Kako b r e !!!

Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
20
Errorrapid-a.jpg
[/IMG]....vidim,nema slike ERROR na "rapidshare"....od kako koristim mobilne modeme /Telenor pa mts/

Ne bih da lupam ....ali m o r a m.....Ukoliko nisam pogodio nacin na koji se stavlja slika,da probam napisati.
Kako kad odem na "Rapidshare" tresne me E R O R.I ranije sam se oglasio ovim istim povodom,ali,niko nije obratio paznju.
Onoliko koliko sam mogao,citao sam sta su drugi pisali---da ne prepricavam.Pa sad,ili je moj komp vanserijski,ili samnom nesto nije uredu?!....Sale radi,bez poziva sam upao kod "nadleznog" i rekao-dotore,sa`s mene nesto nije uredu.....i rastali se sa osmehom,a ja ipak zabrinut,jer sam znao da ce me cekati isti problemi,a ipak,iznova sam danima cackao,trazio,....probao....
1.Moj komp radi1/2 perfektno /modem,TV video i SKYstar kartice ne vidi,iako ih uredno i uspesno instalira....kad treba iste da pokrene m u c a k/
2.Par meseci sam koristio mob.modem Telenora /bez 3G.signala..../
3.Trenutno koristim MTS sa 3.G /jedva primetnim / Huawei 1550...koji nikako ne moze da se namesti kako je Boki objasnio
4.Ni posle 6-7 meseci,ne polazi mi za rukom,da na mojoj masini instaliram Ubuntu /Kubuntu/zbog cega su me najurili sa par foruma/zbog dosade/ a trenutno imam 9.particija sa systemima /svak da odradi svoje-ne jedan sve jer sam primetio da mnostvo moze smetati....ovako,verujte,mnogo je bolje i sigurnije i brze i kamera ne smeta stampacu.....framevork 2. ne smeta istom 3 i 4.....nista ne koci,nigde ne puca....itd. itd./
5.JDownloader.....ni na jednom od 9.systema ne radi mi....e sad,da li je to opet do modema,ili ja to jos uvek ne umem da koristim,iako sam o tome citao skoro sve sto je napisano.Nece ni sa Mozilom ni sa Elephantom ni sa Explorerom.....pa,ako neko ima vremena i volje,da me uputi u rad sa istim,a pre ponovne posete "xxx"...ja bih se unapred zahvalio

Imajte na umu da u 62-oj god. pokusavam nauciti ono sto su neki klinci vec poodavno prevazisli....Sta ces.....Nismo svi rodjeni pod istim znakom,iako nam je horoskom isti,ipak se razlikujemo....

Errorrapid-a.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
od slike nema nista ... sto bi se reklo " dvorac u magli" . skidanje sa rs je zaista otezano do besvesti, tako da mogu da te posavetujem da probas skidanje sa drugog linka, hvala bogu ima ih dosta ... da se primetiti da si izmenjao nekoliko rutera a problem isti ? ja bih se zapitao , sta to ne valja ? komp ili ruteri ... ???
takodje pokusaj da koristis neki drugi program sem ovih gore koje si napomenuo a pre svega mislim na Rapidshere Plus 4.0. u samom programu nemas podesavamja, tako da nemozes nista da zaje...s. prekopiraj link u programcic i pusti ga da radi svoj poso. mana je sto je program " crnogorac" pa radi kad radi i skida kad skida...
u svakom slicaju , mozda se javi jos neko " pametniji" tako da ce mo ti ovog puta i pomoci ... nadam se
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
20
1.ima slike sa "Rapida".....na kraju.....ne znam kako,ali sam uspeo da stavim rapidov error,koji me prati od kako sam presao silom prilika na mobilni internet.
2.komp iako polovicno,to sto odradi....nisam imao prilike da vidim do sada vecu brzinu i bolji odziv....a to sto nece da primi u se Ubuntu i Kubuntu,zbog cega me najurise sa nekih foruma,jer mi prosto nisu verovali....cak me optuzise da teram segu sa njima,a i Ubuntu i Kubuntu,uspeo sam da instaliram i pokrenem na fleski od 7,5.GB....
3.JDownloader.....ne bih se mogao kladiti da radi toliko bolje od obicne Mozile,tako da - ako nema pomoci oko toga,i ne mari....a probacu i preporucenog "Crnogorca"
4.Sve vise sam uveren da mobilni modemi koje sam ukljucivao,svesno i savesno odbijaju saradnju sa Rapidom.....tako da bih bas voleo da me neko demantuje.Verovao sam i verujem,da jos neko ima slicnih problema.Nema mi druge,nego da sacekam sada Telenor da se samiluje i da nam ukljuci ADSL,koji,ako nista drugo,bar nema ogranicenja protoka.....inace sa ovom sada mobilnom konekcijom,1-3.crte signala,mogu da gledam "live" prenose,igram sah,poker.....

Ako je bilo ko imao slicnih problema i prevazisao ih....neka ne bude lenj,daj da podelimo iskustvo.............
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
na rapidušeru kad se pojavi error to je zato što išteju novaca... nekad nema error nekad ima ali maksimalno moš skinuti 1 veliki fajl do "700 mega" dnevno onda si na ladovini min 24 h, vikendom zaboravi rapidšer...
eto možda sam ti nešto pomogao na suvo a možda nisam...​
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
Vama na onoj slici piše da već skidate nešto sa rapida...i da sačekate da završi...pa tek onda drugo, ne bih volela da sam u vašoj koži :(
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
tačno Summer, za ovu sliku, skida se jedan fajl pa mu se ne da i drugi... ima i sučaj da ništa ne skidaš a "kaže" error...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Errorrapid-a.jpg
[/IMG]....vidim,nema slike ERROR na "rapidshare"....od kako koristim mobilne modeme /Telenor pa mts/

Ne bih da lupam ....ali m o r a m.....Ukoliko nisam pogodio nacin na koji se stavlja slika,da probam napisati.
Kako kad odem na "Rapidshare" tresne me E R O R.I ranije sam se oglasio ovim istim povodom,ali,niko nije obratio paznju.
Onoliko koliko sam mogao,citao sam sta su drugi pisali---da ne prepricavam.Pa sad,ili je moj komp vanserijski,ili samnom nesto nije uredu?!....Sale radi,bez poziva sam upao kod "nadleznog" i rekao-dotore,sa`s mene nesto nije uredu.....i rastali se sa osmehom,a ja ipak zabrinut,jer sam znao da ce me cekati isti problemi,a ipak,iznova sam danima cackao,trazio,....probao....
1.Moj komp radi1/2 perfektno /modem,TV video i SKYstar kartice ne vidi,iako ih uredno i uspesno instalira....kad treba iste da pokrene m u c a k/
2.Par meseci sam koristio mob.modem Telenora /bez 3G.signala..../
3.Trenutno koristim MTS sa 3.G /jedva primetnim / Huawei 1550...koji nikako ne moze da se namesti kako je Boki objasnio
4.Ni posle 6-7 meseci,ne polazi mi za rukom,da na mojoj masini instaliram Ubuntu /Kubuntu/zbog cega su me najurili sa par foruma/zbog dosade/ a trenutno imam 9.particija sa systemima /svak da odradi svoje-ne jedan sve jer sam primetio da mnostvo moze smetati....ovako,verujte,mnogo je bolje i sigurnije i brze i kamera ne smeta stampacu.....framevork 2. ne smeta istom 3 i 4.....nista ne koci,nigde ne puca....itd. itd./
5.JDownloader.....ni na jednom od 9.systema ne radi mi....e sad,da li je to opet do modema,ili ja to jos uvek ne umem da koristim,iako sam o tome citao skoro sve sto je napisano.Nece ni sa Mozilom ni sa Elephantom ni sa Explorerom.....pa,ako neko ima vremena i volje,da me uputi u rad sa istim,a pre ponovne posete "xxx"...ja bih se unapred zahvalio

Imajte na umu da u 62-oj god. pokusavam nauciti ono sto su neki klinci vec poodavno prevazisli....Sta ces.....Nismo svi rodjeni pod istim znakom,iako nam je horoskom isti,ipak se razlikujemo....

Errorrapid-a.jpg

Ovdje se radi o tome da je više korisnika na istoj ip adresi.Jedan od vas je
na rapidu i ostali ne mogu skidati.
Na koji način "izlaziš" na net ?
Ako ipak imaš promjenjivu ip adresu,a to se pojavljuje....isključi ruoter iz
struje,sačekaj desetak sekundi i ponovo ga uključi....moralo bi pomoći.
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
20
Ih bre .... bas je lepo - cvrkut do cvrkuta i divne li pesme.....ali-sta vredi kada:
1.iskljuciti ruoter iz struje....ajd da pretpostavim da je to "modem" ...mobilni je,negde sam to naveo i ne vidim svrhu prekida napona / on se ukljucuje preko USB-a/
2.Od kako koristim te mobilne modeme , prvo Telenorov pa sada i mts-ov,vidim da mi rapid kaze da vec skidam neki program,pa sam se cesto pitao - ta ko je od nas dva za onog "mog" dotora?....
3.Sto se koze tice,opet da pretpostavim - radi li se o necem zakulisnom i nimalo prijatnom?....
4.Kako izlazim na net.....pa "Mozila" standard.....a koristio sam skoro sve navode,cak i "Elephant-a" koji je u sustini ipak dobar,ali je moj mobilni internet malo spor za njega,a s vremena na vreme ili na nekim od 9.particija / systema/ koristim i "google"....ne znam da li sam pogodio da li je to to ili se odnosi na nesto drugo-

Neko je pomenuo da se nalazimo vise nas na jednom mestu???....ako sam dobro razumeo....To mi se redovno desava u jednoj od poker kuca koju sam -sada vec davno,posecivao zbog primamljivih 500$ freerol nagrade.Ali,ja nazalost nisam do 62.naucio da igram poker tako da nisam postigao neki rezultat.U zadnjih mesec-dva,ja ne mogu vise da igram u toj "kuci" uvek dobijem obavestenje,da se ne mogu registrovati,jer se neko iz moje mreze vec registrovao i ceka pocetak igre??!!??
Aman dobri ljudi.....pa ako ovo nije kradja identiteta ili bukvalno "teror"....ja ne mogu da se opasuljim.Javio sam se nadleznom u toj kuci i uputio me da se obratim na engleskom / o kome nemam pojma.....jer,u moje vreme,drugi su jezici bili u modi...../ a kako sam redovno dobijao od te kuce informacije o raznim turnirima itd.itd. ja sam ih lepo zamolio da izbrisu moj meil iz njihovog adresara.....i,nije im bilo bas svejedno,ali su me bar ostavili na miru.I sad - stvarno ne razumem....ko to iz moje mreze,kad imam samo ovaj polovican komp i ko to jos skida kada sam opet sam.....ili to "rapid" sve modeme koji su na mobilnoj frekvenciji prihvata kao jednu mrezu?!....onda je jedino tako moguce objasnjenje odsustvo sa poker freerol /besplatnih/ turnira.
Ne bih da me osudite zbog toga.Iako nije opravdanje,invalid sam,penzija izuzetno mala,a na pomenutom turniru / 2.puta u toku dana / nagradjuju se prvih 240....pri cemu prvi dobija oko 130$ .....a 240.-ti 0,1$....i,sta da Vam pricam,veliki su za me i tih 10.centi....koje sam ipak u nekoliko navrata dostigao....zadnjih dva meseca - NE!
Ali,ako bi se prihvatila pretpostavka da server koji prima sve mobilne modeme,registruje kao jednu adresu.....kako i zasto nisam imao problema u prvih 4-5 meseci
I o tome sam pisao na poker forumima i rekli mi - da sam "unikatan"....komp pola radi pola ne radi.....system gresi i na moju stetu ali i u korist i kad pogresi,brze bolje me diskonektuju....vidim i ovde- svi ste podesili systeme i modeme da skidate sa rapida za me to ne vazi.....itd.itd.
Ne verujem da je neko tek onako rekao - da ne bi voleo biti u mojoj kozi....a bio bih istinski zahvalan,ako se radi o ozbiljnoj situaciji,da me , imajuci i ovo sa pokerom u vidu - upozori na neku mogucu posledicu....pa da vidimo kako da razresimo taj problem-
 
Poslednja izmena:
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Hm, vidim da vas muci vise problema, to je stvarno "Zona sumraka". :)
Ja cu se osvrnuti na preuzimanje sadrzaja sa rapidshare linkova i njemu slicnih (megaupload, hotfile, filefactory, zshare i drugi).
Koliko sam cuo, korisnici prikljuceni na modem mobilnog interneta (MTS, Telenor), imaju staticku IP adresu, a ne dinamciku. IP (Internet Protokol) adresa je niz brojeva koji oznacava, kao sto se i moze naslutiti, "adresu" vaseg racunara, tacnije, preko nje je moguce videti ko je korisnik i preko kojeg provajdera (domacina-onog koji pruza usluge, u ovom slucaju MTS ili Telenor) se prikljucuje na internet.
Kod provajdera koji pruza usluge sa dinamickom IP adresom, moguce je nakon svakog iskljucivanja-ukljucivanja modema (prekidanjem i ponovnom uspostavom veze) ili rutera (iskljucivanjem ili ukljucivanjem napajanja), tako da je svaki put i IP adresa drugacija (nazovimo to nekom vrstom zamene identiteta).
E sad, rapidshare i njemu slicni sajtovi, na osnovu IP adrese prepoznaju da li korisnik nesto preuzima sa njihovog sajta ili ne. Ukoliko je preuzimanje u toku, on ne dozvoljava skidanje sledeceg linka. Cesto se, nakon zavrsnog preuzimanja nekog linka, ne dozvoljava preuzimanje sledeceg dok ne prodje , 45 sekundi, 15 minuta, pola sata i slicno, sto zavisi od vrste sajta. Ovo vazi za tzv.free users (korisnike koji koriste besplatnu uslugu). Za premium users (korisnici koji su se pretplatili na izvestan vremenski period), brzina preuzimanja nesto je veca i moze se preuzimati u isto vreme vise linkova, obicno tri.
Dakle, ako ste korisnik koji besplatno koristi uslugu, da bi ste izbegli cekanje nakon preuzetog linka, potrebno je promeniti IP adresu, na nacin koji sam prethodno spomenuo. Kod mobilnog interneta, nemate mogucnost promene IP adrese, ona je staticka.

Inace, racunar je cudna sprava, nekada se ponasa neuracunljivo. Takodje, i samo sklapanje racunara zna ponekad da bude lutrija usled proizvodnje delova od strane razlicitih proizvodjaca. naravno, sve bi to trebalo da bude standardizovano i kompatibilno, ali desava se da se odredjene komponente racunara, a koje poticu od razlicitih proizvodjaca "ne mirisu" medjusobno.
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
20
Samo da unesem nasa slova....tesko se ovde snalazim i gresim....

Е...сад ће бити што ће бити....Тако бре....да ме разуме цео свет.Негде / да не поменем где.навукох на се гнев једне читаве ''плејаде''-наводно,да мрзим стране језике....и још мали милион глупости,које могу појединцима пасти на памет,а све поводом ''copy-paste"...без превода,и,као то је велика ствар.....јер,тамо долазе и сранци (добро сам написао) и као и они треба да виде и да нешто науче....па алал им ако одатле ишта могу да науче,а ја сам замало био спреман да скенирам неки јеловник јапански или кинеско-индијски и да им потурим под нос (вероватно би и то прогласили за напредак???...е,све ово у одбрану нашег писма)
Зона сумрака---добро речено.Било би можда и схватлјиво,да сам било који нов део убацио у комп....али,до уназад годину и нешто јаче,све је функционисало беспрекорно.А онда,из чиста мира....пола компа (плоче) ради,а друга половина не.Не бих да засмејавам и увесељавам читаоце,али,дешавају се одиста ''уникатне'' ствари.Већ 8.месеци не полази ми за руком да инсталирам МСН /Windows Live Mesenger/...па ко велим,дај да пробам са Јахоо....е,ни то не може да се инсталира.
Да не дужим с тиме.ИП адреса ... ма колико жалосно,у ту мобилну адресу не могу да интервенишем.Чим променим иједан број / у адреси 220.175.37.14 ---случајни бројеви....ако је то то..../ променом и задњег броја 14....у 24.....или ХХ....интернет више не ради....е сад,ко се и одакле убацује на моју адресу....Сем што ме иритира ''еррор'' на рапиду,поштено речено и није ми стало до посете том сајту.Јест да се брже пронађу потребни софтвери,али,навико сам већ да их ''гуглам''..../тражим / .Више ми смета помисао да сам изневерио -можда- саиграче на покер турнирима,јер,видели су и схватили да ја то не варим баш најбоље....и сад,да их неко тамо макља...а ја не могу да променим ништа.Из онога што сте ми писали,поготову ово последње,схватио сам,да , што се улоговања тиче,могу да се улогујем са другог модема / па чак иако је диал-уп / и да упоптребим своју лозинку и све поптребно уз то,да се јавим људима и да им објасним.....али то све са другог компа / од другара / ....ако сам добро схватио...
Хвала на добрим саветима и прихватљивим идејама-

Не бих да мењам ништа само да додам...зашто нико не коментарише ''Јдовнлоадер''...јер,ево ни после месец дана и десетак тумбања,тај програм,на мом компу НЕ Р А Д И !- како се то уопште покреће.........
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top