Kako da pustim audio cd na kompjuteru?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
7
Molim Vas da mi pomognete, pošto sam početnik.Nemogu da slušam audio cd-e na komjuteru.Jednostavno kad stavim cd-e čitač ga ne prepoznaje i kao da nisam uopšte stavio cd-e.Kako da riješim problem i da li uopšte može.Imam w7 operativni sistem, te Winamp, Gom pleyer i WMP.Šta da radim i kako?
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
da li ti izbacuje gresku pri pustanju cd-a ili ne tece zvuk? jel ispravan cd, jesi probao neki drugi?
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Da li optički pogon radi tj.da li zavrti CD i nakon toga stane ili se ništa ne dešava kad staviš CD u pogon ?

Pogledaj u BIOS -u da li je uključen Optical disc.

Otkad ti je se to počelo dešavati i kako je došlo do toga ?
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Kolege forumaši su postavili odlična pitanja ali još nema odgovora od tebe na osnovu koga će usmeriti analizu u smeru koji dovodi do rešenja. Ja ću pokušati da pomognem obrnutim putem. Predlažem par podešavanja u Win 7 kojima se odprilike eliminiše greška u softveru.

U kontrolnom panelu pronađeš 1
Autostart01.jpg

Zatim preko opcije 3 podesiš autostart sa optičkog drajva
Autostart02.jpg

Čekiranjem opcije 1 dozvoljavaš ili zabranjuješ autostart generalno a opcijom 2 definišeš program kojim će se otvoriti sadržaj Audio diska prilikom autostarta.
Autostart03.jpg

Vrati se na dijalog sa slike 2 i odaberi opciju 1. Pronađi program koji si odabrao kao primarni za reprodukciju Aido CD-a i proveri da li je sistem prihvatio podečavanja. Ovoj opciji se vrati ako se desi da prilikom instalacije nekog novog programa recimo AIMP ne obratiš pažnju i dozvoliš da preuzme Audio CD na sebe a ti i dalje želiš recimo winamp.

Autostart04.jpg

Ako je ovo pomoglo eto sreće. Ako ne - eliminisane su greške u podešavanju WIN 7 i onda ćemo napasti hardverski problem.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
Probaj i da instaliras neke kodeke ako nemas instalirane i da li si siguran da citac radi? Da li uopste ne prepoznaje disk citac ili kada otvoris je prazan, ili uopste ne mozes da otvoris disk?
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
224
Molim Vas da mi pomognete, pošto sam početnik.Nemogu da slušam audio cd-e na komjuteru.Jednostavno kad stavim cd-e čitač ga ne prepoznaje i kao da nisam uopšte stavio cd-e.Kako da riješim problem i da li uopšte može.Imam w7 operativni sistem, te Winamp, Gom pleyer i WMP.Šta da radim i kako?

Кроз твоје питање закључио сам да ти заправо не ради auto play , отвори My Computer па потом дупли клик на CD drive односно Audio CD и покренуће се , или пак у My Computer десни клик на CD drive па у менију на Play.
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
7
Svima se izvinjavam koji su mi ponudili odgovor.Kompjuter bio na popravci kao i "ja".Riješio sam problem tako što su mi napravili popravke u samom čitaču ili podrazumjevanom programu,nisam baš dobro razumio.Ipak hvala svima na odgovorima i pomoći i izvinite još jednom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top