Kakav je haos Windows 7, ne smem ni da pomislim kakva je tek desetka

Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Годинама сам био веран Windowsu XP јер је збиља најпоузданији. Али, укидају му техн. Подршку. Јуче уградим седмицу и фрапирам се. Ужас један!

Сва наводна унапређења су само забуна, немају појма.

1.

Језици. Чим инсталираш XP, на „таск-бару“ ти изађе оно ЕН, кликнеш десним мишем и идеш на сетовање језика. Или на контрол панелу, регионал.

Овде јок. Требало ми пола сата да уопште дођем до опције уградње другог језика. Некако уградио ћирилицу, али нашу латиницу- нема шансе. Када дођем до осталх језика, идем на „додај“, нађем, и кликнем „у реду“ али џаба.

*

2.Опција Search.
Код XP имаш да укуцаш назив фајла. Или, ако не знаш, а реч је о Ворду, Ескелу, Нотпаду, укуцаш део текста.
Онда, убациш податак о каквом је фајлу реч,
Колке је запремине
Кад је креиран,
Где да тражиш, на диску Ц,Д, на флешу...

Код седмице ништа.

*
3. Регионална сетовања

Када идем на сетовање рецимо раздвајања децимала и хиљада, он у рубрици децимал сепаратор држи тачку. Поред ње троуглић, кликнем, очекујем опције да убацим зарез, али нема. Само тачка. Сепаратор за хиљаде је зарез и нема опције да нешто променим.

4

Раније је, не само у Ворду или Екселу, него и на интрнету, копирање ишло са ЦТРЛ Ц , пејст са ЦТРЛ В, овде не може...
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Heh sve to imas i u 7mici ali nije kod tebe problem operativni sistem vec kao i sve nove stvari treba jedan deo vremena izdvojiti za privikavanje!
Jezici
Capture 2.PNG

Opcija search

bandicam 2016-04-11 20-58-26-364.jpg

Kopi paste

Годинама сам био веран Windowsu XP јер је збиља најпоузданији. Али, укидају му техн. Подршку. Јуче уградим седмицу и фрапирам се. Ужас један!

Сва наводна унапређења су само забуна, немају појма.

1.

Језици. Чим инсталираш XP, на „таск-бару“ ти изађе оно ЕН, кликнеш десним мишем и идеш на сетовање језика. Или на контрол панелу, регионал.

Овде јок. Требало ми пола сата да уопште дођем до опције уградње другог језика. Некако уградио ћирилицу, али нашу латиницу- нема шансе. Када дођем до осталх језика, идем на „додај“, нађем, и кликнем „у реду“ али џаба.

*

2.Опција Search.
Код XP имаш да укуцаш назив фајла. Или, ако не знаш, а реч је о Ворду, Ескелу, Нотпаду, укуцаш део текста.
Онда, убациш податак о каквом је фајлу реч,
Колке је запремине
Кад је креиран,
Где да тражиш, на диску Ц,Д, на флешу...

Код седмице ништа.

*
3. Регионална сетовања

Када идем на сетовање рецимо раздвајања децимала и хиљада, он у рубрици децимал сепаратор држи тачку. Поред ње троуглић, кликнем, очекујем опције да убацим зарез, али нема. Само тачка. Сепаратор за хиљаде је зарез и нема опције да нешто променим.

4

Раније је, не само у Ворду или Екселу, него и на интрнету, копирање ишло са ЦТРЛ Ц , пејст са ЦТРЛ В, овде не може...

Inace Ctrl-c i ctrl-v rade i u 7-mici!
 

Prilozi

  • upload_2016-4-11_21-0-56.png
    upload_2016-4-11_21-0-56.png
    33,4 KB · Pregleda: 8
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Хвала, али нисмо се разумели.
Јер, нашао сам ја Search лаи у седмици нема никаквих подешавања са тим Search , не можеш да одредиш ближе какав тип фајла тражиш, колика му је запремина, када је креиран. И ако неко има 200 ГБ на хард диску, колико треба времена да он претражи све?
Такође, нашао сам ове језике, али неће да инсталира. нема силе. Само затрепери овај црвени крстић, када кликнем
"У реду" или "примени".

kad kliknem u redu.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
И нема шанси да подесим сепараторе за децимале и хиљаде...
XP ми је било све ан енглеском, овде све на српском али не вреди.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Хвала, али нисмо се разумели.
Јер, нашао сам ја Search лаи у седмици нема никаквих подешавања са тим Search , не можеш да одредиш ближе какав тип фајла тражиш, колика му је запремина, када је креиран. И ако неко има 200 ГБ на хард диску, колико треба времена да он претражи све?
Такође, нашао сам ове језике, али неће да инсталира. нема силе. Само затрепери овај црвени крстић, када кликнем
"У реду" или "примени".

Pogledajte prilog 91533

Prosiri taj deo i cekiras jezik koji hoces i ok!

bandicam 2016-04-11 21-47-49-519.jpg
Tebi je cekiran srpski cirilica a zaplavljen srpski latinica zato i nece ako hoces oba jezika onda prosiri opet taj deo i ok!
Eto to smo resili sad sta te jos muci koji deo?
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Mislim da tebi ovo treba ako sam ja dobro razumeo!

Kod:
http://www.softwareok.com/?seite=faq-Windows-7&faq=78
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Navici ces se vremenski i uvideces da imaju ta dva OS-a i slicnosti.Doduse svaka promena tesko pada,ali kad se mora nije tesko.Polagano i uci ces u stos,samo pazi odakle skidas Win.7,jer ako ne instaliras dobru verziju moze tek onda doci do kraha i nerviranja.Polako,ima on i svojih prednosti u odnosu na XP.
 
Natrag
Top