Kako ide to oko domena ,poddomena ,naslova stranice, naslova teksta

Član
Učlanjen(a)
07.03.2013
Poruka
8
dome i poddomen.jpg
Na ovoj slici zelenim slovima prikazano je ono što mi nije jasno.
Ako su Naslovna strana | Novosti.rs domen,šta mu je poddomen(koliko njih može da se nadogradi),da li je poddomen rubrika ,,planeta"
i on mora obavezno da bude i naslov stranice
ili nije pa onda novi naslov stranice može da dođe posebno.

Ili možda naslov stranice može (ili mora)biti i naslov teksta ili ne pa naslov teksta može da dođe dodatno
a na njega još drugi podnaslovi iz teksta.
(Ako su ,,novosti" domen pa onda ,,planeta" poddomen pa onda dođe ,,ekonomija"
pa onda npr ,,berze" pa neki naslov sa padom akcija)

Gde je tome kraj,koliko maksimalno toga može da se upiše u ono polje sa zelenim slovima ispod naslova sajta.
Kako izvode to ovi u novinama sa hiljadu naslova svakog dana ?
Znam da i forumi funkcionišu po sličnom principu ali mi je kod novina to nekako slikovitije
Hoće li neko da mi pojasni sve to ali detaljno ,glup sam za te stvari?
 
Član
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruka
146
To zeleno je link članka. Svaki članak (tekst) koji se nalazi na posebnoj stranici ima drugačiji link. Broj stranica je neograničen ali svaka ima jedinstveni url.

Šta je poddomen:
Kada već imate registrovan domen, npr. mojsajt.com, tada možete napraviti poddomen, npr. forum.mojsajt.com. Možete primetiti da je poddomen naziv domena koji se nalazi ispod glavnog domena, tj. umesto www.
Dakle ako posedujete web sajt i želite da imate, recimo jedan ili više odvojenih delova sajta kao, npr. deo za partnere, forum, blog i slično, tada možete svaki deo sajta smestiti pod odgovarajući poddomen. Link ka delu sajta koji je, recimo forum, bio bi forum.mojsajt.com

"Planeta" je u ovom slučaju samo kategorija sajta koji se nalazi na domenu "www.novosti.rs".
 
Natrag
Top