Kako napraviti forum besplatno sa .com ili .net

Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
315
A MOZES da mi objasnis kako da napravim svoj hosting,ja sam uzeo neki free,ali nijedan free nedozvoljava forume....
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
315
hvala puno

Dodato posle 6 Sati 21 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

e nenade razumem sve ja,imam forume na racunaru...ali kako ja da ga postavim na internet da bude w w w .primer . com
a ne da imam .free .biz ..... i da mogu kad ga podignem,da udjem na taj forum sa drugog racunara,kad ukucam u pretrazi da se pojavi
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.05.2009
Poruka
61
kako to preprodavac???

Evo ti primer sa contrateam.com,i kod njih mozes uzeti reseller:

"ContraTeam Vam u svojoj ponudi nudi i Reseller Hosting. Reseller hosting Vam omogućava da osnujete svoju hosting firmu ili da zakupite veliki broj resursa ukoliko Vam naša hosting ponuda nije dovoljno pristupačna. Sve cene Reseller Hosting paketa su na mesečnom nivou. Uz Reseller Hosting dobijate dva sopstvena name servera (primer ns1.vasdomen.com i ns2.vasdomen.com), WebHostManager (skraćeno WHM), iz kog možete upravljati Vašim hosting nalozima i paketima i još mnogo drugih mogućnosti. Naša Reseller Hosting ponuda za sada sadrži 3 paketa. Cene i karakteristike paketa možete videti u tabeli ispod. Ukoliko Vas zanima drugačiji paket, molimo Vas da nas kontaktirate preko kontakt stranice, live chat-a ili msn messengerom."

Evo da ti jos malo objasnim....Recimo ovaj njihov prvi paket ima 30 GB prostora i 600 GB protoka...E sad,ti osnujes firmu i napravis SVOJE pakete i recimo 1 paket ti ima 100 mb prostora i 10 GB protoka.Znaci,ti sa resellerom mozes da od velike kolicine resursa koje ti je hosting firma dala da dajes drugima tj.prodajes :)

Nadam se da razumes :)
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
e nenade razumem sve ja,imam forume na racunaru...ali kako ja da ga postavim na internet da bude w w w .primer . com
a ne da imam .free .biz ..... i da mogu kad ga podignem,da udjem na taj forum sa drugog racunara,kad ukucam u pretrazi da se pojavi

Ja mislim da to nece moci besplatno,raspitivao sam se i ja o tome ranije,i koliko znam taj host se zakupljuje...tacnije domen kosta,a to ti treba da bi mogao tako da ga nadjes...preko googla.



To je amaterski forum,decko je pitao kako da napravi ovakav forum,razlika je velika.
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
315
na racunaru imam savrsne forume u phpp valjda se tako pise....imam neke bezveze free hostinge,ali je brzina uploada veoma mala i nemoze da se postavi forum
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2009
Poruka
61
na racunaru imam savrsne forume u phpp valjda se tako pise....imam neke bezveze free hostinge,ali je brzina uploada veoma mala i nemoze da se postavi forum

Ako vec zelis neki "solidan"(koliko moze free hosting da bude solidan :D )onda ti preporucujem website.org - Free website hosting koji sam ja koristio za neka testiranja itd....Isprobaj ih,ok su :)

Ja mislim da to nece moci besplatno,raspitivao sam se i ja o tome ranije,i koliko znam taj host se zakupljuje...tacnije domen kosta,a to ti treba da bi mogao tako da ga nadjes...preko googla.




To je amaterski forum,decko je pitao kako da napravi ovakav forum,razlika je velika.

Ne mora da znaci da je to amaterski forum!Pa i ovaj forum je uradjen preko vBulletin-a (pogledaj u dnu stranice pa ces videti!).Vazan je SEO(Search Engine Optimization) i reklama!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top