Kakav je haos Windows 7, ne smem ni da pomislim kakva je tek desetka

Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Prosiri taj deo i cekiras jezik koji hoces i ok!

Pogledajte prilog 91534
Tebi je cekiran srpski cirilica a zaplavljen srpski latinica zato i nece ako hoces oba jezika onda prosiri opet taj deo i ok!
Eto to smo resili sad sta te jos muci koji deo?
Е, то причиривање је било мучно. Једва. Кликћеш, а оно само трепери. некако сам и то углавио.
За сада остаје мањак опција за Search.

Још ме ово буни:Ваљда ми је са Авиром закачен и неки True key који ме з....
Наиме, када га пошаљем на стенбај, и после померим миша, изађу ми ове две луде опције:
Trandaifilko zaključan
promeni lozinku (или нешто слично томе, можда да се излогујем). Иначе, као једини корисник, нисам ни уграђивао никаква лозинка приликом активирања.
Тада не смем да кликнем ништа него га присилно гасим...
Позз и хвала!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
windows 7 najbolji je i nije tezak za rad,a ni 10ka nije teska jbg tehnologija napreduje 21 vek je.... :D
Ја сам уградио ХР 2008-е, једном га је начео неки виру, па сам га реинсталирао крајем 2009-е и никада никакав проблем нисам имао, док га нисам заразио туђим флешовима. Сада бих га пет иснталирао, али му укинута техн. подршка

Reinstaliraj AV.Samo navedi da je za Win.7 i koliko bit-a
Кад инсталираш Авиру, не пита те ништа, нити да ли 32 или 64, никакав "визард"...
Кажем, плашим се тог TRUE KEY не знам шта је то...
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ја сам уградио ХР 2008-е, једном га је начео неки виру, па сам га реинсталирао крајем 2009-е и никада никакав проблем нисам имао, док га нисам заразио туђим флешовима. Сада бих га пет иснталирао, али му укинута техн. подршка


Кад инсталираш Авиру, не пита те ништа, нити да ли 32 или 64, никакав "визард"...
Кажем, плашим се тог TRUE KEY не знам шта је то...
Pravi,ispravan kljuc.Trazi ti da ga aktiviras
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Pravi,ispravan kljuc.Trazi ti da ga aktiviras
Знам му буквално значење, али никад нисам чуо за њега. Нити знам каква му је улога.
Кључ за шта?
Имао сам непријатно искуство са оним Mc Afeee security који се накачи у пакету са Адобе Флеш Плејером
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Знам му буквално значење, али никад нисам чуо за њега. Нити знам каква му је улога.
Кључ за шта?
Имао сам непријатно искуство са оним Mc Afeee security који се накачи у пакету са Адобе Флеш Плејером
Evo ti besplatna verzija skini je odavde:
Kod:
http://filehippo.com/download_avira/
Ti nisi zadovoljan sa Win.7,pa ti sad sve smeta.Polako sve ce doci na svoje.
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Скинуо сам Авиру. Није да ми све смета, али...
Код XP одмах имаш оно EN на таск бару, кликнеш десним мишем, отвори ти се палета језика. Додај, Готово.
Овд еје није било, а када сам ишао на регионални сетинг, о јаду се забавио. Добио ову глупост
Slika 1.jpg

Онда, рекох, код Search не можеш да му помогнеш, да му кажеш који тип фајла је, запремина, време креирања...
Не можеш чак ни да укуцаш део текста ако је рецимо Ворд у питању. Заборавио си наслов неког текста, а знаш неколико речи. Раније укуцаш њих и он пронађе. Сада неће да може.

Compare Files у Ворду: не можеш као раније да их отвориш оба па скролираш истовремено,да упоредиш разлику. Имао сам фајл од 200 страна куцан на Ворду 2003. Снимим га седмицом, појаве се две стране вишка. Снимим га под тим меном и додам "Ворд 7" па да упоредим. нема шансе за скролирање, него ми опција Compare Files каже а нема никаквих разлика између та два фајла. Како нема? Можда нема разлика у тексту, али има негде је прешло нешто на наредну страну, откуд иначе 2 странице више?

Онда, опција ALT TAB којом листаш више отворених докумената, овде с...на скроз. Наиме, рецимо куцам нешто на основу неког Ворд фајла. И хоћу да ми та два наизменично буду на екрану са ALT TAB.
Али авај! Он ми подиже Интернет, Скајп, све програме које имам на Quick Start bar. И све морам да их листам, уместо само та два активна.

*
Оде на standby и после када померим миша. изађу ми опције
Трандафилко закључан
промени корисника,
одустани.
када осудтанем, преко целог екрана изађе бела површина и тај TRUE KEY врти неки круг...
*
А тек Ексел! Укинуте су све пречице са CTRL. Ако имам неку рачунску раду у једној ћелији, па да наставим, уместо да јурим мали црни крстић и скролирам, у Икс Пе само осенчим и идем на CTRL D и он све попуни.
У Екселу 2003 сам 90% ствари радио пречицама, Цтрл остатак са Таб. Сада не могу ништа.

И у Ворду укинуте пречице са Алт и подвученим словом.
Раније, скидам текст са интернета, копирам идем на Ворд и да не бих копирао све шаре, банере Гиф-ове и чуда, кликнем ALT E S - то је била пречица за paste unformated tekst сада морам мишем да кликћем.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Jeste malo drukcije,ali polako istrazuj,sve ces ti to brzo shvatiti.I na kraju ces reci sebi,pa ovaj Win.7 i nije tako los.Ja sam dugo bio na XP-u pa sam nabavio jos jedan HDD i instalirao Win.7 i uporedo koristio,jeste bilo problema.Kod mladjih ljudi to ide brzevispreniji su za tekve promene.Sad sam nabavio jos jedan HDD i na njemu imam i Ubuntu,tako da se i na njemu obucavam.Sada imam Win.7,Win,8.1 i Ubuntu,mora se malo privikavati na novije stvari jer ova tehnika brzo napreduje.Ako hocemo iole da pratimo,moramo i promene lakse da podnosimo.Predlazem ti ako imas HDD bar od 500GB da napravis tri particije i da na drugu instaliras i Win.8 ili cak i Win.10 i da se polako obucavas.Nije na odmet.Jeste ispocetka malo z,ali polako se covek navikava i snadje.Zelim ti dosta uspeha.
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Jeste malo drukcije,ali polako istrazuj,sve ces ti to brzo shvatiti.I na kraju ces reci sebi,pa ovaj Win.7 i nije tako los.Ja sam dugo bio na XP-u pa sam nabavio jos jedan HDD i instalirao Win.7 i uporedo koristio,jeste bilo problema.Kod mladjih ljudi to ide brzevispreniji su za tekve promene.Sad sam nabavio jos jedan HDD i na njemu imam i Ubuntu,tako da se i na njemu obucavam.Sada imam Win.7,Win,8.1 i Ubuntu,mora se malo privikavati na novije stvari jer ova tehnika brzo napreduje.Ako hocemo iole da pratimo,moramo i promene lakse da podnosimo.Predlazem ti ako imas HDD bar od 500GB da napravis tri particije i da na drugu instaliras i Win.8 ili cak i Win.10 i da se polako obucavas.Nije na odmet.Jeste ispocetka malo z,ali polako se covek navikava i snadje.Zelim ti dosta uspeha.
Хвала.
Иначе, имам 150 ГБ, форматирано 50:100 тако да уа сада не могу додавати нешто. Поз
 
Natrag
Top