Kako funkcioniše sistem prevare i manipulacije u crkvama?!

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kako funkcioniše sistem prevare i manipulacije u crkvama?!

Ovdje ću iznijeti dokaze kako funcioniše sistem prevare i manipulacije u crkvama. Laž nikada ne ide sama uvijek je umotana u istinu i tako data zavedenim masama.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
A hoces li napadati samo pravoslavnu ili ces kritikovati i svoju?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Pa vidjećeš. Čim pitaš za PC to je dokaz da ti je PC postala idol. Ja se uzbuđujem kada neko napada HAC, ti se uznemiruješ za PC. Osjetljivost na crkvu je dokaz idolopoklonstva. Crkva postala idol.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pa vidjećeš. Čim pitaš za PC to je dokaz da ti je PC postala idol. Ja se uzbuđujem kada neko napada HAC, ti se uznemiruješ za PC. Osjetljivost na crkvu je dokaz idolopoklonstva. Crkva postala idol.

Znaci tebi je HAC idol, sam si sad priznao.
Meni crkva nije idol, ja se ne uzbudjujem zbog napada na crkvu, vec zbog neosnovanih optužbi.
Branio sam i adv. zbog neosnovanih optuzbi, premda se ne slazem sa niihovom teologijom..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Znaci tebi je HAC idol, sam si sad priznao.
Meni crkva nije idol, ja se ne uzbudjujem zbog napada na crkvu, vec zbog neosnovanih optužbi.
Branio sam i adv. zbog neosnovanih optuzbi, premda se ne slazem sa niihovom teologijom..

Dokaži da su neosnovani arg. koje sam iznio.

Jedan od načina u sistemu prevare je promjena terminologije. Tako su paganizmi uvučeni u hrišćanske crkve izmijenjeni u cilju manipulacije ljudima. Da bi ljudi imali utisak da to nije paganski običaj. To se ovdje vidjelo kod Nelsima koji je dodao termin inkulturizacija, da bi umanjio ono što je namjerno uvučeno u hrišćanstvo, a to su paganski običaji. Tačnije radi se o mješavini. bog u Bibliji jasno osuđuje mješavinu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Dokaži da su neosnovani arg. koje sam iznio.

Jedan od načina u sistemu prevare je promjena terminologije. Tako su paganizmi uvučeni u hrišćanske crkve izmijenjeni u cilju manipulacije ljudima. Da bi ljudi imali utisak da to nije paganski običaj. To se ovdje vidjelo kod Nelsima koji je dodao termin inkulturizacija, da bi umanjio ono što je namjerno uvučeno u hrišćanstvo, a to su paganski običaji. Tačnije radi se o mješavini. bog u Bibliji jasno osuđuje mješavinu.

Kazes ''promena terminologije''?
A odakle tebi termin ''paganski obicaji'' kao opsteprihvacen termin da bi ga ti onda mogao promeniti u ''inkulturizacija''?
Pricas svasta, kao da se laz moze prikriti promenom terminologije?

Gde ti je jos primera ''terminologije'', ovaj prvi ne pali..
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Tako su paganizmi uvučeni u hrišćanske crkve izmijenjeni u cilju manipulacije ljudima.

Pretpostavljam da misliš na slave, božiće, uskrse i druge derneke? Verovatno se tu svugde provlače artefakti običaja još od vremena pećinskog pračoveka. Možda i iz perioda amebe.

A ima i novijih "običaja". Bejah onomad pozvan na neki event u jednu PC. U to pop zaište od pastve da mora 3 (tri) puta pljunuti u pravcu Zapada. I šta ćeš, kud ćeš, većina se usekne i pu, pu, pu! Sreća te ponesoh amrelu ;)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
da bi ga ti onda mogao promeniti u ''inkulturizacija''?

Pa nisam ga ja promijenio nego vi. Da bi umanjili ono što je evidentno. Ovako bi to uporedili prije se govorilo kurve, a sada se kaže eskort dame.

Pricas svasta, kao da se laz moze prikriti promenom terminologije?

Pa to i vi radite, to je vaša nauka. Izmijenom terminologije manipulišete masama.

Gde ti je jos primera ''terminologije'', ovaj prvi ne pali..

Ne radi se samo o tome. Primjera ima još. Uvođenje teologije npr. ikona. Opet da bi se manipulisalo ljudima. Čim neko ima potrebu da nešto naširoko i nadugačko objašnjava jasno je da se radi o prevari.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pa nisam ga ja promijenio nego vi. Da bi umanjili ono što je evidentno. Ovako bi to uporedili prije se govorilo kurve, a sada se kaže eskort dame.

Ne postoji opsteprihvacen termin ''paganski obicaji'', dokazi da postoji?
Kako ces promeniti nesto sto ne postoji?

I tebi je ''eskort dama'' ulepsavanje ili ''starleta''?
Rekao sam niko nije slep niti glup da ne vidi sta se krije iza toga.
Zar mislis da su ljudi glupi pa da ne vide?

Pa to i vi radite, to je vaša nauka. Izmijenom terminologije manipulišete masama.

Pa i vi manipulisete ''izmenom terminologije''?
Navescu ti samo neke: ''tipologija'', ''istrazni sud'', ''predadventni sud'' ''dekalog'' itd..
Sve ovo ''prikriva pravo znacenje'' a to radite da bi ste sakrili istinu.
Dakle ako ces sad nas optuziti zbog ''promene terminologije'' , onda moras optuziti i vas adventiste.

Cinjenica je da niko to neradi smisljeno, niti vi niti mi.
Vec se doktrini dodaje terminologija, pa se ona grupise po izrazima i tako sagledava.
Ova tema je zato i besmislena, jer protestanti rade isto, znaci svi rade isto...

Ne radi se samo o tome. Primjera ima još. Uvođenje teologije npr. ikona. Opet da bi se manipulisalo ljudima. Čim neko ima potrebu da nešto naširoko i nadugačko objašnjava jasno je da se radi o prevari.

Imate vi vise potrebe nego mi da mnoge stvari ''nasiroko i nadugacko objasnjavate'' pa zar se tu ne krije prevara?

Ovo za ikone, pa koji smo mi to izraz promenili?
Koji je to opsterihvaceni izraz postojao pa smo ga mi zamenili u ''ikone''???
Pricas kojesta!

Kad smo kod primera, nisi naveo ni jedan jedini validan, tj. ni jedan koji dokazuje da smo ''smisljeno promenili nesto zarad ulepsavanja i prikrivanja''.

Molim te da izneses primere?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ne postoji opsteprihvacen termin ''paganski obicaji'', dokazi da postoji?
Kako ces promeniti nesto sto ne postoji?

Postoji i u starim spisima i novim.

I tebi je ''eskort dama'' ulepsavanje ili ''starleta''?

Naravno da je ljepši termin od kurve iako isto označava.

Rekao sam niko nije slep niti glup da ne vidi sta se krije iza toga.

Dokaz da ne vidite inače ne bi mijenjali termine.

Zar mislis da su ljudi glupi pa da ne vide?

Istorija pokazuje da ljudi baš nisu pametni. Većina.

Pa i vi manipulisete ''izmenom terminologije''?

Neozbiljan si sagovornik to radite vi.

Navescu ti samo neke: ''tipologija'', ''istrazni sud'', ''predadventni sud'' ''dekalog'' itd..

Tipologija je opšte prihvaćeni izraz. To što tvoja crkva ne poznaje ne znači da ona ne postoji.

"Istražni sud" izraz koji dokazan u Bibliji. Kao i predadventni. Šta fali riječi Dekalog kada ona odražava realnost (10 Božjih zapovijsti) I Tanah je u originalu, a nije Stari zavjet koji uopšte ne postoji kao termin. Original knjige Postanka nije Postanak ili 1. Mojsijeva nego Berešit tj. U početku. Po tebi bi to sve trebalo izmijeniti.

Cinjenica je da niko to neradi smisljeno,

Vi radite jer kada bi rekli paganski običaji ljudi bi počeli sumnjati. Ovako im mažete oči.

Vec se doktrini dodaje terminologija,

KOd vas radi manipulacije, očigledno ti nije poznato da je bitan motiv iz kojih se nešto radi. Tako da ti je analogija sa sudovima, dekalogom neadekvatna.

Imate vi vise potrebe nego mi da mnoge stvari ''nasiroko i nadugacko objasnjavate'' pa zar se tu ne krije prevara?

Iako ima dosta objašnjena ona ne izlaze iz Biblije, vaša nauka mora ući u domen filoZofije da bi nešto objasnila.

Ovo za ikone, pa koji smo mi to izraz promenili?

To nisam ni rekao nego ste onda izmislili teologiju ikona. Opet radi manipulacije.

Koji je to opsterihvaceni izraz postojao pa smo ga mi zamenili u ''ikone''???

To nisam ni rekao. Ali ste uveli teologiju ikona da bi umirili sebi i drugima savjest da ne kršite 2. zapovijest.

Kad smo kod primera, nisi naveo ni jedan jedini validan, tj. ni jedan koji dokazuje da smo ''smisljeno promenili nesto zarad ulepsavanja i prikrivanja''.

Pa jesam vidi se da ste promijnom terminologije izmanipulisali sebe i druge. Pa onda nije to paganski običaj nego inkulturizacija.

Molim te da izneses primere?

Evo još jednog za zapovijestima Božjim.

Sjeti se da svetkuješ dan subotnji. ORIGINAL DIO ZAPOVIJESTI.

Sjećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.

Deset zapovijedi u Pravoslavnoj Crkvi

Da ne bi kod ljudi izazvali sumnju oko 7. dana vi ste izbacili riječ subotnji. I onda mirne savjesti možete da kršite 4. zapovijest.
 
Natrag
Top