Kako napraviti kovanu kapiju?

Član
Učlanjen(a)
04.09.2013
Poruka
1
Pozdrav ljudi,
Posto sam video da su neki od vas sami pravili kapije, dosao sam na ideju da i ja sam napravim malu (pesacku) i veliku (dvokrilnu) kapiju od kovanog gvozdja. Medjutim, video sam da me materijal za izradu kosta 50-60% cene da narucim malu i veliku kapiju kod nekih od proizvodjaca. Posto nisam nesto dobar u varenju trebao bih angazovati i nekog majstora kojeg bih platio za to tako da po svemu mislim da mi se to ne isplati. Ali posto su neki tako pravili kapije molim za neki savet kako da me izadje jeftinije ili ja mozda negde gresim?
Konkretno: Ovde sam video ideju za kapiju: kovane kapije
Kovane Ograde U toj firmi mi traze za ovakvu kapiju pocinkovanu, ofarbanu i namontiranu 1900e, a samo za materijal, elemente, bravu, kvaku, docekac, sarke, cilindar, farbu i neku bakarnu farbu.... uglavnom sve za kapiju 1000e. Posle toga treba sam da je sklapam, cinkujem, farbam i postavim, tako da mislim da mi se to ne isplati, bolje da kupim gotovu jel?
Slike kapije
kovana-kapija-markfer-0007.jpgkovana-kapija-i-ograda-markfer-007.jpgkovana kapija mark-fer.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
To su unikati i veoma su skupi.Za pravljenje takve kapije ti je potrebno dosta alata i peci gde bi grejao taj materijal,znaci citavu kovacku radionicu.Ako to nemas onda i ne pomisljaj o pravljenju tako necega jer tu se najmanje koristi varenje.Imam poznanika u selu do mene,On i njegov brat to rade,ali strogo po narudzbini jer narod slabo ima para za te stvari.A veruj mi gledao sam kako se radi,pa je jeftinije kupiti tako nesto nego praviti,jer i materijal za to uopste nije jeftin.
 
Natrag
Top