Kako i sta se sve dobija kad klokujem procesor.

Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
103
Znam da se pojacava brzina.Ali sta sve treba uraditi i kolika je korist od toga .
Sta se sve dobija i sta se gubi.
Imam celeron (R) 2.8 Hz.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Plafon overclockiranja je dizanje frekvencije procesora nekih 50% ali to je moguce tek kod rijetkih procesora. I mislim da to nije moguce bez vecih intervencija na hladjenju procesora jer se obicno s dizanjem frekvencije obavezno dize i napon na kojem procesor radi, sto za sobom povlaci mnogo vece zagrijavanje. ne isplati se rizikovati da bi dobio 5-10% jace perfomanse koje u radu ne mozes ni primjetiti. Preporucujem da natrpas sto vise RAM memorije jer se tako primjetno dizu perfomanse kompjutera.

Ako imas para i spreman za novi komp ili imas kakav rezervni a hoces klockati onda klockaj inace mani se corava posla .
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
103
Ma ne mislim ga cackati .Niti mi zasada treba brzi procesor .Samo radi znanja sam postavio pitanje.Cito sam o clock ,ali mi nije bilo bas jacno koliko je to dobro raditi.
Samo me je interesovalo kolika je dobiit i koliko se gubi.
Znaci ako neko oce klock .treba jacu napojnu,bolje hladjenje,sto se po meni ne isplati bas raditi na slabijim procesorima ako je dobit od 5 do 10 % (mislio sam na pare).
Ulozeno + trud = dobijeno.
Sto je slucaj sa mojim procesorom posto je intel celeron (cuo sam da je slab) mogo bi ga nabrijat na max mozda 10 % ,a moro bi puknut nekih 100 maraka a za to kupim jos 2 G rama.

Jel se smanjuje vjek trajanja procesora i ostalih komponenata sa clock.Ipak veca temnperatura i sve to.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
ukucaj u google klokovanje celeron procesora i vidi sta ce ti izbaciti pa procitaj malo. naguro je covjek klokovanjem na 8.2 gh i oborio svjetski rekord,al mu trebalo hladjenje azotom , a o napojnoj da i nepricam. inace ovi klokeri najvise vole raditi sa celeronima.
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
ukucaj u google klokovanje celeron procesora i vidi sta ce ti izbaciti pa procitaj malo. naguro je covjek klokovanjem na 8.2 gh i oborio svjetski rekord,al mu trebalo hladjenje azotom , a o napojnoj da i nepricam. inace ovi klokeri najvise vole raditi sa celeronima.

U njegovom kvartu su sigurno česti ispadi struje
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
evo pa se uvjeri

Klokovan Intel Celeron D 347 January 26, 2010

Novi svetski rekord je postavljen.
Poznato je da overklokeri obožavaju celeron LGA 775 procesore jer mogu da „izvuku“ maksimum prilikom klokovanja, ali 8,2 GHz?
Celeron D 347 8,2 GHz

Intel Celeron D 347 koji radi na 3.06 GHz klokovan je na čak 8,2 GHz (8203,9 MHz). Ovo je pošlo za rukom overklokeru čiji je pseudonim TiN. Hlađenje je rešeno tečnim azotom te je temperatura procesora na početku “boot”-a bila neverovatnih -170 C. Ploča na kojoj je radio klokovanje je DFI Lanparty UT P35-T2R.
Celeron D 347 8,2 GHz - rezultati klokovanja


a vjerujem da mu treba dobar agregat da to tjera.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
25.02.2010
Poruka
16
Da ali pogledajte molim vas na sta lici taj kompijuter sada???
Strasno.

Moj savet je da ako se ima para dokupi bolji procesor
ili jos bolje zameni ceo kompijuter.
Sva ta overklokovanja su igranje sa svojim dzepom i veoma su rizicna.

A sto se tice maksimalnog overclocka a da se zadrzi
stabilnost sistema i same ploce,memorija,magistrala itd
a to je maksimalno nekih 10-15% nikako 50% to je suludo.

Uoastalom povecavanjem brzine samog procesora se ne dobija
skoro nista jer i dalje ostaju spore magistrale na ploci.

Dakle potrebno je staviti brze ram memorije
a ukoliko je ddr1 chipset oni rade na 400mhz odmah odustani.

Ako imas mogucnost da ubacis ddr2 na 1000mhz(overclock ram)
vec postoji mogucnost za nesto a to je kupovina novijeg procesora.

SAVET:

Mnogi ce ti reci ovako ili onako jer svi su
gledali klipove sa You Tube ili slicnih sajtova koji prodaju mastu.

Neznas kakav je osecaj kada spalis sam svoj kompijuter bez potrebe!
 
Natrag
Top