Kako napraviti instalacijski dvd windows 10 home od iso fil?

Član
Učlanjen(a)
24.12.2010
Poruka
8
Molim vas da mi pomognete da napravim svoj instalacijski dvd moga original windows 10 Pro.
Imam laptop koji sam kupio novi i u njemu sam imo Windows 7 home prim orginal. Prije mjesec sam stavio windows 10 home preko update i sve funkcionise perfekt.

Posto imam original windows imam mogucnost da sebi skinem sa microsofta windows iso fil moga windowsa 10 home sto sam vec uradio. Imo sam mogucnost da skinem iso fil da mogu napraviti instalacijski USB (sa RUFUS programom) ili DVD. Ja sam htio da sprzim instalacijski dvd i skinuo za DVD.
Moje pitanje : sa kojim programom mogu da sprzim Windows 10 home iso fil dabi poslije stavio dvd i mogo pokrenuti instalaciju ukoliko bi mi se pokvario hard disk ( znaci instalacijski dvd).
Hvala lijepa.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Bilo koji program za rezanje, izaberete opciju burn image, ili ubacite prazan dvd, klinnite desni klik na iso file, i koristite opciju burn to disk iz windows-a(moze i open with pa windows disk image burning)...
Inace vise puta objasnjeno na forumu...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ako si već skinuo Win 10 u ISO formatu možeš da ga spržiš sa bilo kojim programom za narezivanje CD-ova..Nero, Ashampoo
Samo mi nije jasno imaš li Home ili Pro verziju
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Molim vas da mi pomognete da napravim svoj instalacijski dvd moga original windows 10 Pro.
Imam laptop koji sam kupio novi i u njemu sam imo Windows 7 home prim orginal. Prije mjesec sam stavio windows 10 home preko update i sve funkcionise perfekt.

Posto imam original windows imam mogucnost da sebi skinem sa microsofta windows iso fil moga windowsa 10 home sto sam vec uradio. Imo sam mogucnost da skinem iso fil da mogu napraviti instalacijski USB (sa RUFUS programom) ili DVD. Ja sam htio da sprzim instalacijski dvd i skinuo za DVD.
Moje pitanje : sa kojim programom mogu da sprzim Windows 10 home iso fil dabi poslije stavio dvd i mogo pokrenuti instalaciju ukoliko bi mi se pokvario hard disk ( znaci instalacijski dvd).
Hvala lijepa.
nemoj samo na rostilju,Inace imas dosta besplatnih programa.Na vecini je ISO Image,a na NERO-u od 8-ice do 10-tke,te sam ja koristio,treba da izaberes UDF format i dobices instalacioni DVD.
 
Član
Učlanjen(a)
24.12.2010
Poruka
8
nemoj samo na rostilju,Inace imas dosta besplatnih programa.Na vecini je ISO Image,a na NERO-u od 8-ice do 10-tke,te sam ja koristio,treba da izaberes UDF format i dobices instalacioni DVD.
Sad imam windows 10 Home, a bio je windows 7 Home Prem.

Imam nekog Neru pa cu probati sutra.
Znaci Moze nero da to sredi.
Javim sutra kako je islo.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Sad imam windows 10 Home, a bio je windows 7 Home Prem.

Imam nekog Neru pa cu probati sutra.
Znaci Moze nero da to sredi.
Javim sutra kako je islo.
Ako je NERO 8,9 ili 10,onda nadji komandu UDF i normalno gore pri vrhu u padajucem meniju,zadaj DVD.Pritisni Burn i cekaj dok da optika ne izbaci.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Nero express, bilo koja verzija, bar od 6ce mislim, ide se image project copy, pa disk image or saved project i nadje se putanja do iso fajla...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Nero express, bilo koja verzija, bar od 6ce mislim, ide se image project copy, pa disk image or saved project i nadje se putanja do iso fajla...
Nero6 i neki Nero7,ima nekoliko vrsta 7-ce,idu na ISO komandu.To znam sigurno,jer sada koristim stari Nero6,a od 8-ce do 10-ke sigurno koristi UDF,jer sam jedno vreme radio i sa njima.

Ko Zna otkd je taj video.Ali u svakom slucaju ce mu izbacit DVD i obavestiti da obelezi UDF format i dobice ispravan DVD za instalaciju OS-a.

Inace sam sa Nero 10 raduo do pre 15-ak dana,ali zezao me je Multisession disc,nije hteo da mi radi Continue,pa sam se vratio na staru 6-cu koja radi besprekorno sve.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top