kako da proverim bad sektore

Član
Učlanjen(a)
27.07.2012
Poruka
107
imam eksterni hard disk kako da proverim bad sektore
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Instaliraj "HD Tune" i namesti na "Eror Scan",ali ne na brzu varijantu nego nek uradi na sporo jeste da traje malo vise od sat vremena ali sigurno pokazuje dok na Quick samo pretrci i ne pokaze pravo stanje.
 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
8
Mozda bi najsvrsishodnije bilo da instaliras hdd regenerator 2011, koji ces verovatno naci na torrentu. Ako i postoje bad sektori, odmah bi bili i sanirani u opciji skeniranja i repariranja.Imao sam vise verzija hdd regeneratora, ali mi najbolje funkcionise verzija 1.71 kao uspesno registrovana i funkcionalna. Brzina skeniranja ce zavisiti od vrste i velicine disca,kao i procesora, to jest konfiguracije. Sa hdd regeneratorom sam uspesno reparirao 2-3 bad sektora na internom hdd discu koji ce u februaru imati 5 godina rada sa 100% healha, a i eksterni isto tako 100%, s tim da nije ni imao bad sektore. Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Hdd regenerator je meni napravio vise problema nego koristi,zato probaj Hd tune a mozes i ovaj ako si voljan :D
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Mozes probati i hdd sentinel pro, ako je cilj samo provera. U principu i windows error checking ce vrsiti posao, ukoliko hdd postane neupotrebljiv zbog bad sector-a mozes pokusati hdd low level format, ali posle toga ako krene da zeza nema povratka.
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Kako da upalim komp bez harda, samo iskljucim onaj dzek od napajanja iz njega?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ako nemas drugi HDD na kojem je drugi OS neces moci da upalis komp nikako,jer je HDD deo sistema i ne moze da se pokrene bez njega.Jedino ako imas Externi HDD,onda ovaj raskacis i sa napajanja i data kabl koji ide sa HDD-a na maticnu i pokrenes Externi.
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Nesto mi se desilo sa kompom stiskam dug=me za paljenje nece nista. ponekad se upali kada izvadim od napajanja dzek 24pin. a desavalo mi se da ga upalim i on stane kod windowsa. pa sam mislio da probam da raskacim hard. da vidim oce li se onda samo upaliti, ne mora da digne sistem.
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
I da, kada iskljucim ceo hard, mislim i napajanje i data kabl, ne moze se nista obrisati sa njega?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Daj boze da nije otisao HDD.Probaj ubaci CD sa OS-om i podesi u Biosu da pokrenes novu instalaciju,ako krene kako treba onda nastavi ,verovatno je pao sistem,ako ne uspe onda novi HDD.
 
Natrag
Top