Kako napraviti 3D naočare

Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Šta vam je potrebno za izradu 3D naočara?

  1. malo tvrđi karton
  2. crvena i svetlo plava (cyan) folija
  3. skalpel
  4. lenjir
  5. tanki flomaster za obeležavanje

Korak prvi: Isecite okvir za naočare

Na kartonu iscrtajte i isecite okvir za naočare. Ja sam kao model za precrtavanje koristio kartonske naočare koje su mi matorci kupili za pomračenje Sunca 11. avgusta 1999. godine, a možete koristiti i ovaj šablon.

t9jyb6.jpg


Korak drugi (i poslednji): “Stakla”

Izrežite rupe za stakla na okviru koji ste upravo napravili, zatim izrežite po komadić plave i crvene folije koji će biti nešto veći od rupa na okviru i pričvrstite ih sa unutrašnje strane okvira, lepkom ili selotejp trakom. Crvena folija ide na levo a plava na desno oko.

j7vmo7.jpg


To je to, vaše 3D naočare su gotove. Ipak, morate uzeti u obzir da nećete svaku 3D sliku moći lepo da vidite uz pomoć ovih naočara zato što slika mora biti napravljena za red/cyan kombinaciju filtera (postoje red/cyan, red/blue i green/amber 3D naočare, pa tako i različite slike za svaki od ovih tipova). Takođe, moja plava folija nije tamna koliko bi trebalo da bude tako da ja ne mogu da vidim sve red/cyan 3D slike kako treba. Nadam se da ćete vi imati više sreće u nalaženju prave nijanse folije.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
bilo bi lepo jos kad bi nam rekao gde ili od cega moze da se iskoristi folija tj zelena, plava, crvena ...
... ili bilo ko, ko zna ...
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2009
Poruka
339
folije imas da kupis u skoro svakoj knjizari ili fotokopirnici
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
ja ljudi nenadjo nikakve folije u knjizari kod " nas" . posto li su gotove, zna li neko ?
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
nekad se koristilo ,nisam bas siguran dali se sada koristi na onim lampama na koncertima pa mjenjaju boju cas plavu cas crvenu,zelenu itd. e trebalo bi biti original folije u radnjama koji se time bave. prvi 3d film je bio spy kids cini mi se,pa su takve naocale djelili na ulazima u kino i prodavale su se u casopisima. trebalo bi da se negdje moze nabaviti.a gotove nebi trebalo da su skupe jer to je obican karton i folija.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
e prijatelju ovo je srbija ovde je sve skupo i to papreno. cak su i kinezi to shvatili.

Iskrojis onu foliju od fascikle u boji...:dance2:
Ima plava, zuta i crvena :-D

pametnice nasa :blum3: budi ljubazna pa mi posalji par komada na adresu :blum3::acute:
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
10
A samo nerazumem kako preko crvene folije da vidim 3d?? Ili preko bilo koje druge boje...
 
Natrag
Top