Kako napraviti 3D naočare

Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
evo jednog linka sa nekim objasnjenjima ( ukratko ) kako napraviti 3-d cvike. inace je na engleskom al nema mnogo da se cita ....

Kod:
http://www.newatch.com/3d/compopag/inst_eng.htm
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2009
Poruka
339
A samo nerazumem kako preko crvene folije da vidim 3d?? Ili preko bilo koje druge boje...

Evo odgovora:
Kako ovo radi?

Mi ljudi teću dimenziju u realnom životu doživljavamo zbog toga što imamo dva oka koja su odvojena po horizontali i vide dve različite 2D slike (to možete proveriti tako što ćete posmatrati dva predmeta (jedan iza drugog) naizmenično levim pa desnim okom) koje se onda u mozgu kombinuju u jednu trodimenzionalnu sliku. I ove anaglif (anaglyph) slike se sastoje od dve različite slike (slikane pod različitim uglovima) preklopljene jedna preko druge, od kojih jedna ima naglašenu crvenu a druga svetlo plavu (cyan) boju. Kada sliku posmatrate kroz plavo/crvene 3D naočare levim okom ne vidite crvenu boju jer je crveni filter poništava, a plavu vidite više naglašenu, a desnim okom vidite obrnuto – ne vidite plavu boju ali je crvena izraženija i onda se u mozgu formira 3D slika od ove dve dvodimenzionalne slike. Ipak, za razliku od 3D autostereograma koji daje bolji 3D utisak i za koji nije potrebno imati 3D naočare, ove anaglyph slike daju nešto lošiji 3D utisak ali barem nije potrebno *toliko* naprezati oči da bi “ušli” u treću dimenziju (kao kod autostereograma).
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
prijatelju sludeo si me sa tekstom ...svaki ti cast. sva sreca nije u 3-d wacko2
a malo pre sam procitao da lik iz subotice prodaje 3-d cvike za 120 din a jos i obradjuje vase slike i kucne snimke .... zamislite da gledate severinu u 3-d ... :evil::alien:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.11.2009
Poruka
34
3d filmovi ili stereoscopic.... kad gledate bez naocara... mutno je i svaka "ivica" ima prelivanje crvene plave i zelene boje... tako da ochi se brzo istripuju bez naocara...
recimo ovako izgleda kada gledate bez naocara... a sa naocarima je trip da se krece ka Vama ili da Vam se priblizava i slichno :S nishta posebno....

primer >>>


a evo i još jedne zanimljivosti :)

3d sliku ne može videti svako... LINK
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
ovaj tekst sa linka procitao sam dok sam guglao za 3d naocarima. zanimljiv je ....
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
7
I da napraviš naočare, treba ti film koji je sniman u 3D tehnici (koji kad bi gledao bez naočara, bila bi ''mutna'' slika)
 
Učlanjen(a)
06.04.2010
Poruka
155
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=sIEn9z0oBE8&feature=player_embedded]YouTube - How to make 3D glasses[/ame]

Tutorial:

1. Izvadite stakla sa naocara
2. Precrtajte oblik stakla na providnu plastiku
3. Isecite nova "stakla"
4. Obojite ih (desna: plavo, leva: crveno)
5. Vratite nova "stakla" nazad u naocare
6. Gotovo! Pustite neke od kvalitetnih 3D klipova koje ce te naci u ovoj temi
Lako ja sam svoje napravio
 
Član
Učlanjen(a)
23.05.2010
Poruka
2
covece kakvih ljudi ima na netu! 1.pitanje da li znate uopste sta je folija? ako znate stvar je resena
 
Natrag
Top