Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Kako narezati fajl(navigacija za auto) od 18 gigabajta na dvd?

Diskusija u 'Mobilni Svet' započeta od tkomi, 05.03.2017.

1. Bocky72

Bocky72 Član

Zahvala:
    203
    Pol:
    Muški
    Kakav crni Nero... Image Burner. Free, mali, jednostavan, radi bez greške.
    Ali program za rezanje mu je najmanji problem. Kvalitetni diskovi i dobar rezač su prioritet.

2. tkomi

tkomi

Zahvala:
    9
    Pol:
    Muški
    otvorio sam preko nera ali mi ne nalazi fajl.

3. Bocky72

Bocky72 Član

Zahvala:
    203
    Pol:
    Muški
    Da li ja pišem na kineskom?

4. maksimus64

maksimus64 Član

Zahvala:
    65
  5. tkomi

tkomi

Zahvala:
    9
    Pol:
    Muški
    imaju tri particije(dela) i kada jednu extraktujem(otvorim) izbaci mi na kraju kao sve tri otvorene i unutar ovorenog fajla ima drugi u winraru fajl koji je pokupio sve tri particije sa ukupno 8 gb memorije i ne mogu to da ubacim u normalnom dvd (4.7gb)

6. tkomi

tkomi

Zahvala:
    9
    Pol:
    Muški
    a kada probam da narezem samo jednu particiju(npr part.1) koja je u winrar formatu ne prepoznaje mi tako fajl preko nera ili drugog programa.

7. Bocky72

Bocky72 Član

Zahvala:
    203
    Pol:
    Muški
    Vrati se na početak prepiske, i pažljivo čitaj...
    Ti otprilike hoćeš da zameniš ležajeve radilice, a nemaš alat niti si u životu video motor, a kamo li rasklopio ga...
    Iz tvoje priče:
    - imaš tri arhive, ali to je u stvari jedna velika podeljena na tri dela radi lakšeg kačenja na net i potom skidanja. Naravno, neznaš čemu služe i kako se barata sa njima. To nisu particije...
    - Naravno da se arhiva ne reže. Moraš da raspakuješ - ekstraktuješ sadržaj iz nje. Kada hoćeš to da uradiš, mora sva tri dela da budu prisutna, i rezultat je jedan fajl (ili više njih), čija je zbirna veličina bar koliko i te tri arhive, ili nešto veća. Raspakivanje se vrši arhiverom - WinRar, 7-Zip isl...
    Ponekada i kada raspakuješ ta tri fajla, opet dobiješ jednu ogomnu arhivu...moraš sada nju da raspakuješ
    - To što si dobio, ako je jedan fajl, obično je u ISO, IMG ili nekom sličnom formatu. To se naziva imidž diska (slika, kopija), i to se reže na medij
    - Zavisno od veličine tog fajla, (do 700MB, 4.3GB ili više od toga, ili čak i preko 10GB), bira se vrsta medija: CD, DVD, DVD DL ili Blue-Ray...
    - Iz tvoje priče, tebi je potreban DVD Double Layer Disk
    - Navedeni mora da bude vrlo kvalitetan, reže se na nižim brzinama (obično 1x, do 2.4x), ali te brzine nisu uporedive sa onim za CD ili običan DvD
    - kako sam proces rezanja poprilično traje:
    a) moraš da imaš vrlo kvalitetan DVD DL disk
    b) moraš da imaš jako dobar rezač, ne izvikano ime nego provereno dobar za tu svrhu
    v) moraš da imaš dobar komp, čist sistem, isključen antivirus i da komp nije priključen na net
    - Uz sve ovo i malo iskustva i znanja
    Ako nemaš sve ove uslove ispunjene, diskovi će ti biti neupotrebljivi ili proces nećeš uspei da izvedeš do kraja
    Daj nekome ko je malo upućeniji da odradi to za tebe
    Kaži poneko hvala ljudima koji su u ovoj temi imali strpljenaj da ti izađu u susret

radja71 i tkomi se ovo sviđa.
  8. tkomi

tkomi

Zahvala:
    9
    Pol:
    Muški
    zdravo! u pravu si za ,,hvala,, ali toliko me ovo nervira da vise ne znam gde sam.sve ovo sto si rekao gore sam uradio kupio sam dvd + r dl narezao ubacio u citac(kuciste) za dvd u auto ali ga ne prepoznaje.

9. tkomi

tkomi

Zahvala:
    9
    Pol:
    Muški
    izvinjavam se a ujedno zahvaljujem na strpljenu!

10. radja71

radja71 Član

Zahvala:
    568
    @tkomi jesi li tu?
    Ako jesi da ti ja to na ,,dakjinski" probam uraditi.
    Vidim na više foruma isto pitanje si postavio prije mjesec i po dana i još nisi završio.
    Javi se na poruku da ovde ne zamaramo.

Послато са Lenovo P1a42 уз помоћ Тапатока

Preporučite stranicu