam ja do sada cuo. Da formatiras particiju i da ti fajl [hl]boot.ini[/hl], inace skriven prezivi je nemoguce.
Znaci nisi uopste formatirao nego si samo prekopirao Win.

I pod dva, iz stosa navedenog u kodu nisi mogo da precrtas but, verovatno si stavo umesto 30 secunde na nulu. U svakom slucaju nema veze, ako si ti srecan onda sam i ja, samo nije precizno sve ovo. Kad budes ima vreme obnovi gradivo sa formatiranjem dragi Zarec.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Svaka skola se placa a vama hvala.
Priznajem da sam pogrijesio i NAUCIO NESTO.
Poz
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Ovo navedeno u prvom postu da se posle formatiranja C particije i instaliravanja novog Wina prkosi svim zakonima kompjuterizma za koje sam ja do sada cuo. Da formatiras particiju i da ti fajl [hl]boot.ini[/hl], inace skriven prezivi je nemoguce.
Znaci nisi uopste formatirao nego si samo prekopirao Win.

I pod dva, iz stosa navedenog u kodu nisi mogo da precrtas but, verovatno si stavo umesto 30 secunde na nulu. U svakom slucaju nema veze, ako si ti srecan onda sam i ja, samo nije precizno sve ovo. Kad budes ima vreme obnovi gradivo sa formatiranjem dragi Zarec.

Desava se to kod XP-a, zato sto ja mislim da fajlove za instalaciju kopira na drugu particiju, ako je particija pravljena van windows-a(nekim third party alatom tipa partition magic-om koji je ranije masovno koriscen) ili ako je nekada bio instaliran OS na drugoj particiji... Secam se kada sam ja prvi put imao takav problem, ja sam formatirao na kraju ceo hdd iz neznanja... Davno to bese..

Sto se tice drugog dela, pa da, moze se smanjiti vreme, iskljuciti izbor sistema, ili mislim i da ima fora da msconfig update-uje boot konfiguraciju i da sam ukloni nepotojecu instalaciju. Samo xp je u pitanju, tako da polako zaboravljam kako to bese bilo. Sve redje i redje ga vidjam. :D Moram da ubacim neki u Vbox da se ne zaboravi :)
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Koristim win xp na jednom stsrom Aceru zbog nekih programa za geodeziju koji nisu za win 7 .
Ovaj fajl sto mi je ostao nervirao me sto sam morao cekati da se sitem podigne.
Nisam dugo instslirao windowse pa je i to razlog..
Poz
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Moram da ubacim neki u Vbox da se ne zaboravi :)

To na expiju ide drujsije. Prvo se podesi da racunar vidi skrivene fajlove, pa se nadje boot.ini. Iz properties se podesi da nije u read only modu i apply. Za tim se otvori u notepadu i obrise se linija sa losim Winom.

Ko nije siguran koja je prava instalacija, on izmedju navodnika, ali samo izmedju navodnika doda svoje ime ili nesto bezveze i snimi. Posle restarta tacno vidis koja je instalacija fake. i obrises liniju u editoru.
Gotovo, ..ah da vratis opet read-only mod i ukljucis zastitu skrivenih fajlova.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Nema bre veze, da ga ne zeznes nesto sad, nek ostane tako. Inace otvoris bilo koji folder na racunaru, pa gore u meniju udjes na Tools, pa Folder Options. Kad iskoci prozor ides na View i sad tu ima razne kockice i krugovi. Ti kliknes na ono sto pise
Show hidden files and folders.(u krugu)
Hide protected operating system files(u kocki)
-moze i extenzije ako hoces.
..i Apply obavezno.

Ali nemoj da pipas ovo nista, znam da ce da zeznes nesto garant. Ruku na srce sa onim Hidden trikom moz da sakrijes neke filmice sa tim skrivenim fajlovima od zene, ali to je vec druga prica.
Znaci ne pipaj nista i cepaj za sad tako kako je.
 
Natrag
Top