Kakav je haos Windows 7, ne smem ni da pomislim kakva je tek desetka

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Хвала.
Иначе, имам 150 ГБ, форматирано 50:100 тако да уа сада не могу додавати нешто. Поз
Polako kad dodjes do mogucnosti.Opusti se sve ce doci na svoje mesto.Ucimo dok smo zivi.Videces koliko 7-ca ima i prednosti nad XP-om.Jos nesto,ako ti je ukljucen automatski apdejt,nekoliko dana ce i da ti pomalo baguje komp,dok ne apdejtuje dodatke koje su ti potrebne za OS i instalirane programe.Povremeno idi desni klik na zastavicu u task baru sa donje desne strane i izaberi open update.Tu ce ti pokazati koliko je novih apdejta i pusti da zavrsi,trazice ti posle restart ,obavezno restartuj,da se ti dodaci aktiviraju.To je malo dosadno neki dan,ali kad prodje radi super.
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Polako kad dodjes do mogucnosti.Opusti se sve ce doci na svoje mesto.Ucimo dok smo zivi.Videces koliko 7-ca ima i prednosti nad XP-om.Jos nesto,ako ti je ukljucen automatski apdejt,nekoliko dana ce i da ti pomalo baguje komp,dok ne apdejtuje dodatke koje su ti potrebne za OS i instalirane programe.Povremeno idi desni klik na zastavicu u task baru sa donje desne strane i izaberi open update.Tu ce ti pokazati koliko je novih apdejta i pusti da zavrsi,trazice ti posle restart ,obavezno restartuj,da se ti dodaci aktiviraju.To je malo dosadno neki dan,ali kad prodje radi super.

Већ ми је то тражио, пустим га, такође и када га гасим, некад изађе молба да га не гасим док не заврши "апдејт".
Него, прешао сам се и негде кликнуо српску верзију а навикао сам на енглеске изразе, има оних за које немамо нашу реч, или је имамо али звучи неспретно. Рецимо, у Ворду "редиговање". Аман људи, ни то није наша реч, само што је раније усвојена.
Кажем, буни што сада немам опцију "стендбај" реч која је одавно прихваћена код нас, него опција "закључај" од које зазирем. И када он сам оде на стендбај (лаптоп) и када видим оно "Трандафилко закључан" не смем да кликнем ту... Нити да мењам лозинку за старт Виндоуса јер је нисам ни уградио...И ја га онда за сваки случај угасим присилно...
Позз
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
И још једно питање: Стално ми стоји обавештење да је батерија на 5% и да се не пуни. Не знам зашто се не пуни.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Већ ми је то тражио, пустим га, такође и када га гасим, некад изађе молба да га не гасим док не заврши "апдејт".
Него, прешао сам се и негде кликнуо српску верзију а навикао сам на енглеске изразе, има оних за које немамо нашу реч, или је имамо али звучи неспретно. Рецимо, у Ворду "редиговање". Аман људи, ни то није наша реч, само што је раније усвојена.
Кажем, буни што сада немам опцију "стендбај" реч која је одавно прихваћена код нас, него опција "закључај" од које зазирем. И када он сам оде на стендбај (лаптоп) и када видим оно "Трандафилко закључан" не смем да кликнем ту... Нити да мењам лозинку за старт Виндоуса јер је нисам ни уградио...И ја га онда за сваки случај угасим присилно...
Позз
Za Word ako si nasao gde se menja jeziku kontrol panelu,onda klikni i dodaj EN i izacice ti u task bar i kad otvoris Word klikni desnim klikom na ikonicu od jezika i kad izadje prozor izaberi engleski,automatski se prebacuje taj jezik i na Word.A za bateriju,pogledaj dobro kontakte,da li je legla kako treba,ili probaj punjac na neki drugi steker.
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Za Word ako si nasao gde se menja jeziku kontrol panelu,onda klikni i dodaj EN i izacice ti u task bar i kad otvoris Word klikni desnim klikom na ikonicu od jezika i kad izadje prozor izaberi engleski,automatski se prebacuje taj jezik i na Word.A za bateriju,pogledaj dobro kontakte,da li je legla kako treba,ili probaj punjac na neki drugi steker.
Сетовао сам некако језике, мада је било неких цака... А за батерију: Контакт и штекер су у реду, јер иначе не би радио., пошто је она на 5%.
И сада чудо једно: сада пише. "доступно 5%-пуни се"...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Сетовао сам некако језике, мада је било неких цака... А за батерију: Контакт и штекер су у реду, јер иначе не би радио., пошто је она на 5%.
И сада чудо једно: сада пише. "доступно 5%-пуни се"...
A da probas da ga malo ugasis pa kasnije pogledas koliko je procenata dopunila baterija.Ili bi mogao koristiti lap preko punjaca,a za to vreme bi se baterija punila.
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Па гасим га наравно, не радим 24 сата на њему. И увек кад радим је укључен у струју. Али доле на иконици увек пише:
5% доступно, укључено, не пуни се
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Па гасим га наравно, не радим 24 сата на њему. И увек кад радим је укључен у струју. Али доле на иконици увек пише:
5% доступно, укључено, не пуни се
To onda ili adapter ne puni,ili je baterija dotrajala,pa ne moze vise ni da se napuni.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Download AIDA 64, može i trial verzija. Klikni kao na slici i dobićeš rezultate za bateriju. Koliko je bio maksimalni kapacitet kad je bila nova, koliki je trenutni kapacitet. Slika je sa mog kompa ali kod mene je tower računar pa nemam ono što će tebi pokazati za laptop bateriju.


Capture.PNG


Kod:
http://www.aida64.com/downloads
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Да не отварам нову тему на форуму "Заштита" да питам овде:
1. Био сам уградио Авиру, па је деинсталирао и ставио АВГ. Међутим, на таск-бару ми остало оно Avira spead up. То не могу да склоним, Одем на партицију Ц и покушам да обришем из Програм фајлс, али се не да, каже да немам адм. дозволу.
2. Исти случај са Реал Плејером. Био га уградио, али на ком год а сам сајту, на самом врху изнад менија, стоји оно плаво R за Real player dowlnoader. Што ће ми то кад на Мозили имам додатак за скидање са Јутјуба.
онда деинсталирам Реал плејер, али ми и он остане у Програм Фајл.
 
Natrag
Top