Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

kako da pokrenem igre na Wii skinute sa foruma

Diskusija u 'Zahtevi za video igre' započeta od krivins, 08.11.2009.

1. krivins

krivins Član

Zahvala:
    0
    VELIKI POZDRAV SVIMA.postao sam ponosni vlasnik Wii nitenda ovih dana:),posto sam nov u ovome molim za malu pomoc.na forumu ima bruka dobrih igara,neke sam skinuo,rezo sam ih pomocu ImgBurn,ispod 4x brzinom i verifikovao,kad pokusam da pokrenem igru,Wii je ne prepoznaje.:(
    da li mi je potreban i neki softver da instaliram na sam Wii i kako?:vorred:nov sam u ovome i molim da me uputite u vidu nekog skromnog toturijala,sta mi je potrebno i sta treba da uradim sa novim Wii kako bi igrao igre za njega postovane na forumu(skinute sa neta),dal sam dobro rezao diskove i slicno,...region ja pal
    SRDACAN POZDRAV U ISČEKIVANJU ODGOVORA

2. gilipter

gilipter Član

Zahvala:
    0
    Prvo, da bi ti igre radile moras da imas modovan Wii
    postoji hardversko i softversko modovanje
    kod nas se uglavnom radi hardversko modovanje (ugradnja mod chipa)
    Drugo, PAL igrice rade na Wii konzolama koje su kupljene u Evropi a na NTSC Wii konzolama koje su kupljene u SAD-u rade NTSC igrice, NTSC-J je japanski region i tu rade NTSC-J igre
    Trece, igre se rezu uglavnom preko ImgBurn-a jer se on pokazao kao najbolji brzinom 4x
    postoje i programi kojima mozes da promenis regionalni kod PAL igra na NTSC i obratno ali sve igre uglavnom izlaze i na PAL i NTSC sistemu

3. milan2

milan2 Član

Zahvala:
    0
    JA ZNAM imam wii sa chipom i ja uzimam pal igrice tako da sve radi prvo moras imati internet drugo moras imati nero i citac za kopije trece moras ih narezati i imati vi sa chipom yako da imas da skidas igrice na torrent ali nemas full tako da moras imati i u torennt da bi sve funkcionisalo a mogu ti i to srediti samo za vise od nedelju dana mislim skidanje igara ne ugradnja cipova :geek: svatas li a ?

4. milan2

milan2 Član

Zahvala:
    0
    ja ti kazem 100% da ce da uspe samo procitaj poruku ili si :butcher: :bomb:

5. yukic

yukic Master Of The Universe Član

Zahvala:
    2
    Ja imam Wii konzolu tipa PAL, kojoj je ugradjen WiiKey cip koji sluzi upravo zato da bi se mogle igrati piratske igrice. Naime, ovaj cip se ugradjuje u kolo koje vrsi autorizaciju (legalnost) diska i na taj nacin se pravi "bypass", ovo kolo se zaobilazi.

Igrice koje skidam su u PAL formatu (postoje NTSC i japanske kao posebne).
    Igrice su u ISO formatu i skidaju se obicno u vise linkova koji se prilikom raspakivanja spajaju u jedan ISO fajl, koji potom narezujem sa programom ImgBurn (koji je besplatan), i to na brzini 2x (sto sporije to bolje).

Navodno, konzole koje su "krekovane", ne pomocu cipa, vec softverski, tzv. "softmode", mogu citati diskove sa bilo kog formata, barem sam tako procitao na nekom forumu, ne znam.

Receno mi je da se "update", ukoliko je potreban, vrsi samo sa diskova za format koji konzola podrzava, u mom slucaju to je sa PAL diskova. Cuo sam da ukoliko bi "update" vrsio sa NTSC ili JAP diskova, mogao bi trajno da unistim konzolu. Ne znam koliko je to tacno, pa je bolje ne pokusavati, skupa je to igracka.

Ovim apdejtom, menja se "firmware" (upravljacki softver), slicno kao DirectX kod racunara, i sluzi da bi mogla da se pokrene neka igrica novijeg izdanja.

Poslednja izmena: 05.01.2010
  6. vjeko008

vjeko008 Član

Zahvala:
    0
    USB Loader

Ja ima Wii i sve kopirane igrice mogu da rade na njemu,nije potreban nikakav cip,treba samo jedna sd karta od 2gb i Harddisk i treba na wi da instalira se
    USB Loader i onda se lijepo igre stave sa WBFS Manager 3.0 na harddisk i igras bez problema netreba ti vise cd sve igre sa neta skinute stavljas na hd......

7. cyberz

cyberz Član

Zahvala:
    0
    uh odakle si brate ..
    dobio sam wii(za decu )ali vidim ja da cu se ja najvise igrati .ajd na mail ili trl da mi malko pojasnis sve oko tih ihrica znaci imam obican ne jkrekovan wii imam sd 2gb imam i externi hard i sta sad ... hvala

8. vjeko008

vjeko008 Član

Zahvala:
    0
    Pozdrav
    Ma i ja sam WII uzeo za decu ali se i ja igram sa njim ,treba da instaliras samo na wii usb loader i onda se igrice stave na hd i ugras ko gospodin netreba ti cd ,dobijes cd od prijatelja i samo ga ubacis u wii i on te odmah pita oces li da ga kopiras na hd i ti potvrdis i za 3 minuta igrica sa cd je na hd......

9. yukic

yukic Master Of The Universe Član

Zahvala:
    2
    Cuo sam za taj USB Loader, ali sam bio ubedjen da je to hardver, a ne softver. Moze li od vas koji ga imaju, malo detaljniji opis o tome gde ste ga nasli (vidim da ima toga po netu, ali se pitam da li je bezbedno tako nesto instalirati, u zavisnosti da li je konzola cipovana i da li je u predodredjena za neki oblik reprodukcije: PAL, NTSC i sl., da se nesto ne "zakuca"), kako se koristi i tako dalje.

To bi koristilo mnogima. Ja licno imam oko 120 DVD-jeva sa igricama. Jeste da to drzim u onim torbicama za diskove, i relativno je pristojno i ne zauzima puno mesta, ali naravno da je drndanje stalno menjati diskove u zavisnosti od igrice i pritom paziti da se disk ne umasti ili ogrebe, jer je konzola jako osetljiva na takve stvari, pa se desava da ne moze da ocita disk (dok se ne ocisti).

Thanks in advance!

10. vjeko008

vjeko008 Član

Zahvala:
    0

Preporučite stranicu