Kako iskoristiti kompletnu RAM Memoriju?

Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Koliko otprilike traje to? Imam negde oko 270 update-ova.. Prošli put je trajalo oko 3 sata pa ne znam sad jel isto i da li kasnije konačno mogu da uđem u desktop ne interesuju me preterano ti update-ovi to sam instalirao radi boljeg korišćenja OS-a..

Pa onda ih nisi trebao ni instalirati pogotovo jer sad guraju nadogradnju na win 10 hteo ti ili ne!
Samo otezavaju sistem i sporije butuje nista vise!
Odmah posle instalacije OS-a iskljuci to u servisima i u kontrol panelu!
Ja apdejt nisam koristio 4 godine i nikad problema nisam imao naravno podrazumeva se da imas SP1 vec instaliran!
Ali to je vec stvar licne preferencije a ti kako hoces!
 
Učlanjen(a)
18.09.2014
Poruka
111
Samo da pitam još da li mi nešto drugo preostaje osim reinstalacije Windowsa ako ne budem mogao da uđem u Safe Mode i ako ovo potraje.. Pošto mi kopm neprekidno radi već 2 dana..
 
Učlanjen(a)
18.09.2014
Poruka
111
Nekako se sam restartovao i evo sad je sve u normali.. Idemo od početka sad.. Probaću da update-ujem BIOS večeras pa vam javljam šta sam uradio..
Internet i dalje zeza, nije upalio onaj program za balansiranje koji je ovde neko postavio ne sećam se ko.. Izgleda da je problem ili do rutera ili do ovih u SBB-u, njih sam pozvao ali oni kažu da je problem kod mene, i eto problem je ostao i izgleda nerešiv je što se moje strane tiče.. Ta dva problema me već duže vreme prate i dalje ništa nisam uspeo :(
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Nekako se sam restartovao i evo sad je sve u normali.. Idemo od početka sad.. Probaću da update-ujem BIOS večeras pa vam javljam šta sam uradio..
Internet i dalje zeza, nije upalio onaj program za balansiranje koji je ovde neko postavio ne sećam se ko.. Izgleda da je problem ili do rutera ili do ovih u SBB-u, njih sam pozvao ali oni kažu da je problem kod mene, i eto problem je ostao i izgleda nerešiv je što se moje strane tiče.. Ta dva problema me već duže vreme prate i dalje ništa nisam uspeo :(
Sto oni ne dodju kod tebe kuci pa pregledaju sta je,a ne tako telefonski.Oni su duzni da provere svaki problem sa netom do kompa.Lako je reci ej kvar je do tebe,a u stvari nemaju pojma sta je problem.Bezobrazluk.Zovi ih i trazi nalog za dolazak kod tebe,tako moraju da dodju,nemoj ih nista slusati sta pricaju telefonom,vec samo striktno trazi nalog.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Nekako se sam restartovao i evo sad je sve u normali.. Idemo od početka sad.. Probaću da update-ujem BIOS večeras pa vam javljam šta sam uradio..
Internet i dalje zeza, nije upalio onaj program za balansiranje koji je ovde neko postavio ne sećam se ko.. Izgleda da je problem ili do rutera ili do ovih u SBB-u, njih sam pozvao ali oni kažu da je problem kod mene, i eto problem je ostao i izgleda nerešiv je što se moje strane tiče.. Ta dva problema me već duže vreme prate i dalje ništa nisam uspeo :(

Trebao bi promijeniti mrežni kabal, može i zbog toga da sjecka internet. Za sve ostalo najbolje bi bilo da pozoveš stručno lice ili da nosiš u neki servis. Ti na ovaj način nećeš riješiti problem jer ovo već prelazi u spamovanje.
 
Učlanjen(a)
18.09.2014
Poruka
111
Izvinite ako dosađujem (a dosađujem), posle tog update-a BIOS-a mogućnost korišćenja RAM-a se povećala na neverovatnih 4.00 GB sa 3.98 GB.. Poslednji update za matičnu je izašao pre nešto više od godinu dana, možda je to problem?

picture host

Takođe i ovo mi pravi problem, jeste da je mali, ali voleo bih da ga rešim.. Kada kliknem na desktopu desni klik uopšte mi ne izlazi Personalize.. Ne mogu da izbrišem ovaj Windows Basic sa taskbara nikako.. Probao sam ono što mi je Komšija rekao, ali ne pali, ne mogu nikako da promenim boju i vratim na normalu taj taskbar, da mi ne stoji taj Windows Basic
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
17.759
Izvinite ako dosađujem (a dosađujem), posle tog update-a BIOS-a mogućnost korišćenja RAM-a se povećala na neverovatnih 4.00 GB sa 3.98 GB.. Poslednji update za matičnu je izašao pre nešto više od godinu dana, možda je to problem?

picture host

Takođe i ovo mi pravi problem, jeste da je mali, ali voleo bih da ga rešim.. Kada kliknem na desktopu desni klik uopšte mi ne izlazi Personalize.. Ne mogu da izbrišem ovaj Windows Basic sa taskbara nikako.. Probao sam ono što mi je Komšija rekao, ali ne pali, ne mogu nikako da promenim boju i vratim na normalu taj taskbar, da mi ne stoji taj Windows Basic
Hihihih to je isto kad je covek pitao zenu kak da teram kosu a imao dve dlake :D zena mu rekla prvo teraj na desno, pogleda se covek i kaze ne svidja mi se a zena ce mu teraj na levo, pogleda se covek vice ne valja, zena ce teraj na razdeljak, namesti on i vice ne valja pa kako da teram kosu? a zena ce ma idi tako cupav :D
Tako i tvom windowsu ne fali nista radi na njemu dok ne crkne a kad crkne reinstall i to ti je to.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Hihihih to je isto kad je covek pitao zenu kak da teram kosu a imao dve dlake :D zena mu rekla prvo teraj na desno, pogleda se covek i kaze ne svidja mi se a zena ce mu teraj na levo, pogleda se covek vice ne valja, zena ce teraj na razdeljak, namesti on i vice ne valja pa kako da teram kosu? a zena ce ma idi tako cupav :D
Tako i tvom windowsu ne fali nista radi na njemu dok ne crkne a kad crkne reinstall i to ti je to.

:roll::roll::roll:

Izvinite ako dosađujem (a dosađujem), posle tog update-a BIOS-a mogućnost korišćenja RAM-a se povećala na neverovatnih 4.00 GB sa 3.98 GB.. Poslednji update za matičnu je izašao pre nešto više od godinu dana, možda je to problem?Takođe i ovo mi pravi problem, jeste da je mali, ali voleo bih da ga rešim.. Kada kliknem na desktopu desni klik uopšte mi ne izlazi Personalize.. Ne mogu da izbrišem ovaj Windows Basic sa taskbara nikako.. Probao sam ono što mi je Komšija rekao, ali ne pali, ne mogu nikako da promenim boju i vratim na normalu taj taskbar, da mi ne stoji taj Windows Basic

Nemaš aero efekat jer si instalirao Home Basic verziju Windowsa....Sruši to čudo i instaliraj Ultimate ili Profesional verziju pa ćeš imati aero efekte. Možda na taj način riješiš i problem sa memorijim. Uostalom ko zna da li si uopšte instalirao drajver grafike.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
18.09.2014
Poruka
111
Nemaš aero efekat jer si instalirao Home Basic verziju Windowsa....Sruši to čudo i instaliraj Ultimate ili Profesional verziju pa ćeš imati aero efekte. Možda na taj način riješiš i problem sa memorijim. Uostalom ko zna da li si uopšte instalirao drajver grafike.
E pa logično da je to... Kada instaliram taj Ultimate ili Professional isto reinstaliram Windows ili mogu nekako da upgrade-ujem ovaj Home Basic? Instalirao sam sve drajvere..
 
Natrag
Top