kako da proverim bad sektore

Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Ne bih bas rekao da je hard, posto ja njega ne mogu da upalim uopste. imam napred one dve lampice koje sijaju kada je upoaljen i jos jednu samo ta jedna sija. imao sam service pack 2 pa mi je isto tako bilo, mucio sam se da ga upalim i kada sam ga upalio radilo je sve, nisam ga gasio 4,5 dana. i u medjuvremenu sam mu ubacio service pack3 i radipo je isto normalno. ali kad asam ga ugasio opet ne mogu da ga upalim. napajanje ili sta bi mogli biti ne znam. bio celu noc i deo dan ugasen kada sam video da nece da se upali, skinuo sam poklopac sa strane napajanje je bilo toplo , graficka, ram i sve ostalo hladno. sad ne znam da li je to normalno da tako bude za napajanje s obzirom da je bio ukljucen komp u struju samo nije bio upaljen.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ako mozes kod nekoga tu u blizini od poznanika da probas tvoje napajanje kod njega i kontra ili da odneses u servis da ga ispitaju.Samo pazi nisu ni oni u servisu slatki po takvim pitanjima oni to prikazu mnogo gore nego sto jeste,zato ne bi bilo lose da ga ispitas kod nekoga koga poznajes.
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
To znam, servis mi je na poslednjem mestu. A kada iskljucim sve sa harda , da li se sve sa njega brise?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ne ako imas dve particije,znaci druga particija ostaje nedirnuta sam se formatira prva sa OS,ako ti nije podeljen onda je najbolje da ga prikljucis kod nekog i da poskidas sa tvog HDD-a,sve sto ti je potrebno,pa kada podignes sistem sve vratis,I obavezno napravi dve particoje jer kada se desi nesto sa sisremom uvek ostaju dokumenti i sve sto ti je vazno.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
HDD regenerator,on moze cak i da popravi neke bad sektore ako ih ima.Pretraga traje do 2sata,ali isplati se.
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Skinuo sam hd tune samo da proverim presao je pola nema ni jedan. koliko on valja?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Dobar je i on i siguran,ali HDD regenerator i otklanj neke bed sektore,a isto rade
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Zavrsio je , nema ni jedan. A imam jedan lap top posle nekog vremena rada se sam restartuje, to mi se desilo jednom kada sam dizao windowsm taman ga srusi i krene da dize i ugasi se, sreca pa je nastavio odma. I kada sam bio na yt on onako secka i zapucava i ugasi se,tj restartuje, odma se upali. da li se to pregreje ili sta?
 
Natrag
Top