Kakav bi bio ovaj svet da nema smrti

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Naravno da je ljudska svijest rezultat fizičkih procesa i to nije nikakva greška teoretičara, a niti je to neki problem kao fenomen. Stvar sa ljudskom svijesti je vrlo prosta. Komunikacija neurona u našem mozgu koja se odvija elktričnim implusima omogućava i našu misao i našu svijest. "Pogonsko gorivo" za ovu komunikaciju neurona je kiseonik koga krv donosi u mozak. Onog trenutka kada ljudsko srce prestane raditi, to jest, kada prestane pumpati krv u naš krvotok, pa i u mozak, prekida se komunikacija među neuronima i svijest se gasi.
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
51
Naravno da je ljudska svijest rezultat fizičkih procesa i to nije nikakva
greška teoretičara, a niti je to neki problem kao fenomen. Stvar sa ljudskom svijesti je vrlo prosta.
Komunikacija neurona u našem mozgu koja se odvija elktričnim implusima omogućava i našu misao
i našu svijest. "Pogonsko gorivo" za ovu komunikaciju neurona je kiseonik koga krv donosi u mozak.
Onog trenutka kada ljudsko srce prestane raditi, to jest, kada prestane pumpati krv u naš krvotok,
pa i u mozak, prekida se komunikacija među neuronima i svijest se gasi.


Da ponovim: Greška svih teoretičara koji pokušavaju rešiti problem zvani “svest”, jeste što ne prave
razliku između reči i pojmova “svest” i “svesnost”

Reč i pojam “Svest”, to je onaj materijalni činilac u telu koji ima sposobnost da bude svestan. Termin
koji se u nauci i filozofiji za njega upotrebljava je: “subjekt”. U svakodnevnom životu i iskustvu ga
označavamo sa rečju “JA” ili “JASTVO”.

Reč i pojam “svesnost” je stanje subjekta, odnosno, jastva, u koje on sebe dovodi uz pomoć sedam
fizičkih i psihičkih radnji. – sedam fizičkih i psihičkih procesa – naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja,
pamćenja, mišljenja i razumevanja.

To podrazumeva da se uz pomoć fizičkih i psihičkih radnji i procesa ne stavara, tj. ne uzrokuje “svest”,
već “svesnost”. Kada se ovi fizički i psihički procesi zaustave tada svesnost subjekta/jastva prestaje,
a nastupa nesvesnost. To je stanje u kojem svest/subjekt/jastvo i dalje postoji, ali nije ničega svestan.
To je stanje kada subjekt/jastvo spava.

Da skratim priču, materijalni činilac koji vrši ulogu čovekove svesti/jastva u telu nije telo, niti njegov
mozak ili nervni sistem, već elektromagnetno polje koje obavija i prožima ljudsko telo i mozak. To je
onaj elektricitet koji pucketa kada, na primer, oblačimo ili skidamo sa sebe neki sintetički džemper.
Kada sam bio dečak često puta sam gladio mačku naopačke, uz dlaku, u mraku i gledao kao iz mačke
varnice sevaju.

I upravo to elektromagnetno polje je ono koje se može spojiti sa ljudskim telom ili razdvojiti od njega..
Ono je to koje koristi telo, mozak i nervni sistem da pomoću njega efikasnije koristi svojih sedam fizičkih
i psihičkih sposobnosti i radnji i pomoću njih sebe dovodi u stanje svesnosti. Dok je ovo elektromagnetno
polje spojeno sa telom, telo je živo i svesno. Kad se od tele odvoji, telo umire i raspada se.

U nauci je sve ovo već poznato. Na istom principu i naši kompjuteri rade. U svemiru je sve sve na istom
principu sagrađeno. Ništa ne može ni da radi, ni da postoji bez struje – ni atom, ni nebesko telo, ni ćeliaj,
ni biljka, ni životinja, ni čovek. Kompjuter sam po sebi je obična mrtva skalamerija. Tek kad u njega
pustimo struju, on oživljava, tj. počinje da radi. Isto tako ljudsko telo, mozak i nervni sistem. Oni nemaju
sposobnost sami da proizvedu nikakav elektricitet pomoću kojega bi radili i bili svesni, već je taj elektricitet
posebno elektromagnetno polje koje se sa telom spaja ili razdvaja. U ljudskom telu nije mozak taj koji
može da misli i zna bilo šta, već taj elektricitet. On je taj koji pomoću tela, mozga i čula prikuplja informacije
iz okolnog sveta i skladišti ih u mozak i kasnije ih po potrebi vadi iz mozga i koristi. On je taj koji ima
sposobnost da misli. Naravno, sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti raspolaže i ostala materija koja
gradi ljudsko telo, ali ona ne može delovati kao celovit organizam i biće ako ne postoji svesni činilac koji vrši
ulogu medija u telu i povezuje sve delove tela da mogu delovati kao jedinstvena, homogena celina. Taj medium
igra ulogu kolektivne svesti tela kao celine preko kojega su komunikativno povezani svi delovi tela. Slično kao
što su svi ljudi sveta komunikativno povezani putem telefona, radia, televizije i interneta. Ovi mediji čine
čovečanstvo homogenom povezanom celinom. Kad bi iznenada u celom svetu nestalo struje, celo čovečanstvo
kao sistem bi se raspalo jer niko ne bi znao ni šta se iza susednog brda dešava, a kamo li u celom svetu.
Tako je i sa ljudskim telom. Čelije i organi u ljudskom telu su međusobno povezani isto kao i ljudi danas
u čovečanstvu. Ćelije i organi u ljudskom telu su posebna živa i svesna bića. Da nije tako ne bi se mogla
odvojiti od ljudskog tela i presaaditi na neko drugo ljudsko telo. Sve te ćelije i organi u ljudskom telu deluju
kao jedinstveno biće zvano “čovek” zahvaljujući isključivo ljudskoj svesti kao posebnoj energiji u telu koja
prožima i komunikativno povezuje sve ćelije i organe tela. Ljudsko telo je isto što i čovečanstvo, samo u minijaturi.

Kako izgleda to elektromagnetno polje kada se odvoji od čovekovog tela pogledajte na YuTube. Upišite u
search reči “lighting ball”. Može i reč “crpop circles”. Crop circles su krugovi na žitnim poljima Engleske
iznad kojih su istraživači porekla tih zagonetnih krugova slikali te svetleće okrugle lopte. I upravo te
svetleće lopte su ljudi onakvi kakvi izgledaju kada su bez tela. Takvi ćemo i mi da budemo kada umremo
i takvi smo bili i pre rođenja tela. Naravno, te svetleće lopte koje prave crteže na žitnim poljima engleske
su ljudi koji su na malo višem stupnju razvoja svesti nego mi. Oni su svoju svest razvili do kraja i tela im
više nisu potrebna. Ove svetlosne lopte mogu da poprime i ljudski oblik kada to žele i sa njima može i da
se komunicira. Lično imam veoma bogato iskustvo u vezi toga. Ko je čitao Kremansko proročanstvo, setiće
se da se tamo pominje Mitrov stric koji je posle svoje smrti kao bela svestlost posećivao Mitra i govorio
mu šta će sve u budućnosti da se desi. Utemeljivači svetskih religija – Mojsije, Buda, Isus Hrist, Muhamed
itd, nisu imali ni od koga drugoga da prime svoja znanja i objave do od tih istih svetlosnih bića. Te
svetlosne lopte nisu ništa drugo do ti tzv. “božiji anđeli” koji se pominju u svim svetskim religijama..Moje
petnaestgodišnje iskustvo “izlaženja iz tela” i povremeni susreti i komunikacija sa svetlosnim bićima
pomogli su mi da razumem i napišem zakon po kojem postoji materija, život i priroda. Ta moja knjiga
nije nikakva nova “objava”, već čisto naučno-filozofsko delo sa značenjem nauke o svesti, ili pak
nauka o nagonu samoodržanja. Odnosno, sa značenjem Večite Istine.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Divojarac, ti si svasta napricao ovde i lepo si me nasmejao...pogledajmo samo zadnji paragraf.

te svetleće lopte koje prave crteže na žitnim poljima engleske su ljudi koji su na malo višem stupnju razvoja svesti nego mi.
Pa dali su oni razvili tu svest kad su se rastavljali od tela ili na nekom specijalnom kursu posle toga?

Mojsije, Buda, Isus Hrist, Muhamed itd, nisu imali ni od koga drugoga da prime svoja znanja i objave do od tih istih svetlosnih bića.
Znaci ljudi nisu sami u stanju da dodju do saznanja vec treba da im se 'sapuce'.

Moje petnaestgodišnje iskustvo “izlaženja iz tela” i povremeni susreti i komunikacija sa svetlosnim bićima pomogli su mi da razumem i napišem zakon
Znaci i tebi su saputali...pa priupita li ih usput za ime...znas zbog "Zahvaljujem se..." u knjizi

Ko je čitao Kremansko proročanstvo, setiće se
Ti se opet pozivas na proroke i prorocanstva.

Te svetlosne lopte nisu ništa drugo do ti tzv. “božiji anđeli” koji se pominju u svim svetskim religijam
Posto si gore vec rekao da su to ljudi, dali to znaci da su svi ljudi potencijalni andjeli?

Ta moja knjiga nije nikakva nova “objava”, već čisto naučno-filozofsko delo sa značenjem nauke o svesti
Pa ako tako kazu svetlosna bica.



Sto se tice crteza na zitnim poljima Engleske, u Avgustu 2004, National Geographic je kontaktirao 'circlemakers' John Lundberg, Rod Dickinson i Wil Russell i zahtevao je demonstraciju 'crtanja' kao prilog crop-circle dokumentarnom programu. Evo sta su oni nacrtali.
 

Prilozi

  • crop-circle-1.jpg
    crop-circle-1.jpg
    29,7 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
51
MEJB
Divojarac, ti si svasta napricao ovde i lepo si me nasmejao...pogledajmo samo
zadnji paragraf.


Ako si se smejao tom “zadnjem” ili bilo kojem drugom mom “paragrafu”, zato što ti
imaš neku drugačiju sliku, procenu ili objašnjenje fenomena koji stoje u tom mom
“paragrafu”, bilo bi lepo da si nam to ovde izneo, da bi znali šta je tu smešno, pa
da se i mi smejemo.

Da ne bude zabune, ja se u mojoj knjizi ne bavim problemom postojanja “svetlosnih
bića-lopti”, već problemom postojanja energije/materije, odnosno, problemom postojanja
svesti, koji u nauci još uvek nije rešen. Ako to nekada budeš čitao nadam se, tj- želim,
da ti to ne bude smešno.,

A u vezi fenomena zagonetnih krugova na žitnim poljima Enleske i nekih drugih delova
sveta, nisam znao da je ta zagonetka rešena i da je to delo ljudskih ruku, tj. nekakvih
“ciclemakers-a”. Molim te da me uputiš na izvor te informacije jer bih želeo da saznam
nešto više o tome. Mislio sam da su ti krugovi delo “svetlosnih lopti” jer su ih istraživači
krugova slikali iznad lokacije tih krugova.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Divojarac
Moj prethodni post je jasan. Bar odgovori na pitanja iz tog posta...mozda ces me opet nasmejati.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
51
Mejb,

Ti opet o "smejanju".

Ovo je forum "filozofija". Filozofija je logička disciplina u kojoj se istine, tj. zaključci
donose na osnovu premisa za značenjem dokaza koji se temelje na iskustvu, ili pak
aksioma, tj. istina koje se podrazumevaju same po sebi. Sve što izlažem u
mojim postovima na ovom forumu trudim se da bude u skladu sa tim osnovnim pravilima
i zahtevima filozofije i bilo bi red da se i moji sagovornici toga pridržavaju.

A šta ti radiš?

Smeješ se mojim stavovima i taj svoj smeh mi nudiš kao odgovor na njih!

Tvoje smeh na moje postove je za mene zagonetka, da ne kažem, uvreda,
tj. nije u skladu sa pravilima filozofije, pa pre nego ti odgovorim na tvoja pitanja zamolio
bih te da se izjasniš šta to u mojim postovima nije u skladu sa pravilima filozofije što
kod tebe izaziva smeh, odnosno, da u skladu sa pravilima filozofije ispraviš moje stavove
koje smatraš pogrešnim, tako da mogu i ja, eventualno, tim mojim pogreškama da
se nasmejem.

Uz napomenu da ja tvoj smeh, apriori, ne smatram neopravdanim, već samo tražim
da ga obrazložiš.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Divojarac: "Smeješ se mojim stavovima i taj svoj smeh mi nudiš kao odgovor na njih!"

Divojarac, to nije tacno. Smejanje je bilo samo propratna radnja. Moj post od Jan 18 je jasan, tvoja izjava - moje pitanje ili komentar. Ja jos uvek cekam da odgovoris na moja pitanja.
Evo tih tvojih izjava i mojih pitanja i komentara jos jednom.
Divojarac: te svetleće lopte koje prave crteže na žitnim poljima engleske su ljudi koji su na malo višem stupnju razvoja svesti nego mi.

Pa dali su oni razvili tu svest kad su se rastavljali od tela ili na nekom specijalnom kursu posle toga?

Divojarac: "Mojsije, Buda, Isus Hrist, Muhamed itd, nisu imali ni od koga drugoga da prime svoja znanja i objave do od tih istih svetlosnih bića."

Znaci ljudi nisu sami u stanju da dodju do saznanja vec treba da im se 'sapuce' ?

Divojarac: "Moje petnaestgodišnje iskustvo “izlaženja iz tela” i povremeni susreti i komunikacija sa svetlosnim bićima pomogli su mi da razumem i napišem zakon"
Znaci i tebi su saputali...pa priupita li ih usput za ime...znas zbog "Zahvaljujem se..." u knjizi ?

Divojarac: "Ko je čitao Kremansko proročanstvo, setiće se"

Ti se opet pozivas na proroke i prorocanstva.

Divojarac: "Te svetlosne lopte nisu ništa drugo do ti tzv. “božiji anđeli” koji se pominju u svim svetskim religijama"

Posto si gore vec rekao da su to ljudi, dali to znaci da su svi ljudi potencijalni andjeli?

Divojarac: "Ta moja knjiga nije nikakva nova “objava”, već čisto naučno-filozofsko delo sa značenjem nauke o svesti"

Pa ako tako kazu svetlosna bica.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
51
Mejb

Nakon što sam opisao moja iskustva u vezi «svetlosnih lopti – bića», ti odgovoaraš
kratko rečima: «lepo si me nasmejao».

A zatim mi postavljaš niz pitanja u vezi «svetlosnih lopti – Bića» uz napomenu: «možda
ćeš me opet nasmejati».

Bez komentara.
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
To nije istina. Kao dokaz postoji moj post od Jan 18.

Divojarac ne iznenadjuje me to da ti odbijas da odgovoris na moja pitanja. Ti ne odgovaras na pitanja i ne upustas se u polemike u traganju za istinom. Ti propovedas svoju istinu i samim tim pogresio si forum.
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
51
To nije istina. Kao dokaz postoji moj post od Jan 18.
Divojarac ne iznenadjuje me to da ti odbijas da odgovoris na moja pitanja.
Ti ne odgovaras na pitanja i ne upustas se u polemike u traganju za istinom.
Ti propovedas svoju istinu i samim tim pogresio si forum.

Tvoja pitanja nisu "polemika", već "podsmeh" na moje stavove u vezi života i smrti
koje sam izneo u ovoj temi. Ja tvoj "podsmeh" kao "polemiku" ne prihvatam. Da bi
tvoja "polemika" bila valjana treba da objasniš šta je po tvom mišljenju u mojim postovima
toliko loše da kod tebe izaziva "podsmeh". Tek potom mogu nastaviti "polemiku" s tobom
i dati odgovor na tvoja pitanja.

I ne razumem kako sam to "pogrešio forum" zato što "propovedam svoju istinu"? Čiju
istinu bi trebalo da propovedam? Tvoju???

Živ bio!
 
Natrag
Top