Kako funkcioniše sistem prevare i manipulacije u crkvama?!

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ali Dositej bi naš prvi ministar prosvete....Neko će reći da nam je po tom kriteriumu ministarstvo prosvete "masonsko":). Ja bih ipak odvajao neke stvari. Ako je Dositej i bio mason to ga nije sprečavalo da kaže neke stvari koje su istinite. Samo eto malo u odbranu našeg prvog misnistra prosvete u Praviteljstvujušćem Sovjetu gde je prvi primeministar bio sam Karađorđe.:)
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Da li je tačno što je čovek rekao?

Vi ne osporavate rečeno već napadate onoga ko je rekao da biste diskreditovali istinu.

Ako je tačno ono što je rečeno, onda nije bitno ko je šta rekao, već šta je rečeno. Ako se to ne može osporiti onda je napad na ličnost poznata taktika da bi se umanjila oštrica istine. To je zapravo logička greška u argumentaciji.

Ali zašto biste se Vi bavili onim što je rečeno kada možete da "osporite" rečeno napadom na ličnost.

Da li je istina ono što je rečeno?
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Hajde da čujemo nešto o Vavilon velikom...

Rev 14:8 I drugi anđeo za njim ide govoreći: Pade, pade Vavilon grad veliki: jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode.

Imate li objašnjenje o kome se to zapravo radi?
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Evo male pomoći...

Rev 17:1 I dođe jedan od sedam anđela koji imahu sedam čaša, i govori sa mnom govoreći mi: Hodi da ti pokažem sud kurve velike, koja sedi na vodama mnogima.
Rev 17:2 S kojom se kurvaše carevi zemaljski, i koji žive na zemlji opiše se vinom kurvarstva njena.
Rev 17:3 I uvede me duh u pusto mesto; i videh ženu gde sedi na zveri crvenoj koja beše puna imena hulnih i imaše sedam glava i deset rogova.
Rev 17:4 I žena beše obučena u porfiru i skerlet i nakićena zlatom i kamenjem dragim i biserom, i imaše čašu u ruci svojoj punu mrzosti i poganštine kurvarstva svog;
Rev 17:5 I na čelu njenom napisano ime: Tajna, Vavilon veliki, mati kurvama i mrzostima zemaljskim.
Rev 17:6 I videh ženu pijanu od krvi svetih i od krvi svedoka Isusovih; i začudih se čudom velikim kad je videh.
Rev 17:7 I reče mi anđeo: Što se čudiš? Ja ću ti kazati tajnu ove žene, i zveri što je nosi i ima sedam glava i deset rogova.
Rev 17:8 Zver koju si video beše i nije, i izići će iz bezdana i otići će u propast; i udiviće se koji žive na zemlji, kojima imena napisana nisu u knjigu života od postanja sveta, kad vide zver koja beše, i nije, i doći će opet.
Rev 17:9 Ovde je um, koji ima mudrost. Sedam glava, to su sedam gora na kojima žena sedi.
Rev 17:10 I jesu sedam careva. Pet je njih palo, i jedan jeste, a drugi još nije došao; a kad dođe za malo će ostati.
Rev 17:11 I zver koja beše i nije, i ona je osmi, i jeste od sedmorice i u propast ide.
Rev 17:12 I deset rogova, koje si video, to su deset careva, koji carstva još ne primiše, nego će oblast kao carevi na jedno vreme primiti sa zveri.
Rev 17:13 Ovi jednu volju imaju, i silu i oblast svoju daće zveri.
Rev 17:14 Ovi će se pobiti s Jagnjetom i Jagnje će ih pobediti, jer je Gospodar nad gospodarima i Car nad carevima; i koji su s Njim, jesu pozvani i izabrani i verni.
Rev 17:15 I reče mi: Vode, što si video, gde sedi kurva, ono su ljudi i narodi, i plemena i jezici.
Rev 17:16 I deset rogova, što si video na zveri, oni će omrznuti na kurvu, i opustošiće je i ogoluzniti, i meso njeno poješće i sažeći će je ognjem.
Rev 17:17 Jer je Bog dao u srca njihova da učine volju Njegovu, i da učine volju jednu, i da dadu carstvo svoje zveri, dok se svrše reči Božije.
Rev 17:18 I žena, koju si video, jeste grad veliki, koji ima carstvo nad carstvima zemaljskim.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Šta predstavljaju svi ovi simboli?

Možete li nam rastumačiti biblijska proročanstva?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Mora da prava crkva ima objašnjenje koga zapravo predstavlja žena kurva (simbol žene u Bibliji predstavlja crkvu) koja napaja otrovnim vinom sve narode?

???
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top